Установка на відсутність дефектів



 

В успішній команді кожен співробітник відчуває відповідальність за якість продукту. Вона не може бути делегована одним членом команди іншому або ж одним ролевим кластером іншому. Відповідно, кожен член команди повинен представляти інтереси замовника, враховуючи в ході розробки продукту його споживчі якості.

 

Установка на відсутність дефектів (zero- defect mindset) – це прагнення до високого рівня якості. Вона означає, що мета команди – виконання своєї роботи з максимально можливою якістю, причому таким чином, що якщо від команди зажадають поставити результат завтра, вона буде здатна поставити щось, що працює. Необхідне розуміння того, що продукт щодня повинен бути практично готовий до постачання. Це не означає постачання програмного коду, повністю вільного від дефектів. Але це означає, що продукт відповідає вимогам якості (quality bar), встановленим спонсором (sponsor) проекту 1і прийнятим проектною групою на етапі вироблення концепції.

 

Як аналогія, яка найкращим чином описує цю ідею, приведемо лінію по виробництву автомобілів. Традиційно робочі виконували зборку з комплектуючих і відповідали тільки за якість своєї власної роботи. Коли автомобіль сходив з лінії, інспектор перевіряв, чи достатня його якість для виставляння на продаж. Проте, у разі виявлення проблем виникали великі витрати на їх усунення, оскільки всяка переробка вже зібраної машини обходиться дуже дорого. Крім того, якість не була легко передбаченою, оскільки кількість часу на тестування автомобіля також була важко прогнозованою.

 

Пізніше в автомобільній промисловості якість стала "завданням номер один". Це означає, що як тільки певна операція (наприклад, приєднання дверей або установка радіо) завершена, інспектор перевіряє поточний стан зразка і упевняється , що стандарти якості дотримані. Якщо в ході всього процесу збірки зберігається належний рівень якості, потрібний значно менше часу і ресурсів на остаточну перевірку придатності автомобіля. Крім того, це робить процес перевірки набагато більш передбаченим, оскільки інспекторові потрібно лише перевірити якість збірки продукту в цілому, а не стан окремих його частин.

 

Прагнення до самовдосконалення

 

Прагнення до самовдосконалення (willingness to learn) – це прихильність ідеї невпинного саморозвитку за допомогою накопичення досвіду і обміну знаннями. Воно дозволяє членам проектної групи отримувати користь з негативного досвіду зроблених помилок, так само як і відтворювати успіхи, використовуючи перевірені методи роботи інших людей. Проведення по закінченню основних фаз проекту відкритих обговорень його стану і доброзичливий, але об'єктивний аналіз проекту після його закінчення – це ключові компоненти моделі процесу MSF. Проектні групи, що виділяють час на аналіз результатів своєї роботи і витягання з них уроків, створюють базу для постійного самовдосконалення і довготривалого успіху. Крім того, майкрософт успішно розвиває культуру самовдосконалення, включаючи аналіз уроків, що витягують, і обмін знаннями в плани індивідуальної роботи співробітників.

1 В контексті управління проектами під термином "спонсори проекта" (project sponsors) зазвичай розуміють осіб ( або організації), які ініціювали проект, виділяють для проекта ресурси і затверджують його результати. Іноді "project sponsor" перекладають как "куратор проекта".

 

21


Зацікавлені команди працюють ефективно

 

Команди з низькою мотивацією програють по двох причинах. На індивідуальному рівні їх члени не працюють з повною віддачею, що веде до зниження якості роботи і продуктивності праці. Крім цього, увага працівників зосереджена на вузьких цілях, і вони не піклуються про вплив своєї діяльності на роботу колег. Обидва ці чинника роблять істотний вплив на IT-проекти, розробка яких завжди має на увазі високий рівень завдань, що стоять перед колективом, і інтелектуальну складність підходів до їх рішення.

 

MSF прагне до створення зацікавленості і високого морального духу команди. Люди, що працюють в майкрософті, сприймають це як одну з основних характеристик компанії. Приведемо деякі методи стимулювання такої зацікавленості:

 

• Створюйте у членів команди єдине бачення вирішуваного завдання.

 

• Формуйте індивідуальність команди, використовуючи назви проектів і відзнаки команди – брилки, футболки, чашки і так далі

 

• Ближче знайомтеся з колегами, використовуючи для цього неформальні зустрічі і заходи.

 

• Для створення командного духу організовуйте заходи, на яких люди можуть ближче познайомитися один з одним. Як правило, такі зустрічі проводяться поза офісом.

• Переконаєтеся, що особисті цілі і прагнення членів команди не залишаються без

 

уваги.

 

Наприклад, це може бути створення можливостей для особистого і професійного зростання або турбота про те, щоб посадові обов'язки не робили негативного впливу на особисте життя.

 

• Наділяйте членів команди реальними повноваженнями; прислухайтеся до їх думок.

 

• Святкуйте успіхи команди.

 

Випробувані методики

 

Наступні випробувані методики (proven practices) є загальними засобами досягнення успіху команд, практикуючих MSF.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 308; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!