Визначення кислотності плазми масла



У суху чисту хімічну склянку місткістю 250 см ³ відважують близько 150 г досліджуваного масла. Склянку вміщують на водяну баню або у сушильну шафу при температурі (50±5)°С і витримують до повного розплавлення масла та його розділення на жир і плазму. Потім склянку з вмістом виймають із бані і обережно зливають шар жиру. Плазму, що залишилась у склянці, піпеткою переносять у жиромір. Жиромір щільно закривають гумовою пробкою, вміщують у центрифугу і центрифугують протягом 5 хв з частотою 1000 об/хв.

Після центрифугування жиромір із вмістом ставлять градуйованою частиною у склянку з холодною водою і витримують до моменту застигання молочного жиру, відокремленого від плазми під час центрифугування. Вільну від жиру плазму обережно виливають у суху чисту склянку і ретельно розмішують скляною паличкою. У плоскодонну колбу місткістю 100 см ³ приливають піпеткою 10 см ³ приготованої плазми масла і 20 см³ води.

Отриманою сумішшю 3-4 рази промивають піпетку, додають три краплі фенолфталеїну і титрують 0,1 моль/дм³розчином гідроксиду натрію (калію) до появи слабко-рожевого забарвлення, що не зникає протягом 1 хв і відповідає еталону забарвлення. Останній готують так꞉ до 10 см ³ плазми додають 20 см ³ води. Отриманою сумішшю 3-4 рази промивають піпетку і додають 1 см ³ розчину сірчанокислого кобальту. Суміш перемішують.

Кислотність у градусах Тернера дорівнює кількості кубічних сантиметрів 0,1 моль/дм ³ розчину гідроксиду натрію (калію), затраченого на нейтралізацію 10 см ³ плазми, помножений на 10.

Кислотність маслянки визначають так само, як кислотність молока.

Визначення масової частки вологи в маслі із застосуванням технічних терезів

У суху алюмінієву склянку відважують 5 або 10 г досліджуваного масла з похибкою не більше 0,01 г. Зо допомогою металевого тримача або щипців масло обережно, особливо спочатку, нагрівають, підтримуючи спокійне та рівномірне кипіння, не допускаючи спінювання та розбризкування. Нагрівання проводять до припинення пітніння холодного дзеркала або годинникового скла, яке тримають над склянкою. Ознакою кінцевого періоду випарювання вологи є припинення спінювання, потріскування і поява легкого буріння. Після нагрівання склянку висушують на чистому, гладкому металевому листі та зважують.

Масову частку вологи Β у відсотках визначають за формулою꞉

                            Β=(m-m1) 100/m₀,                                    (3),

де m,m1- маса алюмінієвої склянки з наважкою продукту відповідно до нагрівання і після виділення вологи, г;

m0- наважка продукту, г.

Розбіжність між паралельними визначеннями не повинна перевищувати 0,1 %- для топленого масла, 0,2 %- для вершкового. За кінцевий результат беруть середнє арифметичне двох паралельних визначень.

Визначення масової частки сухої знежиреної речовини в маслі

Масову частку сухої знежиреної речовини в маслі визначають після визначення в ній масової частки вологи.

В алюмінієву склянку вкладають склянку паличку та зважують їх. У склянку відважують наважку досліджуваного масла - 10 г вершкового або 20 г топленого масла, зважені з похибкою не більше 0,01 г. Масову частку вологи визначають відповідно до п. 2.3. Залишок в алюмінієвій склянці після визначення масової частки вологи слабо нагрівають до розплавлення жиру, приливають 50 см ³ бензину або етилового ефіру. Суміш ретельно перемішують паличкою і залишають у спокої на 3-5 хв для випадіння осаду. Частинки, що плавають на поверхні бензину. Не осідаючи на дно, свідчать про неповне випарювання вологи. У такому разі визначення повторюють.

Після відстоювання осаду бензино-етиловий розчин обережно, не збовтуючи осаду, зливають, залишаючи у склянці 1–2 см³ бензиножирового розчину. Оброблення осаду бензином повторюють три рази.

Залишок у склянці нагрівають на водяній бані або електроплитці до повного виділення етилового ефіру або бензину, яке визначають за розсипчастістю осаду при переміщуваній його скляною паличкою. Склянку із вмістом охолоджують до кімнатної температури та зважують.                          Масову частку сухого знежиреного залишку масла С₀ у відсотках визначають за такою формулою꞉

                                 С₀=(m-m1)100/(m-m₀)                              (4),

де m₀,m,m1- маса склянки відповідно порожньої зі скляною паличкою, зі скляною паличкою і наважкою масла, із знежиреною сухою речовиною після виділення бензиножирного розчину, г.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 301; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!