розподіляють господарі жеребкуванням. 3 страница



20) організація і порядок проведення виборів і референдумів;

21) організація і порядок діяльності Верховної Ради України, статус депутатів України;

22) засади цивільно-правової відповідальності;

діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них.

 

2. Виключно законами України встановлюються:

 

1) Державний бюджет України і бюджетна система України;

система оподаткування, податки і збори;

засади створення і функціонування фінансового, грошового, кредитного та інвестиційного ринків;

статус національної валюти, а також статус іноземних валют на території України; порядок утворення і погашення державного внутрішнього і зовнішнього боргу;

порядок випуску та обігу державних цінних паперів, їх види і типи;

2) порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав;

порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України;

3) одиниці ваги, міри і часу;

порядок встановлення державних стандартів;

4) порядок використання і захисту державних символів;

5) державні нагороди;

6) військові звання, дипломатичні ранги та інші спеціальні звання;

7) державні свята;

8) порядок утворення і функціонування вільних та інших спеціальних зон, що мають економічний чи міграційний режим, відмінний від загального.

 

3. Законом України оголошується амністія.

 

Стаття 7.1.5.

 

1. Верховна Рада України складається з двох палат: Палати Депутатів і Палати Сенату (Сенат).

 

2. Кожен рік 1/5 частина складу депутатів України оновлюється.

 

3. В разі дострокового розпуску Президентом України Палати Депутатів Верховної Ради України депутати звільняються, а їх Помічники Депутатів тимчасово переходять на їх вакантні посади і продовжують робити с заміною кожного року 1/5 частини вакантних посад новими депутатами.

 

4. Палата Сенату (Сенат), або Верховна Рада України у повному складі, може бути розпущена рішенням Всеукраїнського Референдуму за грома́дською (народною) ініціати́вою.

 

Стаття 7.1.6.

 

Імперативний мандат депутатів визнається.

 

Стаття 7.1.7.

 

1. В Палату Сенату (Сенат) Верховної Ради України обираються виборцями України по п’ять депутатів від кожної територіальної громади шостого територіального рівня і по три депутата від кожної громади п’ятого територіального рівня.

 

У Сенаті на посадах Сенаторів можуть довічно робити Президенти України, які покинули свій пост, за виключенням Президентів України які лишили свій пост після імпічменту, або згідно рішення всеукраїнського референдуму за грома́дською (народною) ініціати́вою, або були осуджені.

 

Стаття 7.1.8.

 

1. В кожній палаті Верховної Ради України обирається Голова (спікер) Палати і його заступники.

 

2. До виборів Голів Палат і їх заступників засідання Палат ведуть старші за віком депутати.

 

Стаття 7.1.9.

 

1. Верховна Рада України працює на професійній основі, тому інша робота, яка б перешкоджала депутатам бути присутніми на сесіях не допускається, за виключенням сумісництва на посаді депутата у іншій Раді територіальної громади.

 

2. Сумісництво депутата на посаді депутата в іншій Раді територіальної громади дозволяється за умови узгодження Голів обох Рад територіальних громад і дозволу виборців, які обрали депутата на основну роботу.

 

Стаття 7.1.10.

 

Під час сесій депутати користуються імунітетом (недоторканістю).

 

Стаття 7.1.11.

 

1. Верховна Рада України працює сесійно та на постійній основі.

 

2. Поза сесіями депутат продовжує робити у фракціях чи позафракційно, в комітетах, комісіях і своїх виборчих округах.

 

3. Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем’єр-міністр України, депутати обрані на керівні посади, депутати Судової Влади на термін роботи депутатом постійно користуються імунітетом (недоторканістю).

 

Стаття 7.1.12.

 

Всі питання компетенції Верховної Ради України вирішуються на урочистих, сесійних, роздільних або спільних засіданнях Палат, проте голосування по проектах Законів завжди проводиться окремо по Палатам.

 

Стаття 7.1.13.

 

Спільні засідання Палат Верховної Ради України ведуть по черзі Голови Палат або їх

заступники.

 

Стаття 7.1.14.

 

Із складу депутатів в Палатах обираються голови Фракцій, постійних комітетів і комісій Палат і їх заступники.

 

Кількість постійних комісій не обмежується, проте більшість комісій створюються за ознакою їх відповідності основним напрямам діяльності виконавчої влади.

 

Стаття 7.1.15.

 

1. Постійні комісії Палат Верховної Ради України є органами парламентського контролю за виконанням Законів, дотримання вимог Регламенту Верховної Ради України.

 

2. Постійні комісії беруть участь в законотворчому процесі. Висновки і рекомендації постійних комісій повинні розглядатися тими, кому вони адресовані, в зазначені терміни.

 

3. Якщо висновки або рекомендації постійних комісій направлені Верховній Раді України (Палатам) або Президентові України, то вони підлягають розгляду впродовж поточної або першої декади наступної чергової сесії Верховної Ради України.

 

Стаття 7.1.16.

 

1. Палата Депутатів Верховної Ради України може бути розпущена Президентом України у випадку, якщо:

а) на референдумі буде ухвалений Закон, відносно якого Палата Депутатів Верховної Ради України не змогла досягти згоди впродовж двох сесій;

б) до Нового Року не буде прийнятий бюджет держави;

в) Палатою Депутатів Верховної Ради України до Нового Року не буде закінчена розробка Програм і Планів розвитку України;

г) Палатою Депутатів Верховної Ради України буде прийнято постанову про саморозпуск.

 

2. Для ухвалення рішення про розпуск Палати Депутатів з інших причин, Президент України оголошує консультації з головами обох палат Верховної Ради України, Прем'єр-міністром України та головами Фракцій Палати Депутатів.

 

3. Палата Депутатів не може бути розпущена під час дії воєнного чи надзвичайного стану в Україні.

 

4. Палата Депутатів, обрана на позачергових виборах, не може бути розпущена протягом одного року від дня її обрання, а також в останні шість місяців строку, на який обрано Президента України.

 

Стаття 7.1.17.

 

1. Верховна Рада України призначає всеукраїнський референдум, якщо Палати Верховної Ради України не змогли досягти згоди відносно ухвалення Закону, особливо важливого для суспільного прогресу, на протязі двох сесій.

 

2. Прерогатива визначення Закону як особливо важливого для суспільного прогресу належить Президентові, а в частині забезпечення прав і свобод людини - Уповноваженому Верховної Ради України з питань захисту прав людини.

 

Стаття 7.1.18.

 

Право законодавчої ініціативи в Верховній Раді України належить:

а) Президентові України;

б) Кабінету Міністрів України;

в) Верховному Суду України;

г) Національному банку України;

д) Уповноваженому Верховної Ради України з питань захисту прав людини;

е) найвищому показному органу Республіки Крим;

є) органам представницької влади 5 і 6 територіальних рівнів;

ж) депутатам;

з) громадській (народній) ініціативі.

 

Розділ 7.2. Верховна Рада України – постійно діючий орган.

 

Стаття 7.2.1.

 

Верховна Рада України є єдиним постійно діючим законодавчим органом України.

 

Стаття 7.2.2.

 

Верховна Рада України в своїй роботі враховує:

· Національну Ідею України,

· Концепцію суспільної безпеки та поточні зміни до неї,

· Програму і План соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля на 25 років з щорічним подовження терміну ще на один рік,

· Програми і Плани дій депутатів сьомого рівня територіальної влади (Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Верховного Суду України), тощо.

 

Стаття 7.2.3.

 

1. Верховна Рада України працює за Планом роботи та Регламентом.

 

2. Урочисті та чергові сесії Верховної Ради України проводить Голова Верховної Ради України, а в разі тимчасової відсутності (з різних причин) - Помічник депутата (Голови Верховної Ради України).

 

3. Позачергові сесії кожної з палат Верховної Ради України із зазначенням порядку денного скликаються відповідно Головою Палати Депутатів, Головою Палати Сенату на вимогу не менш як третини від загального складу відповідної палати Верховної Ради України або на вимогу Президента України.

 

4. У разі оголошення указу Президента України про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію, про оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації Сенат збирається на засідання у дводенний період без скликання.

 

Стаття 7.2.4.

 

У разі закінчення терміну, на який обрано депутатів, під час дії воєнного чи надзвичайного стану в Україні, повноваження депутатів продовжуються до дня набуття повноважень депутатами, обраними після скасування воєнного чи надзвичайного стану.

 

Стаття 7.2.5.

 

1. Порядок діяльності палат Верховної Ради України визначається Конституцією України та регламентами палат Верховної Ради України.

 

2. Засідання палат Верховної Ради України проводяться відкрито, закриті засідання проводяться за рішенням відповідної палати, ухваленим не менш як двома третинами від її загального складу.

 

3. Спільні засідання палат Верховної Ради України скликає та веде Голова Палати Депутатів, у разі його відсутності - Голова Сенату.

 

4. Спільні засідання палат Верховної Ради України проводяться за Регламентом Палати Депутатів.

 

Стаття 7.2.6.

 

Рішення палат Верховної Ради України ухвалюються шляхом голосування депутатів на засіданнях відповідно Палати Депутатів, Палати Сенату (Сенату).

 

Стаття 7.2.7.

 

Депутати на засіданнях палат, сесії Верховної Ради України голосують особисто (голосування за іншого депутата розглядається як порушення Конституції України).

 

При відсутності депутата (з різних причин) замість нього може зареєструватись і голосувати його Помічник Депутата від свого Імені та Прізвища.

 

Стаття 7.2.8.

 

1. Верховна Рада України на сесії заслуховує:

1) щорічні та позачергові послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України;

2) виступи вищих посадових осіб іноземних держав, керівників міжнародних організацій;

3) щорічні та позачергові доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з захисту прав людини про стан дотримання та захисту прав людини в Україні;

4) Національну Ідею України та зміни до неї;

5) Концепцію суспільної безпеки та поточні зміни до неї;

6) Програму і План соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля України на двадцять п'ять років (з щорічним доповненням на один рік) та поточними змінами;

7) Бюджет України;

8) особливо важливі Закони України (перед підписанням їх Головою Верховної Ради України);

9) складання присяги кожним з депутатів сьомого рівня територіальної влади;

10) вирішує питання позачергового звільнення депутатів сьомого рівня територіальної влади з займаних ними посад;

11) пропозиції до Концепції суспільної безпеки Європи та поточні зміни до неї, та інші питання.

 

Стаття 7.2.9.

 

На урочистому засіданні Верховної Ради України новообраний Президент України складає присягу Українському народу.

 

Розділ 7.3. Повноваження Верховної Ради України.

 

Стаття 7.3.1.

 

До повноважень Верховної Ради України належить:

1) керування шостим рівнем територіальної представницької влади, а там де його немає - п'ятим рівнем територіальної представницької влади України;

2) розгляд пропозицій про внесення змін до Конституції України;

3) призначення виборів Конституційної Асамблеї з питань внесення змін до Конституції України;

4) проведення Всеукраїнського Референдуму, згідно рішення Конституційної Асамблеї;

5) внесення змін до Конституції України, згідно результатів проведення Всеукраїнського Референдуму;

6) прийняття законів України;

7) затвердження Державного бюджету України та внесення змін до нього, контроль за виконанням Державного бюджету України, прийняття рішення щодо звіту про його виконання;

8) визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики;

9) щорічного прийняття законом рішення про Національну Ідею України, Концепцію суспільної безпеки та Програму і План соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля на 25 років з щорічним подовженням терміну ще на один рік;

10) призначення виборів Президента України у строки, передбачені цією Конституцією;

11) заслуховування щорічних та позачергових послань Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України;

12) оголошення за поданням Президента України стану війни і укладення миру, схвалення рішення Президента України про використання Збройних Сил України та інших військових формувань у разі збройної агресії проти України;

13) усунення Президента України з поста в порядку особливої процедури (імпічменту);

14) здійснення контролю за роботою депутатів всіх гілок влади;

15) затвердження рішень про надання Україною позик і економічної допомоги іноземним державам та міжнародним організаціям, а також про одержання Україною від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій позик, не передбачених Державним бюджетом України, здійснення контролю за їх використанням;

16) прийняття закону про регламент Верховної Ради України;

17) призначення на посади та звільнення з посад Голови та інших членів Рахункової палати;

18) призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з захисту прав людини; заслуховування його щорічних доповідей про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні;

19) призначення на посаду та звільнення з посади Голови Національного банку України за поданням Президента України;

20) призначення та звільнення половини складу Ради Національного банку України;

21) призначення або припинення повноважень половини складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;

22) призначення на посаду та припинення повноважень членів Центральної Виборчої Комісії (ЦВК) за поданням Президента України;

23) затвердження загальної структури, чисельності, визначення функцій Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також Міністерства внутрішніх справ України;

24) схвалення рішення про надання військової допомоги іншим державам, про направлення підрозділів Збройних Сил України до іншої держави чи про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України;

25) встановлення державних символів України;

26) надання згоди на висування Президентом України кандидатури Кандидата у депутати на вакантну посаду Генерального прокурора України; висловлення недовіри Генеральному прокуророві України, що має наслідком його відставку з посади;

27) надання згоди на висування Президентом України кандидатур Кандидатів у депутати на вакантні посади у склад Конституційного Суду України;

28) дострокове припинення повноважень Верховної Ради Регіону, а за територіальної відсутності шостого рівня влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради депутатів області (п'ятий рівень територіальної представницької влади), міст Київа та Севастополя, за наявності висновку Конституційного Суду України про порушення Конституції України або законів України; призначення позачергових виборів на цій території України;

29) утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів (за результатами референдумів);

30) призначення позачергових виборів до органів місцевого самоврядування;

31) затвердження протягом двох днів з моменту звернення Президента України указів про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію, про оголошення окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації;

32) надання законом згоди на обов'язковість для України міжнародних договорів України та денонсація міжнародних договорів України, згоду на обов'язковість яких надано законом;

33) здійснення парламентського контролю у межах, визначених цією Конституцією;

34) затвердження законом Конституції Регіонів, Автономної Республіки Крим, змін до них, визначення законом правових засад майна, що належать їм;

35) призначення на посаду та звільнення з посади керівника апарату Верховної Ради України; затвердження кошторису Верховної Ради України та структури її апарату;

36) затвердження законом переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, визначення законом правових засад вилучення об'єктів права приватної власності.

 

Стаття 7.3.2.

 

1. Верховна Рада України узгоджує висування Кандидата у депутати на вакантну посаду Голови Верховної Ради України (за поданням Президента України).

 

2. Верховна Рада України обирає зі свого складу на посаду Першого заступника та заступників Голови Верховної Ради України та відкликає їх з цих посад. Кількість заступників Голови Верховної Ради України визначається Верховною Радою України.

 

3. Верховна Рада України здійснює інші повноваження, які відповідно до Конституції України віднесені до її відання.

 

Розділ 7.4. Порядок прийняття Законів України.

 

Стаття 7.4.1.

 

1. Палата Депутатів приймає закони, постанови більшістю від загального складу Палати, крім випадків, передбачених Конституцією України.

 

2. Закон не може бути змінений або скасований інакше як законом.

 

3. Сенат схвалює закони, приймає постанови більшістю від загального складу Сенату, крім випадків, передбачених Конституцією України.

 

Стаття 7.4.2.

 

1. Закони мають вищу юридичну силу стосовно підзаконних нормативно-правових актів і регулюють найважливіші суспільні відносини.

 

2. Виключно законами визначаються права і обов'язки громадян, гарантії цих прав;

діяння, які є правопорушеннями, та відповідальність за них;

правовий режим власності та засади цивільно-правової відповідальності;

організація і порядок здійснення державної влади і місцевого самоврядування.

 

Стаття 7.4.3.

 

Законопроекти, внесені за громадською (народною) ініціативою, а також законопроекти, що визначені Президентом України як невідкладні, розглядаються Палатою Депутатів позачергово.

 

Стаття 7.4.4.

 

1. Законопроекти, пропозиції вносяться до Верховної Ради України або безпосередньо до Палати Депутатів Верховної Ради України.

 

2. Президія Палати Депутатів приймає законопроекти, пропозиції і вирішує:

· прийняти до розгляду негайно,

· прийняти в поточному році,

· відкласти на черговий календарний рік,

· відправити до архіву,

· тощо.

 

3. Оцінка законопроекту враховує:

1) наскільки законопроект відповідає основним законам і правопорядку в цілому;

2) чи відповідає законопроект іншим законам;

3) чи відповідає законопроект правоохоронним цілям;

4) чи має законопроект таку форму, яка дозволила б забезпечити вказану мету;

5) які проблеми можуть виникнути при вживанні закону.

 

4. Кожного року Президія Палати Депутатів повторно переглядає відкладені законопроекти, поправки та пропозиції і знов приймає рішення:

· прийняти до розгляду негайно,

· прийняти в поточному році,

· відкласти на черговий календарний рік,

· відправити до архіву,

· зняти з щорічного контролю;

· тощо.

 

Стаття 7.4.5.

 

1. Розгляд законопроекту Палатою Депутатів передбачає прийняття його основних положень постатейно і прийняття закону в цілому.

 

2. Законопроект узгоджується і підписується виконавцями, вирішуються питання кошторису і джерел фінансування, взаємодії з іншими законами.

 

3. Закон, прийнятий Палатою Депутатів, протягом п'яти днів передається Головою Палати Депутатів до Сенату.

 

4. Сенат після отримання закону не змінює і не коментує його, а протягом тридцяти днів схвалює закон або відхиляє.

 

5. Якщо Сенат протягом встановленого строку не ухвалить рішення, закон вважається схваленим Сенатом.

 

6. Якщо Сенат прийняв постанову про відхилення закону, Палата Депутатів може повторно прийняти закон більшістю від загального складу.

 

7. Закон, схвалений Сенатом або прийнятий повторно Палатою Депутатів, передається до Голови Верховної Ради України, який приймає одне з рішень:

- додатково обсудити законопроект на сесії Верховної Ради України;

- невідкладно підписує і направляє Президентові України.

 

Стаття 7.4.6.

 

1. Президент України, протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону, підписує закон або застосовує щодо нього право "ВЕТО", повертаючи закон зі своїми пропозиціями до Палати Депутатів для нового розгляду.

 

2. Якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон до Палати Депутатів, закон має бути підписаний Президентом України.

 

3. Якщо, повернений Президентом України з пропозиціями для нового розгляду до Палати Депутатів, закон буде знову прийнятий Палатою Депутатів не менш як двома третинами від її загального складу, Президент України протягом п’ятнадцяти днів підписує закон.

 

Змінений Палатою Депутатів текст проекту закону підлягає повторній процедурі узгодження і підписання всіма учасниками законотворення (в тому числі - виконавцями).

 

4. Підписаний Президентом України закон невідкладно офіційно опубліковується (з усіма підписами, у тому числі - підписами виконавців).

 

Стаття 7.4.7.

1. Закон має початок і кінець дії (термін) та свого автора.

 

Якщо термін дії у тексті закону не вказаний, то закон набуває чинності через десять днів після його офіційного опублікування і його дія закінчується через тридцять років.

 

Термін дії закону може бути змінений за процедурою нового розгляду законопроекту.

 

2. Перші десять років закон діє як тимчасовий (експериментальний) на окремій території, або по всій Україні. У цей час зміни до нього, або відміна дії закону можуть бути вирішені за процедурою прийняття законів Верховною Радою України.

 

Після закінчення тимчасового (експериментального) терміну дії, Закон України приймає статус постійно діючого і може бути змінений, або відмінений лише рішенням Всеукраїнського референдуму.

 

3. Закон України прийнятий, або змінений рішенням Всеукраїнського референдуму, може бути змінений чи відмінений тільки рішенням Всеукраїнського референдуму, але не раніше ніж через чотири роки після прийняття попереднього рішення.

 

4. Автор якісного Закону України, який не набув змін на протязі тридцяти років дії, має право на винагороду України.

 

Стаття 7.4.8.

 

Міжнародні договори, ратифіковані Верховною Радою України, мають силу Закону України (можуть бути введені законом до Законодавства України), і перші десять років щорічно контролюються і можуть бути змінені або відмінені Верховною Радою України, як тимчасові (експериментальні).

 

Стаття 7.4.9.

 

Відповідальність за впровадження і виконання закону несуть виконавці, які поставили свої підписи під його текстом.

 

Розділ 7.5. Депутати Верховної Ради України.

 

Стаття 7.5.1.

 

1. Позачергові вибори до Верховної Ради України призначаються Президентом України і проводяться в період шестидесяти днів з дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень депутатів Палати Депутатів Верховної Ради України.

 

2. Порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради України встановлюється законом.

 

Стаття 7.5.2.

 

1. Депутати Верховної Ради України здійснюють свої повноваження на постійній основі.

 

2. Депутати Верховної Ради України не можуть мати іншого представницького мандата чи бути на державній службі, окрім сумісництва в іншій Раді (представницький територіальний орган влади).

 

3. Вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються Законом України.

 

Розділ 7.6. Державний бюджет України.

 

Стаття 7.6.1.

 

1. Державний бюджет України затверджується законом на десять років, а також у період з 1 січня по 31 грудня чергового року, а за особливих обставин - на інший період.

 

2. Виключно законом про Державний бюджет України визначаються видатки держави на загальносуспільні потреби, їх розмір і цільове спрямування.

 

Стаття 7.6.2.

 

1. Кабінет Міністрів України своєчасно (не пізніше жовтня) подає до Палати Депутатів проекти законів про Державний бюджет України та доповіді про хід виконання Державного бюджету України.

 

2. Палата Депутатів приймає закони про Державний бюджет України не менш як двома третинами від загального складу. У такому разі закони про Державний бюджет України невідкладно підписує Голова Палати Депутатів і направляє на додатковий розгляд Сенату.

 

Закони про Державний бюджет України повинні бути підписані виконавцями, які відповідальні за їх виконання.

 

3. Сенат протягом п’ятнадцяти діб розглядає проекти законів про Державний бюджет України і повертає їх на доробку до Палати Депутатів, або підписує і направляє на підпис Голові Верховної Ради України і Президентові України.

 

4. Закони про Державний бюджет України повинні бути опубліковані в грудні (з усіма підписами).

 

5. Парламентський контроль за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням здійснює Рахункова палата.

 

Розділ 7.7. Голова Верховної Ради України.

 

Стаття 7.7.1.

 

Голова Верховної Ради України:

1) керує роботою Верховної Ради України;

2) організовує підготовку питань до розгляду на сесійних засіданнях Верховної Ради України;

3) веде сесійні, пленарні засідання Верховної Ради України;

4) організує підписання рішень, прийнятих Верховною Радою України, керівниками і особами, відповідальними за виконання цих рішень;

5) підписує акти, прийняті Верховною Радою України;

6) взаємодіє з Радами України (всіх рівнів територіальної влади);

7) взаємодіє з Президентом України, Прем'єр-міністром України, Уповноваженим Верховної Ради України з захисту прав людини, Головою Центральної Виборчої Комісії, Головою Верховного Суду України, іншими керівниками гілок влади України;

8) взаємодіє з керівниками Парламентів інших держав;

9) організовує роботу апарату Верховної Ради України.

 

Стаття 7.7.2.

 

1. Голова Верховної Ради України розглядає Програми і Плани дій депутатів сьомого рівня територіальної влади (Президента України, депутатів Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Кабінету Міністрів України, Верховного Суду України та інших), Національну ідею України, Концепцію суспільної безпеки, плани розвитку України, бюджет України, узгоджує їх, розробляє спільну Програму і План дій Верховної Ради України.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!