розподіляють господарі жеребкуванням. 1 страница



Розділ 3.14. Ступенева система обрання депутатів.

 

Стаття 3.14.1.

 

1. Виборці мають право висувати Кандидатів у депутати до Ради територіальної громади (представницької, законодавчої влади) за ступеневим принципом, за умовою:

· 150-299 виборців можуть висунути одного кандидата у депутати на перший рівень територіальних органів влади;

· 300-599 виборців можуть висунути одного кандидата у депутати на другий рівень територіальних органів влади;

· 600-2 399 виборців можуть висунути одного кандидата у депутати на третій рівень територіальних органів влади;

· 2400-9 599 виборців можуть висунути одного кандидата у депутати на четвертий рівень територіальних органів влади;

· 9600-38 399 виборців можуть висунути одного кандидата у депутати на п’ятий рівень територіальних органів влади;

· 38 400-153 599 виборців можуть висунути одного кандидата у депутати на шостий рівень територіальних органів влади;

· 153 600-614 399 виборців можуть висунути одного кандидата у депутати на сьомий рівень всеукраїнських органів влади.

 

2. На кожному з територіальних рівнів Представницької влади (Рада територіальної громади) чотири депутата, обраних за ступеневою системою, можуть один раз обрати одного з себе на черговий більш високий рівень територіального органу влади (Ради територіальної громади).

 

3. Три депутати Ради територіальної громади, обрані за ступеневим принципом, які залишилися на цьому рівні територіальної влади після обрання з чотирьох депутатів одного на більш високий територіальний рівень влади, втрачають можливість подальшого ступеневого росту.

 

4. Обраний чотирма депутатами на більш високий рівень влади депутат знов може зібрати чотирьох депутатів цього рівня (включаючи себе), обраних за ступеневою системою, і обрати одного з чотирьох на черговий більш високий територіальний рівень влади (Рада територіальної громади) і так на кожному територіальному рівні Представницької влади, окрім сьомого рівня (Законодавчого) – Верховної Ради України.

 

Стаття 3.14.2.

 

150 виборців, висуваючи черговий раз одного і того же Кандидата у депутати на вакантну посаду депутата до Представницького чи Законодавчого органу влади (Рада територіальної громади, Верховна Рада України), можуть висунути його на обрання депутатом до Ради того рівня територіальної влади, якого він досяг у попередній раз.

 

Розділ 3.15. Депутат.

 

Стаття 3.15.1.

 

1. Депутат обирається виборцями на вакантне штатне місце депутата в органах влади.

 

2. Депутат займає платну штатну посаду, згідно строкового трудового договору (на строк – п’ять років).

 

3. Депутат має всі права і обов’язки посадовця з дати і після складання ним присяги в Раді територіальної громади того рівня (піраміди влади), до якого він був обраний.

 

4. Депутат (Працівник, Посадовець) повинен виконувати доручену йому роботу особисто і не має права передоручати її виконання іншій особі, за винятком випадків, передбачених законодавством.

 

5. Повноваження депутата визначаються Конституцією України та Законами України.

 

6. Депутат звільняється по закінченню терміну трудового договору (згідно Кодексу законів про працю України).

 

Стаття 3.15.2.

 

1. Депутат не може обіймати ще й іншу державну посаду, а також посаду в об'єднаннях громадян, бути на військовій, дипломатичній чи іншій державній службі, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

 

2. Депутат не може мати іншого представницького мандата.

 

3. Статус депутата не сумісний із зайняттям будь-якою іншою діяльністю за сумісництвом з одержанням матеріальної винагороди.

 

4. Депутат може (за винятком) поєднувати свою роботу з викладацькою, науковою роботою та літературною, художньою і мистецькою діяльністю у вільний від роботи час.

 

Депутат законодавчої, представницької влади, у вільний від основної роботи час, може робити за сумісництвом в іншій Раді територіальної громади (на вакантній штатній посаді сумісника за умови згоди Голів обох Рад територіальних громад і виборців, які його обрали депутатом).

 

Стаття 3.15.3.

 

1. Перед вступом на посаду депутат складає персонально перед депутатами Ради територіальної громади таку присягу:

" Я, (Ім'я та Прізвище), присягаю на вірність народу України. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу.

Присягаю додержуватися Конституції України та Законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.

Зобов’язуюсь якісно та своєчасно виконувати свою Програму і План дій, затверджену виборцями".

 

2. Присягу зачитує кожний новообраний Депутат і скріплює присягу своїм підписом під її текстом.

 

3. Відмова скласти присягу має наслідком втрату депутатського мандата.

 

4. Повноваження Депутата починаються з моменту складення присяги.

 

5. Депутат, який не має Помічника депутата, не має права голосу.

 

Стаття 3.15.4.

 

1. Депутат обирається громадянами для певної роботи і зобов’язаний її виконувати своєчасно, якісно і в межах запланованого кошторису.

 

2. Депутат є публічною особою. Життя та діяльність депутата і членів його сім’ї не може бути скрита від громадськості.

 

3. Діяльність депутата прозора для громадськості, виборців.

 

Свою повсякденну діяльність депутат освічує в засобах масової інформації (можливо – на особистих сторінках в електронному вигляді).

 

Стаття 3.15.5.

 

1. В Україні діє імперативний мандат.

 

Імперативний мандат — правило, згідно з яким депутат, зв'язаний наказами виборців і протягом усієї своєї діяльності відповідальний перед ними. При цьому законодавчо закріплена можливість дострокового відклику депутата, що не виправдав довіри виборців.

 

2. Депутат забоїв’язаний виконувати свої обіцянки, у тому числі - передвиборчі.

 

Стаття 3.15.6.

 

1. Контроль за діями депутата проводить голова Ради територіальної громади та Комісія Громадського Контролю Виборців (не рідше ніж раз у квартал).

 

2. Діяльність депутата повинна бути прозора для виборців.

Депутат повинен мати в Інтернеті свій особистий сайт, електронну пошту та інші засоби постійного зв’язку з виборцями.

Депутат кожні шість місяців звітує перед виборцями на громадських слуханнях.

 

3. Особливому контролю підлягає виконання Програми і Планів діяльності депутата затверджених виборцями та виконання його посадових обов’язків.

 

Стаття 3.15.7.

 

1. Депутат несе особисту відповідальність за наслідки своїх дій протягом не менше п’яти років після закінчення терміну роботи на посаді.

 

2. Депутат, достроково відізваний з посади виборцями, повертає громаді гроші, які були потрачені на його утримання.

 

3. За негативні наслідки своїх дій депутат повертає громаді гроші, які були потрачені на негативний результат (процес) та гроші, які потрібні громаді для нівелювання цих негативних наслідків.

 

4. Якщо негативні наслідки отриманні від дій депутата, які були заплановані і нав’язані депутату виборцями, то ліквідація негативних наслідків проводиться за кошти депутата і громади.

 

Розділ 3.16. Помічник депутата.

 

Стаття 3.16.1.

 

1. Кандидатура Помічника депутата обов’язково висувається Кандидатом у депутати, депутатом, якому він буде допомагати у разі його обрання виборцями.

 

2. Помічник депутата укладає з депутатом законний договір або контракт, згідно якого він буде допомагати депутату у його роботі і заміщати депутата в разі відсутності (з різних причин).

 

3. Помічник депутата складає присягу так само як і депутат, окрім Програми і Плану дій, так як виконує програму і план дій депутата, якому допомагає.

 

Стаття 3.16.2.

 

Кожен депутат повинен обов’язково мати Помічника депутата.

 

Стаття 3.16.3.

 

1. Депутат має право звільнити свого Помічника депутата, згідно з умовами законного договору (контракту).

2. Депутат, достроково звільнивший свого Помічника депутата, забовязаний заздалегідь подати до ЦВК кандидатуру нового Кандидата у депутати на посаду Помічника депутата.

 

3. У разі дострокового звільнення депутата, депутат не має права звільнити свого Помічника депутата (Помічник депутата повинен виконувати обов’язки депутата у час його відсутності і перейти тимчасово на вакантну штатну посаду депутата до прийняття Присяги новим депутатом).

 

Стаття 3.16.4.

 

Депутат, у період відсутності (з різних причин) свого Помічника депутата, не має права голосу (як депутат).

 

Стаття 3.16.5.

 

Вимоги до Помічника депутата аналогічні вимогам до депутата.

 

Стаття 3.16.6.

 

1. Помічник депутата, складає персонально перед Радою територіальної громади присягу такого змісту:

"Я, (Ім'я та Прізвище), присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу.

Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників.

Забов’язуюсь якісно та своєчасно виконувати обов'язки Помічника депутата (Ім'я та прізвище депутата, якому допомагає)".

 

2. Присягу зачитує кожний новообраний Помічник депутата і скріплює присягу своїм підписом під її текстом.

 

3. Відмова скласти присягу має наслідком втрату депутатського мандата.

 

4. Повноваження Помічника депутата починаються з моменту складення присяги.

 

5. Помічник депутата штатної посади в органах влади не займає, його штатна посада знаходиться у депутата, якому він допомагає.

 

6. Помічник депутата, у разі тимчасової відсутності свого депутата (з різних причин), повинен повноцінно заміщати його від свого Імені і Прізвища.

 

7. У разі дострокового звільнення з роботи депутата, його Помічник депутата може тимчасово зайняти вакантну штатну посаду «свого» депутата до часу складання присяги депутата обраного виборцями на цю вакантну посаду.

 

У період тимчасової роботи на звільненій посаді «свого» депутата Помічник депутата стає Тимчасовим депутатом і отримує штатний посадовий оклад «свого» депутата (при цьому посада лишається вакантною для обрання до неї іншого депутата) і додаткові кошти на утримання персоналу, кабінету, тощо.

 

8. Помічник депутата обраний виборцями, при умові не обрання депутата, якому він допомагає, штатної посади в органах влади не займає.

 

Стаття 3.16.7.

 

1. Документи підготовлені депутатом підписує депутат.

 

2. Документи, підготовлені депутату Помічником депутата, підписують депутат і Помічник депутата.

 

3. При відсутності депутата, його Помічник депутата має право підпису документів від свого Імені і Прізвища (без підпису депутата).

 

4. Депутат, Помічник депутата не мають права відізвати свої підписи під документом.

 

Прийняти інше рішення, призупинити, зупинити дію документа можливо за новими датами і підписами тільки до моменту підпису документу керівником органу влади.

 

Стаття 3.16.8.

 

Помічник депутата обирається виборцями на невизначений термін і відносно нього не діють кількісні обмеження повторного обрання.

 

Розділ 3.17. Припинення роботи депутата.

 

Стаття 3.17.1.

 

1. Повноваження депутата припиняє керівник територіального органу влади, в якому працює депутат [керівника органу влади може звільнити керівник координаторної влади, або керівник керівника по його вертикалі (піраміді) влади], у разі:

- закінчення терміну трудового договору;

- складення повноважень за особистою заявою депутата;

- за домовленістю сторін;

- набрання законної сили обвинувачувального вироку щодо нього;

- визнання його судом померлим;

- відсутності депутата на робочому місті без поважних причин більш ніж десять днів протягом календарного року;

- відсутності депутата на робочому місті з причин хвороби, травми більш ніж сто двадцять днів підряд;

- повторне, протягом календарного року, офіційно зафіксоване порушення депутатом Правил поведінки, наявності дисциплінарних, адміністративних чи інших порушень;

- припинення роботи органу влади, в якому робив депутат;

- рішення виборців;

- рішення Ради територіальної громади;

- рішення ЦВК;

- рішення суду;

- проведення процедури Імпічменту;

- рішення Референдуму.

 

2. Відклик (дострокове звільнення) депутата з займаної посади не спростовує його відповідальності перед Законами України.

 

Стаття 3.17.2.

 

Повноваження депутата припиняє ЦВК у разі:

- визнання судом безвісно відсутнім;

- визнання судом невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності;

- у зв'язку з обранням або призначенням депутата на посаду, зайняття якої не сумісне з виконанням повноважень депутата, якщо при цьому депутат не виконує вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності;

- коли протягом місяця після визнання повноважень депутат не залишив попереднього місця роботи і не передав трудової книжки із записом про це до апарату територіальної влади за місцем роботи на посаді депутата;

- визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;

- припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;

- якщо ним не усунуто протягом місяця обставин, які порушують вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності;

- виходу (виключення) депутата, обраного від політичної партії зі складу цієї політичної партії;

- негативними результатами моніторингу (контролю), проведеного головою Ради територіальної громади і Комісією Громадського Контролю Виборців.

 

Стаття 3.17.3.

 

Виборці, які обрали депутата, мають право відізвати його с займаної посади та переобрати в будь який час, згідно Конституції України та Законів України.

 

Розділ 3.18. Дострокове звільнення депутата за процедурою Імпічменту.

 

Стаття 3.18.1.

 

Процедура відкликання (дострокового звільнення) депутата з займаної їм посади (посту) в порядку Імпічменту складає шість етапів.

 

1. Перший етап.

Рада територіальної громади, за письмовою пропозицією керівника територіальної гілки влади (Координатора, Голови Ради, Голови Виконавчої влади, Голови Судової влади), або інших депутатів цього територіального рівня які становлять за кількістю не менш як третину від загального складу Ради територіальної громади, або Комісії Громадського Контролю Виборців, розглядає питання про відповідальність депутата гілки влади своєї територіальної громади.

 

2. Другий етап.

Рада територіальної громади створює тимчасову спеціальну слідчу комісію, у склад якої запрошує депутатів з різних гілок влади, включає спеціального прокурора і спеціальних слідчих.

 

3. Третій етап.

Висновки і пропозиції слідчої комісії розглядаються на засіданні Ради територіальної громади у двомісячний термін від дня створення спеціальної тимчасової слідчої комісії.

 

4. Четвертий етап.

При наявності підстав, Рада територіальної громади, не менше як двома третинами від загального складу, ухвалює рішення про звинувачення депутата.

 

5. П’ятий етап.

Голова Ради територіальної громади підписує і направляє документи до Конституційного Суду України.

 

6. Шостий етап.

У місячний термін від дня отримання висновку Конституційного Суду України щодо додержання встановленої цією статтею процедури розслідування і розгляду справи про усунення депутата з посади (поста) в порядку проведення процедури Імпічменту, Рада територіальної громади приймає остаточне рішення.

 

Розділ 3.19. Концепція безпеки. Програма і План розвитку.

 

Стаття 3.19.1.

 

1. Всі гілки влади, керівники, діючі партії і громадські організації, юридичні та фізичні особи збирають пропозиції, ідеї, накази виборців, програми, плани дій і передають Виконавчій владі того територіального рівня, якого вони враховують за потрібне.

 

2. Кожного року Концепцію суспільної безпеки та Програму і План соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля території громади на двадцять п’ять років Виконавча влада подає Представницькій владі (Раді територіальної громади) та Координатору (копію), своєї територіальної громади у березні.

 

3. Рада територіальної громади уточнює цілі, завдання, головний напрямок і формування Концепції суспільної безпеки та Програми і Плану соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля територіальної громади на 25 років, перевіряє розрахунки потрібного фінансування, джерел фінансування, можливих виконавців, проведення тендерів;

обговорює на різних рівнях, в гілках влади, з виборцями;

визначає пункти, які потрібно доручити Кандидатам у депутати.

 

4. Концепція суспільної безпеки та Програма і План соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля території громади на 25 років узгоджується з гілками вищого і нижчого рівнів піраміди територіальної влади, підписується виконавцями, керівниками гілок влади територіальної громади.

 

5. Кожного року аналізуються та вносяться поточні зміни до Концепції суспільної безпеки та Програми і Плану соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля території громади, додаючи Програму і План пунктами та подовжуючи термін дії ще на один рік.

 

6. З Концепції суспільної безпеки та Програми і Плану соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля території громади кожен, хто висуває Кандидата у депутати обирає пункти, які надають Кандидату у депутати (по кожному вакантному місцю окремо) для внесення їх у Програму і План дій Кандидата у депутати на п’ять років. Окрім цього Кандидату у депутати надаються накази та інші завдання, які він також відображає у своїх Програмі і Плані дій.

 

7. Концепція суспільної безпеки та Програма і План соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля територіальної громади на 25 років підписується і опубліковується у вересні (з підписами керівників гілок влади та виконавців).

 

На сьомому рівні територіальної влади Концепція суспільної безпеки та Програма і План соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля України на 25 років приймається як закон України (з усіма підписами, включаючи виконавців) у жовтні.

 

Розділ 3.20. Комісія Громадського Контролю Виборців (КГКВ).

 

Стаття 3.20.1.

 

Виборці мають право обирати тимчасові і постійно діючі громадські і інші комісії та органи влади.

 

Стаття 3.20.2.

 

Комісія Громадського Контролю Виборців (КГКВ) обирається виборцями всіх рівнів територіальних громад.

 

Стаття 3.20.3.

 

1. Комісія Громадського Контролю Виборців, разом з Головою Ради територіальної громади, постійно контролює (проводить моніторинг) роботу депутатів і інших обраних виборцями осіб.

 

2. Комісія Громадського Контролю Виборців, разом з Головою Ради територіальної громади щоквартально, через засоби масової інформації, оповіщає громадськість (виборців) про результати контролю.

 

3. Комісія Громадського Контролю Виборців контролює підготовку і проведення виборів, референдуму.

 

4. Комісія Громадського Контролю Виборців, разом з Виконавчими органами територіальної влади, не рідше ніж двічі на рік допомагає виборцям і депутатам організувати і провести громадські слухання депутатів, на яких також інформує виборців про свою роботу.

 

5. Комісія Громадського Контролю Виборців, разом з керівниками гілок влади, перевіряє роботу Комітета Боротьби з Корупцією при Президентові України та Бюро Боротьби з Корупцією при Керівниках гілок влади України.

 

Стаття 3.20.4.

 

1. Кількість осіб і питання можливості оплати роботи Комісії Громадського Контролю Виборців вирішується виборцями по кожній особі у кожній територіальній громаді особисто.

 

2. Якість роботи кожного члена Комісії Громадського Контролю Виборців контролюють виборці.

 

3. Виборці вирішують питання складу, обов’язків, терміну роботи осіб у Комісії Громадського Контролю Виборців, наявність пільг, тощо.

 

Стаття 3.20.5.

 

Комісія Громадського Контролю Виборців перш за все перевіряє виконання Програми і Плану дій кожного депутата особисто.

 

Стаття 3.20.6.

 

1. Комісія Громадського Контролю Виборців оцінює кількість, якість та своєчасність роботи депутата по балам показників, або за п’ятибальною системою, або за трьома показниками: «Заслуговує заохочення», «Без наслідків» і «Заслуговує покарання».

 

Результати перевірок відображаються в протоколах з переліком претензій до кожного депутата.

 

Копія протоколу лишається Голові Ради територіальної громади і другу копію (витяг) може отримати перевірений депутат.

 

2. Комісія Громадського Контролю Виборців результати перевірок обов’язково доводить до відома Керівника органу влади, де працює депутат, зборів (конференцій) Виборців і Громадських слухань депутатів.

 

Стаття 3.20.7.

 

1. Якщо виборці прийняли рішення про винагороду депутата, то Комісія Громадського Контролю Виборців готує і направляє клопотання, інший необхідний матеріал до Виконавчої влади необхідного територіального рівня.

 

2. Якщо виборці прийняли рішення про відзив чи Імпічмент, покарання депутата, Комісія Громадського Контролю Виборців готує і направляє необхідний матеріал до відповідної Ради територіальної громади, або прокурора, або безпосередньо до суду.

 

3. Якщо виборці прийняли рішення про покарання депутата, а депутат вже закінчив свою діяльність, або його діяльність мала негативні наслідки, Комісія Громадського Контролю Виборців може підготувати і направити необхідний матеріал до прокурора, або до суду.

 

4. Самостійне рішення відносно депутата («Заслуговує покарання») Виборці можуть прийняти на референдумі. Рішення референдуму підлягає виконанню.

 

Стаття 3.20.8.

 

1. Комісія Громадського Контролю Виборців взаємодіє з усіма гілками влади на всіх територіальних рівнях.

 

2. Комісія Громадського Контролю Виборців організує та проводить роботу згідно Конституції України та Законів України.

 

Розділ 3.21. Центральна Виборча Комісія (ЦВК).

 

Стаття 3.21.1.

 

1. Центральна Виборча Комісія (ЦВК) є постійно діючим державним органом.

 

2. Центральна Виборча Комісія для виконання своїх функцій наділена необхідними правами й повноваженнями.

 

3. Центральна Виборча Комісія будує свою діяльність на засадах законності, незалежності, об'єктивності, компетентності, професійності, колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості й гласності.

 

Стаття 3.21.2.

 

Центральна Виборча Комісія забезпечує організацію підготовки і проведення виборів депутатів, а також всеукраїнських референдумів.

 

Стаття 3.21.3.

 

1. Центральна Виборча Комісія збирає інформацію про наявність вакантних посад депутатів.

 

2. Центральна Виборча Комісія реєструє виборців.

 

3. Центральна Виборча Комісія реєструє Кандидатів у депутати.

 

Стаття 3.21.4.

 

1. Центральна Виборча Комісія разом з органами Виконавчої влади організує роботу Місцевих Виборчих Комісій (МВК) і Виборчих Дільниць (ВД).

 

2. Центральна Виборча Комісія здійснює консультативно-методичне забезпечення виборів депутатів і проведення референдумів.

 

3. Центральна Виборча Комісія (ЦВК), Місцеві Виборчі Комісії (МВК) і Виборчі Дільниці (ВД) разом з органами Виконавчої влади організують і проводять навчання виборців, Кандидатів у депутати, членів ЦВК, МВК, ВД з питань:

· порядку організації та проведення виборів депутатів;

· порядку організації та проведення референдуму;

· законодавства;

· прав та обов’язків;

· порядку складання, затвердження зборами виборців, виконання і контролю за виконанням Програм і Планів дій депутата, тощо.

 

Стаття 3.21.5.

 

1. Місцеві Виборчі Комісії (МВК) і Виборчі Дільниці (ВД) підконтрольні Центральній Виборчій Комісії (ЦВК).

 

2. Центральна Виборча Комісія (ЦВК), Місцеві Виборчі Комісії (МВК) і Виборчі Дільниці (ВД) взаємодіють з Комісією Громадського Контролю Виборців (КГКВ) та підконтрольні їй.

 

3. Робота Виборчих Комісій (ЦВК і МВК), Виборчих Дільниць не підконтрольні органам влади.

 

Стаття 3.21.6.

 

Голова ЦВК, Голови філій ЦВК, члени ЦВК обираються виборцями як депутати з усіма правами і обов’язками (50 осіб).

 

Стаття 3.21.7.

 

ЦВК може припинити повноваження депутата, згідно Конституції України і Законів України.

 

Стаття 3.21.8.

 

Порядок створення і роботи ЦВК, МВК, ВД, виборчий процес регулюються Конституцією України і Законами України.

 

Стаття 3.21.9.

 

Конфлікти з ЦВК, МВК, ВД вирішуються в судовому порядку невідкладно (першочергово).

 

Розділ 3.22. Конституційна Асамблея України.

 

Стаття 3.22.1.

 

1. Конституційна Асамблея України - всенародний (загальнонаціональний) вищий колегіальний тимчасовий (разовий) представницький орган, спеціально утворюваний для розробки і прийняття змін Конституції України.

 

2. Головною ознакою Конституційної Асамблеї України є легітимність – визнання народом її правомірності, законності дій та повноважень – довіра громадян.

 

Стаття 3.22.2.

 

1. Організацію, порядок формування і діяльності Конституційної Асамблеї України, процедуру розробки, розгляду та прийняття законів про внесення змін до Конституції України, розробки нової Конституції України визначають законом про Конституційну Асамблею України, а процесуальні відношення, пов’язані з організацією та проведенням виборів Депутатів врегульовуються Верховною Радою України в межах виборчого законодавства.

 

2. Порядок проведення Конституційної Асамблеї встановлюється Конституцією України та Законами України.

 

Стаття 3.22.3.

 

1. Конституційна Асамблея України скликається Президентом України протягом шести місяців з моменту внесення до Верховної Ради України відповідного законопроекту.

 

2. Формується Конституційна Асамблея України шляхом всеукраїнських виборів.

 

Стаття 3.22.4.

 

Конституційна Асамблея України має сто штатних посад Депутатів, обраних на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування на засадах змішаної виборчої системи відповідно до закону про Конституційну Асамблею України.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!