Представлення інтересів замовника



• Вироблення загального бачення проекту і рішення.

 

• Обмін інформацією із замовником і формування його очікувань.

 

Ця область компетенції відповідає за контакти із замовником і формування його очікувань. Такі контакти включають PR, брифінги для вищого керівництва і замовників, споживчий маркетинг, презентації, анонси і прем'єри продуктів. Формування очікувань – це ключове завдання кластера "Управління продуктом" починаючи з моменту, коли єдине бачення результатів проекту вже сформоване . Це дуже важливо, адже саме задоволення очікувань є визначальним чинником успіху або невдачі проекту.

 

Приведемо приклад. Допустимо, замовник в певний день чекає постачання проектною групою продукту, що реалізовує десять заздалегідь обумовлених функцій. Якщо у результаті поставляється продукт тільки з двома функціями з цих десяти, то як замовником, так і проектною групою, проект вважатиметься невдалим.

 

Проте, якщо менеджери продукту постійно підтримують двосторонній зв 'язок з замовником впродовж всього процесу розробки, внесення змін до плану може відбуватися відповідно до очікувань замовника, і це сприятиме успіху проекту. Менеджери продукту можуть залучити замовника в процес ухвалення компромісних рішень й інформувати його про наростаючі ризики та інші труднощі. На відміну від попереднього випадку, замовник може оцінити ситуацію і погодитися з проектною групою в тому, що реалізація всіх десяти функціональних можливостей у відведений час не реалістична, і що наявність лише двох з них є прийнятним компромісом. При такому розвитку подій реалізація двох функцій відповідає очікуванням замовника і обидві сторони вважатимуть проект таким, що вдався.

 

Маркетинг

• Проведення маркетингових і PR акцій, націлених на (потенційних) клієнтів.

 

• Демонстрація своїх конкурентних переваг.

 

• Забезпечення попадання продукту у відповідні канали дистрибуції, що гарантують його максимальну доступність для споживача.

 

• Консультування споживача для створення у нього позитивного враження від покупки і використання продукту.

 

Маркетинг – це процес або методика просування, розповсюдження і продажу на ринку продукту, рішення або послуги. Він має декілька різновидів – стартовий маркетинг, довготривалий маркетинг і PR. На різних етапах життєвого циклу рішення маркетинг фокусується на різних завданнях. То, на якому саме етапі життєвого циклу знаходиться ваше рішення, є визначальним для вибору адекватних маркетингових заходів.

 

II. Ролевий кластер "Управління програмою"

 

Основне завдання ролевого кластера (Program management) – забезпечити реалізацію рішення в рамках обмежень проекту, що може розглядатися як задоволення вимог спонсора проекту його результатами. Для цього "Управління програмою" контролює календарний графік проекту, об'єм роботи і відведений на проект бюджет. Даний кластер забезпечує своєчасне досягнення необхідних результатів і задоволення очікувань спонсора впродовж проекту.

 

Ролевий кластер "Управління програмою" містить в собі наступні області компетенції:

1. Управління проектом,

2. Вироблення архітектури рішення,

 

29


3. Контроль виробничого процесу,

4. Адміністративні служби.

 

Області компетенції

 

Управління проектом

 

• Моніторинг і управління бюджетом.

 

• Складання звідного плану і звідного календарного графіка проекту.

 

• Організація управління ризиками.

 

• Сприяння обміну інформацією і досягненню домовленостей усередині проектної групи.

 

• Моніторинг прогресу і звітність про стан проекту.

 

• Управління виділенням ресурсів.

 

Будучи відповідальним за календарний план, менеджмент проекту (project

management) стежить за всіма тимчасовими графіками усередині команди, контролює їх правомірність і інтегрує їх в звідний календарний графік проекту. Він, у свою чергу, піддається моніторингу, і звітність про хід його виконання прямує проектній групі і спонсорові проекту.

 

Будучи відповідальним за бюджет, менеджмент проекту організовує його створення, збираючи вимоги до ресурсів з боку кожного з ролевих кластерів проектної групи. Менеджмент проекту повинен бути залучений у всі рішення, що стосуються ресурсів (як людських, так і матеріальних). Також менеджмент проекту відстежує співвідношення реальних і планових витрат і надає звіти про них проектній групі і спонсорові.

 

На додаток до цього в рамках даної області компетенції знаходиться координування ресурсів, сприяння ефективній взаємодії членів проектної групи і допомога в ухваленні ключових рішень.

 

Детальнішу інформацію про область компетенції "Управління проектом" і підході MSF до управління проектами, див.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!