Досягнення результату в рамках проектних обмежень



 

Ключова мета будь-якої проектної групи – створення рішення в рамках встановлених обмежень. Основні обмеження всякого проекту – це виділений бюджет і терміни. Успішність більшості проектів визначається саме витраченим часом і засобами.

 

Створення продукту відповідно до специфікації

 

Специфікація продукту детально описує, що саме проектна група повинна поставити замовникові. Для проектної групи важливо максимально точно слідувати специфікації продукту, що поставляється, оскільки вона складає суть угоди між проектною групою і замовником.

 

26


Схвалення випуску продукту лише після того, як всі дефекти виявлені і відлагоджені

 

Будь-яке програмне забезпечення містить дефекти. Проте всі дефекти повинні бути виявлені і відлагоджені (address) до того, як продукт випущений. Залагоджування дефекту може мати на увазі різні рішення, починаючи від усунення і закінчуючи документуванням способів його обходу (work-around). Постачання продукту з відомим дефектом, але з описом способів його обходу значно краще, ніж постачання продукту з невиявленим дефектом, який надалі стане сюрпризом як для проектної команди, так і для замовника.

 

Підвищення споживчої цінності продукту

 

Для того, щоб продукт був успішним, він повинен покращувати роботу і продуктивність користувачів. Постачання продукту, що володіє широкими можливостями і відмінними якостями, але надмірно складного з погляду споживача - недопустиме.

 

Безпроблемне впровадження і супровід продукту

 

Іноді забувають про необхідність забезпечення простого впровадження продукту. Впровадження створює вірне або невірне, але у будь- якому випадку незгладиме враження про продукт. Наприклад, збої в інсталяційній програмі можуть змусити споживачів думати, що сама програма має такий же рівень якості (що може і не відповідати дійсності). Як наслідок, проектна група повинна не просто впроваджувати продукт. Потрібно боротися за гладке, безпроблемне його впровадження і заздалегідь підготувати супровід і підтримку продукту. Це може включати, наприклад, завчасне навчання споживачів і створення інфраструктури впровадження.

 

Ролеві кластери моделі проектної групи

 

Рисунок 1. Ролеві кластери моделі проектної групи MSF

 

I. Ролевий кластер "Управління продуктом"

 

Ключова мета ролевого кластера "Управління продуктом" (product management) – задоволені замовники. Проект не може вважатися успішним, якщо він не привів до задоволення потреб замовника. Проте, перш за все, замовник повинен бути ідентифікований

 

27


і зрозумілий! В деяких випадках замовником може бути не та сторона, яка спонсорує проект (тобто підтримує витрачені на нього зусилля і покриває витрати). Отже, потрібно зробити чітку відмінність між цими сторонами і провести аналіз вимог кожної з них з метою успішної взаємодії з ними обома. Лише після цього може бути сформульований набір вимог і очікувань, яким повинні слідувати відповідні проектні ролі . Можлива ситуація, коли проектна група вклалася до бюджету і терміни, але успіх все ж таки не досягнуто, оскільки не задоволені бізнес-потреби замовника.

 

Модель проектної групи MSF розділяє області компетенції кожного ролевого кластера, щоб чітко визначити набір вхідних в них зон відповідальності, утворюючих в сукупності загальний потенціал команди.

 

Для досягнення своєї мети ролевий кластер "Управління продуктом" повинен містити

 

в собі наступні області компетенції:

1. планування продукту (product planning),

2. бізнес-віддача (business value),

3. представлення інтересів замовника (customer advocacy),

4. маркетинг (marketing).

 

Області компетенції

 

Планування продукту

• Збір, аналіз і пріоритезація вимог замовника і бізнесу.

 

• Дослідження ринку і наявного попиту; аналіз і вивчення конкурентів.

 

• Визначення критеріїв бізнес-успішності проекту.

 

• Розробка плану випуску серії версій продукту.

 

Планування продукту визначає вимоги і необхідні характеристики для послідовності версій. В завдання «планування продукту» входить забезпечення швидкого розуміння вимог до програми з боку менеджера програми або розробника. Це включає:

 

• по-перше, повне розуміння поточних вимог: які бізнес-потреби воно задовольняє, як замовники його використовуватимуть, які можуть виникнути проблеми супроводу і які альтернативні рішення можливі.

 

• по-друге, це дослідження додаткових чинників, які збільшили б цінність рішення для замовника: можливість входження в нові сектори бізнесу, інтеграція з іншими системами, підвищення продуктивності, спадкоємність, скорочення витрат на супровід і так далі. Знаючи це, розробник плану продукту може рекомендувати для його подальших версій різні функціональні можливості і пріоритети їх реалізації.

 

Основні складові планування продукту - дослідницька робота і аналіз. Незалежно від того, чи йде мова про розуміння замовника і потреб його бізнесу або про розуміння умов конкуренції, важливо приділяти достатньо уваги відповідним дослідженням і аналізу. Такий підхід також запобігає непродуктивній витраті ресурсів на реалізацію непотрібних елементів.

 

Бізнес-віддача

• Визначення і контроль обумовленості роботи над проектом з погляду бізнесу.

 

• Контроль (в т.ч. кількісний) отримання замовником бізнес-віддачі від проекту.

 

Для замовників і осіб приймаючих бізнес-рішення дана область компетенції забезпечує максимально достовірну оцінку віддачі від інвестування в проект.

 

Щоб отримати добрий результат, менеджери продукту повинні накопичувати знання про бізнес замовника, чинники успіху і ключові метрики. Отримання цієї інформації може розглядатися як бізнес-аналіз, що виявляє ключові складові успіху. Тільки знаючи, що принесе замовникові віддачу, а що – ні, ви зможете спроектувати і побудувати відповідне

 

28


рішення (solution). Все частіше інвестиції в область інформаційних технологій піддаються скрупульозним перевіркам, і багато IT-проектів вимагають ретельного вивчення фінансової обґрунтованості. Проведення аналізу співвідношення витрат і прибутку істотно збільшує шанси задоволення замовника. Визначення фінансових результатів – невід'ємна частина процесу інвестування в IT-проект.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 256; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!