Правило перевернутої піраміди



Згідно з правилами “перевернутої піраміди” головну ідею або висновкиподано на початку радіоповідомлення. Найважливіше міститься у першому ре-ченні, його ще називають, “лід”. Якщо “лід” містить відповіді на кілька запи-тань, то його називають узагальнюючим. Перше речення повинно бути простим.

Вершинапіраміди-заголовок, підзаголовок, фактурна насиченість(хто, де, що, коли, як, чому, з яких причин, з якою метою), цифри(скільки, на скільки більше менше, порівняння), цитати.

Розширена частина(уточнення, доповнення, роз’яснення,наслідки)

Принципи журналістської діяльності.

1.Гуманізм(Це універсальна засада, синтез вимог до жур­налістської діяльності. Гуманізм — це розуміння людини як найвищої цінності, це позиція журналіста, яка сприяє розвитку людини, забезпе­ченню її матеріальних і духовних потреб, миру й злагоди, рівноваги в суспільстві, виходить з пріоритету прав людини, які мусять бути гаран­товані державою. )

2. Демократизм(Демократизм та його аспекти: орієнтація на народ, до­ступність за формою і за ціною. Демократизм — також важлива засада діяльності журналіста. Демократія, що в буквальному перекладі з грецької мови означає наро­довладдя, — це така форма політичної організації суспільства, що ха­рактеризується участю народу в управлінні державними справами. У широкому розумінні демократія — форма керівництва будь-яким колек­тивом, яка передбачає активну участь усіх його членів у здійсненні всіх заходів, у тому числі обговоренні й прийнятті управлінських рішень. )

3. Загальнолюдські цінності(Нормы профессиональной морали требуют от журналиста уважать достоинство человека и его право на частную жизнь, в соответствии с требованиями международного права и национальных законов защищать права человека и его репутацию от оскорблений, клеветы, ложных обвинений.)

4. Народність(де народ - сукупность класів, груп, слоев сус-ва, які за своїм об’єктивним станом в соц. системі зацікавлені. в исторично необхідних прогресивных змінах і можуть сприяти развитку всього сус-ва.)

5. Масовість(Характер профессии требует, чтобы журналист способствовал общедоступности информации и участию общественности в работе средств массовой информации. Это предполагает обязанность исправления ошибки и право на ответ.)

6. Патріотизм(Патріотизм як захист інтересів свосї країни і свого народу. Під патріотизмом розуміється одне з найглибших грома­дянських почуттів, змістом якого є любов до батьківщини, відданість своєму народові, гордість за надбання національної культури. Патріотизм виявляється в практичній діяльності, спрямованій на всебічний розвиток своєї країни, захист її інтересів. )

7. Національна гордість(разом з турботою про власний етнос розуміння рівності всіх націй, прагнення добитися дружніх стосунків між ними. Прин-пи профес. моралі:

 

-правильна оцінка ситуації

 

-відповідальність за свої слова

 

-дія у межах закону і межах етики жур. творчості

 

-сумлінність як вимога сусп-ва до працівників ЗМІ

 

-надання достовірної інф-ції, що базується на фактах

 

-підтвердження думки документами

 

-ж-т не має права дезорієнтувати сус-во, надавати підтосовану інф-цію (це кримінал))

8. Точність

9. Обєктивність(Первейшая задача журналиста - гарантировать людям получение правдивой и достоверной информации посредством честного отражения объективной реальности. Журналист излагает факты добросовестно, сохраняя их подлинный смысл, вскрывая важнейшие связи и не допуская искажений. Он максимально использует свои творческие способности для того, чтобы общественность получила достаточно материала, позволяющего ей сформировать точное и связное представление о мире. Так, чтобы происхождение, природа и сущность событий, течение и положение дел были понятны как можно более объективно.)

10. Коректність

11. Правдивість(Правдивість як адекватність карти­ни світу, створюваної в ОМІ, реальним життєвим процесам. Правдивість як засада діяльності журналіста передбачає об'єктивність його у висвітленні подій, неупереджений підхід до явищ життя, а здатність органів масової інформації подавати неспотворену картину дійсності сприймається як найважливіший вимір якісного рівня журналістики)

12. Аргументованність, цілісність

1)Соціальна відповідальність ж-та – перед громадянами і сусп-вом в цілому за зміст мат-лів, прадиве і своєчасне інф-ня громадськості про факти, явища і події сусп. значення. Головний обов’язок ж-та – забезпечення прав громадян на інф-цію. Недопустимо розголошення відомостей, що містять держ. таємницю, охороняються законом, заклики до насильницької зміни конст. ладу, війни, національної чи релігійної винятковості, втручання в особисте життя, посягання на гідність.

2)Правдивість і об’єктивність – при зборі фактів, їх викладі і оцінках. При опрацюванні і поширенні інф-ції ж-т має виходити з інтересів сус-ва, відображати плюралізм думок, забезпечувати гарантоване право людини на свободу слова і переконнання, не допускати приховування суспільно знач. інф-ції, перекручення фактів.

3)Сумлінність і чесність – перевірка фактів, точне відтворення даних документальних та ін. джерел. У разі похибки негайні заходи для випралення її наслідків – публікація спростування, вибачення, відшкодування моральних збитків. Професія ж-та забороняє її використання в особистих цілях.

4)Вірність заг-люд цінностям – ж-т визнає пріоритет заг-люд цінностей перед всіма іншими, направляє свою діял-ть на відстоювання інтересів держави, народу, ліквідацію соц. конфліктів охорону природи і т.д.

5)Професійна солідарність – ж-т піклується про престиж професії, поважає колег, не допускає шкоди авторитету ж-ки, бореться проти диктату преси інших країн, підтримує рівноправні контакти з усіма творчими організаціями, підтриує демократичну ж-ку. У творчому змаганні не зловживає довір’ям колег, не заважає їм виконувати проф. обов’язки.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 147; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!