Визначення антибіотиків бета-лактамної групи у молоці за допомогою тестуcharmrosamrl



CHARM ROSA MRL – це рецепторний бліц-тест, який дозволяє виявити вміст антибіотиків бета-лактамної групи в молоці на рівні гранично допустимих концентрацій згідно EU/Codex, а також законодавства США, Австралії та інших країн.

Тест випускається у вигляді одноразових тестових смужок в комплектах по 25 і 100 штук (див. фото). Смужка призначена для одного аналізу. Для кожного аналізу необхідно використовувати одноразову піпетку, яка гарантує додавання точної кількості (0,3 мл) молока.

Комплект тестових смужок

Для інкубації тестів (витримки при температурі 56±1ºС) використовуються спеціальні ROSA інкубатори. Для прискорення обробки даних аналізів можна використовувати ROSA-зчитувач або ROSA- аналізатор LUM-T від наукового об’єднання charm.

Найважливішою перевагою charmrosamrl є швидкість проведення дослідження – для проведення аналізу необхідно лише 8 хвилин.

Суть даного методу полягає у зміні кольору ліній на тестовій смужці, обробленій бактеріальним рецептором, який має здатність зв'язуватися з антибіотиками бета-лактамного ряду. Бактеріальна культура, яка є основою рецептора при температурі 56 ±1 0С розмножується з виділенням кислоти, що приводить до зміни рН. Відповідно, на тестовій смужці з'являються різної інтенсивності забарвлення лінії, насиченість кольору яких залежить від присутності чи відсутності у пробі молока інгібіторів бета-лактамної природи. 

Оцінку результатів тестування проводять візуально, порівнюючи тестову лінію Т з контрольною лінією С. Проба вважається негативною, якщо лінія Т є або темнішою за лінію С, або однаковою з нею за інтенсивністю забарвлення (антибіотики відсутні, або присутні в концентраціях, нижчих за мінімальний рівень визначення даного тесту). Проба вважається ймовірно позитивною (±), якщо лінія Т є або помітно світлішою порівняно з лінію С, або нерівною чи частково проявленою (антибіотики присутні в концентраціях, рівних мінімальному рівню визначення даного тесту). Проба вважається позитивною (+), якщо лінія Т є відсутньою (антибіотики присутні в концентраціях, вищих за мінімальний рівень визначення).

 

Визначення кількості соматичних клітин (наявності анормального молока у збірному коров’ячому молоці)

Анормальним вважається молоко з домішками молозива, а також отримане протягом останніх 7 діб лактації (стародійне), від корів з субклінічною формою маститу та іншими порушеннями стану організму, при яких збільшується кількість соматичних клітин в молоці.

Збірне коров’яче молоко, отримане від здорових корів, містить в 1 см3 до 500 тис.соматичних клітин, молоко з домішкою анормального молока – більше 500 тис. соматичних клітин.

Методи визначення:

– візуальний метод з використанням препарату «Мастоприм»;

– метод з використанням віскозиметра;

– метод з використанням лічильника соматичних клітин

 

Візуальний метод визначення соматичних клітин

Метод визначення соматичних клітин (домішки анормального молока) у збірному коров’ячому молоці (ГОСТ 23453-79) базується на взаємодії препарату «Мастоприм» з соматичними клітинами, в результаті чого змінюється консистенція молока.

Для приготування розчину препарату «Мастоприм» 2,5 г препарату вносять у мірну колбу місткістю 100 см3 і доливають до мітки дистильованою водою, нагрітою до температури 30-35 ºС.

Для проведення дослідження в лунку пластинки ПМК-1 вносять 1 см3 ретельно перемішаного молока і додають 1 см3 2,5 %-ного водного розчину препарату «Мастоприм». Молоко з розчином препарату інтенсивно перемішують пластмасовою або дерев’яною паличкою протягом 10 сек. Отриману суміш із пластинки неодноразово піднімають паличкою вгору на 5-7 см, після чого протягом не більше 60 сек. і оцінюють результати. Домішку анормального молока у збірному коров’ячому молоці визначають за зміною консистенції молока із врахуванням кількості соматичних клітин у відповідності з табл. 10.

 


 

Таблиця 10

Кількість соматичних клітин у молоці в залежності від консистенції згустку

№ з/п Характеристика консистенції молока Кількість соматичних клітин в 1 см3 молока
1 Однорідна рідина або слабкий згусток, який злегка тягнеться за паличкою у вигляді нитки до 500 тис.
2 Виражений згусток, при перемішуванні якого добре видно виямку на дні лунки пластинки. Згусток не викидається з лунки від 500 тис.до 1 млн.
3 Щільний згусток, який викидається паличкою з лунки пластинки більше 1 млн.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 281; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!