Проектування і здійснення реалізації



 

• Співвідношення архітектури вирішення з архітектурою підприємства.

 

• Створення і реалізація логічного і фізичного дизайну рішення.

 

Область компетенції "Проектування і здійснення реалізації" (implementation

architecture and design) пов'язана з набором завдань, що відносяться до визначення архітектури рішення і його проектування.

Ролевий кластер "Управління програмою" відповідальний за загальну архітектуру рішення і її позиціонування в рамках архітектури підприємства. Проте ролевий кластер

 

33


"Розробка" відповідальний за відповідність архітектури реалізації рішення архітектурі підприємства. Це стосується специфіки застосувань, даних і технологічного інструментарію рішення.

 

MSF пропонує три-рівневий процес проектування: концептуальний дизайн (conceptual design), логічний дизайн (logical design) і фізичний дизайн (physical design). "Управління програмою" і "Управління продуктом" спільно здійснюють концептуальний дизайн. Він включає сценарії використання (user scenarios), високорівневий аналіз вимог до зручності експлуатації (usability), концептуальне моделювання даних і початковий вибір використовуваних технологій. Розробники ж займаються логічними і фізичними аспектами дизайну рішення. Дана діяльність вимагає адекватних технологічних знань і уміння визначити вплив того або іншого технологічного вибору на створюване рішення.

 

Розробка програмних рішень

 

• Програмування складових рішення відповідно до проектної документації.

 

• Аналіз і обговорення програмної коди (code reviews) з метою обміну знаннями і досвідом.

 

• Здійснення тестування модулів (unit testing) відповідно до плану і в координації з ролевим кластером "Тестування".

Область компетенції "Розробка застосувань" (application development) пов'язана з

 

завданнями розробки програмних застосувань в рамках проекту . Головні цілі цієї області компетенції – створення складових рішення відповідно до проектної документації, проведення тестування модулів, виправлення дефектів, виявлених в процесі тестування і здійснення інтеграції всіх компонент в остаточний продукт.

 

Розробники вносять свій внесок до вироблення стандартів і досконально слідують їм в процесі роботи над рішенням. Вони також здійснюють аналіз і обговорення програмної коди (code reviews), щоб оцінити якість виконаної роботи. Проведення такого аналізу дозволяє членам проектної групи ділитися накопиченими знаннями і досвідом, утілюючи в життя фундаментальний принцип MSF – витягання уроків на рівні команди. Від розробників вимагається проведення належного тестування модулів (unit testing) і адекватне документування цього процесу. Така робота здійснюється в тісному зв'язку з ролевим кластером "Тестування", який планує і виконує незалежну оцінку якості рішення.

 

Розробка інфраструктури

 

• Створення складових рішення відповідно до проектної документації.

 

• Аналіз і обговорення програмної коди з метою обміну знаннями і досвідом.

 

• Здійснення тестування модулів відповідно до плану і в координації з ролевим кластером "Тестування".

 

• Розробка скриптів автоматизації.

 

• Створення документації для впровадження.

 

Область компетенції "Розробка інфраструктури" (infrastructure development) пов'язана

 

із завданнями розробки системної інфраструктури і інфраструктури програмного забезпечення, що входить до складу рішення. Системна інфраструктура включає мережеву інфраструктуру, клієнтські і серверні комп'ютери і всі супутні компоненти. Інфраструктура програмного забезпечення включає операційні системи клієнтів і серверів, а також програмні продукти, що забезпечують необхідні сервіси (наприклад, служби каталогів, системи обміну повідомленнями, бази даних, інтеграція застосувань підприємства, адміністрування системи, адміністрування мережі і так далі).

 

Команда розробників створює інфраструктуру відповідно до проектної документації. Це включає настройку технологічних засобів рішення, як наприклад, настройку мережі і систем "клієнт-сервер". Інфраструктури, що становлять, схильні до впливу вимог до

 

34


застосувань і навпаки. Наприклад, якщо критичними чинниками є надійність і продуктивність, може бути необхідним використання кластеризації (clustering) і балансування завантаження (load-balancing) серверів. Операційні системи і системні продукти, в середовищі яких використовуватиметься рішення, повинні бути відповідним чином встановлені, конфігуровані і оптимізовані. Після закінчення проведення необхідного тестування і стабілізації компоненти інфраструктури упроваджуються на широкій основі. Це впровадження здійснюється ролевим кластером "Управління випуском", який забезпечує задоволення вимог до інфраструктури рішення.

 

IV. Ролевий кластер "Тестування"

 

Завдання ролевого кластера "Тестування" (test) – схвалення випуску продукту тільки після того, як всі дефекти виявлені і улагоджені. Будь-яке програмне забезпечення містить дефекти. Але потрібно виявити і улагодити (address) все з них до того, як продукт випущений. Залагоджування дефекту може мати на увазі різні рішення, починаючи від усунення і закінчуючи документуванням способів обходу дефекту (work-around). Постачання продукту з відомим дефектом, але з описом способів його обходу є важливішою, ніж постачання продукту з невиявленим дефектом, який надалі стане сюрпризом, – як для проектної команди, так і для замовника.

 

Щоб досягти успіху, команда тестувальників повинна фокусуватися на певних ключових завданнях. Вони структуруються у вигляді трьох областей компетенції:

 

1. Планування тестів,

 

2. Розробка тестів,

 

3. Звітність про тести.

 

Області компетенцій

 

Планування тестів

 

• Розробка методології і плану тестування.

 

• Участь у встановленні стандарту якості (quality bar).

 

• Розробка специфікацій тестів.

 

Дана область компетенції (планування тестів – test planning) ролевого кластера

"Тестування" формулює методологію знаходження і врегулювання проблем якості продукту.

 

Команда тестувальників розробляє плани і методики тестування і таким чином формує стратегію, використовувану в проекті для тестування рішення. Плани тестування включають опис типів тестів, тестованих складових і інформацію про необхідні ресурси (як людських, так і технічних).

 

Істотна частина роботи даної області компетенції полягає в участі у виробленні необхідного рівня якості (quality bar) продукту. Ця діяльність включає надання проектній групі метрик контролю якості і критеріїв успішності вирішення.

 

Ще один рід діяльності, здійснюваний даною областю компетенції, полягає в розробці специфікацій тестів. Його суть – в детальному описі інструментарію і програмної коди, необхідних для виконання плану тестування.

 

Розробка тестів

• Розробка і підтримка автоматизованих тестів (automated test cases), інструментів і скриптів.

 

• Проведення тестів з метою визначення стану проекту.

 

• Управління білдами (manage the build process).

 

 

35


Ця область компетенції (розробка тестів – test engineering) відповідальна за передбачені планом тестування заходи, направлені на знаходження і врегулювання всіх проблем якості створюваного продукту. У їх числі – робота із створення і підтримки тестових сценаріїв (test cases), розробка засобів, скриптів і документації процесу тестування, управління щоденними білдами (daily builds), проведення на них тестів з метою чіткого визначення рівня завершеності продукту.

 

Звітність про тести

 

• Доведення до зведення проектної групи інформації про якість продукту.

 

• Моніторинг знайдених помилок з метою забезпечення їх залагоджування до випуску продукту.

Дана область компетенції (звітність про тести – test reporting) забезпечує проектну

 

групу інформацією про поточні вади в рішенні, також як і про досягнуті успіхи. Завдяки цьому проектна група має чітку картину поточного стану розробки.

Щоб всі знайдені проблеми були дозволені до остаточного випуску продукту, проводиться їх моніторинг (tracking). Регулярно здійснюється документування стану проблем (включаючи завдання по їх дозволу, пріоритети, методи врегулювання і можливі шляхи їх обходу), що дозволяє проектній групі постійно мати поточні дані про якість продукту і детальний аналіз тенденцій його зміни.

 

V. Ролевий кластер "Задоволення споживача"_

 

Мета цього ролевого кластера (задоволення споживача - user experience) – підвищення ефективності використання продукту. Кластер складається з шести областей компетенції: загальнодоступність (accessibility), інтернаціоналізація (internationalization), забезпечення технічної підтримки (technical communications), навчання користувачів (training), зручність експлуатації (usability) і графічний дизайн (graphic design). В рамках кожної зі своїх областей компетенції ролевий кластер "Задоволення споживача" має декілька зон відповідальності, необхідних для споживчого успіху рішення:

 

1. Загальнодоступність,

 

2. Інтернаціоналізація,

 

3. Забезпечення технічної підтримки,

 

4. Навчання користувачів,

 

5. Зручність експлуатації (ергономіка),

 

6. Графічний дизайн.

 

Області компетенцій

 

Загальнодоступність

 

Облік вимог загальнодоступності (доступності для людей з недоліками зору, слуху і тому подібне) в дизайні рішення.

Дана область компетенції забезпечує доступність продукту для людей з фізичними недоліками, вводячи концепцію і вимоги загальнодоступності в дизайн рішення. Загальнодоступність важлива з багатьох причин. Перш за все, всі люди – незалежно від фізичного стану – повинні мати можливість використовувати продукти, що розробляються, і рішення. Якщо продукт не задовольняє вимозі загальнодоступності, його ринок звужується. Крім того, загальнодоступність рішення часто необхідна для виконання законодавчих актів.

 

Вимоги загальнодоступності повинні враховуватися на всьому протязі розробки рішення і зазвичай включають:

 

a) Додавання пункту про загальнодоступність в специфікацію кожного елементу рішення.

 

36


b) Включення розділів про загальнодоступність в систему допомоги.

 

c) Забезпечення повноти документації по загальнодоступності.

 

d) Забезпечення наявності документації по загальнодоступності (accessibility) в загальнодоступних (accessible) форматах.

 

Інтернаціоналізація

 

Поліпшення якості і зручності експлуатації рішення в іншомовних середовищах.

 

Відповідальність даної області компетенції – поліпшення якостей і зручності експлуатації рішення в іншомовних середовищах. Вона включає забезпечення як глобалізації продукту, так і його локалізації.

 

Глобалізація (globalization) – процес проектування і розробки рішення, при якому передбачається можливість його локалізації без зміни самого рішення і зайвої роботи. Іншими словами, випущене рішення належним чином глобалізовано, якщо можлива його локалізація з мінімальними витратами.

 

Локалізація (localization) рішення включає зміни в його призначеному для користувача інтерфейсі, файлах допомоги, друкарській і електронній документації, маркетингових матеріалах і веб-сторінках. Іноді в якій-небудь іншомовній версії продукту можуть мінятися певні графічні елементи або навіть частина змісту.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 229; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!