Обладнання робочої кімнати для учнів початкових класів



Трудове політехнічне навчання молодших школярів є складовою частиною єдиної системи навчання та розвитку. На уроках і в позаурочний час учні виготовляють вироби, набувають елементарних умінь та навичок обробляти матеріал ручними інструментами або вдаються до виготовлення нескладних пристроїв та механізмів, виконують і читають прості кресленні користуються ними, здобувають початкові загальнотехнічні знання.

Ефективність трудового навчання молодших школярів визначається як науково-педагогічним рівнем викладання, так і матеріальною базою. Тому важливо мати у школі робочу кімнату для занять із трудового навчання, обладнану відповідно до навчально-виховних завдань, технічних та санітарно-гігієнічних вимог.

Робоча кімната організовується в приміщенні, площа якого повинна дорівнювати 54-60 м. Тобто на кожного учня класу повинно припадати 1,5-2 м² площі. На цій площі обладнуються робочі місця учнів та робоче місце вчителя.

При обладнанні робочої кімнати перш за все, необхідно витримати науково обґрунтовані рекомендації по фарбуванню приміщення та обладнання. При фарбуванні кімнати, вікна якої виходять на сонячний (південний) бік, необхідно витримати холодні тони (зелений, зелено-блакитний, блакитніші. При фарбуванні робочої кімнати, вікна якої виходять на тіньову (північну) сторону, необхідно витримати теплі тони (жовтий, лимонний). При виборі кольорів для фарбування підлоги, стін, меблів, обладнання необхідно домагатись оптимального співвідношення кольорів, які в сукупності повинні створювати сприйнятливу кольорову гаму.

Однією з найважливіших вимог з виробничої санітарії є освітлення робочих місць учнів. Недостатнє і нераціональне освітлення затрудняє виконання навчальних завдань, призводить до перенапруження і швидкого стомлення органів зору, погіршення якості роботи. Добре освітлення підвищує гостроту зору, прискорює процес праці й поліпшує її якість. При природному освітленні співвідношення заскленої площі вікон до площі підлоги повинно дорівнювати 1:3 або 1:4. Для забезпечення робочого місця природним освітленням їх необхідно розміщувати так, щоб світло падали спереду від учня (що найбільш раціонально) або з лівого боку (що допустимо). Не слід розміщувати робоче місце так, щоб освітлення падало з правого збоку або ззаду. Штучне освітлення у всіх приміщеннях шкіл здійснюється із застосуванням ламп денного освітлення або ламп розжарення. У робочих кімнатах для І—ІІІ класів освітленість повинна бути не менше 300 лк при люмінесцентному освітленні і не менше 150 лк при освітленні лампами розжарення (приблизно 6 ламп розжарення по 300 Вт кожна).

У робочій кімнаті повинні бути створені найсприятливіші метеорологічні умови для роботи учнів (температура, вологість, швидкість руху повітря). Температура в робочій кімнаті повинна дорівнювати 17-18 °С. Для провітрювання у вікнах повинні бути кватирки чи фрамуги, а також примусова вентиляція витяжного типу. Найсприятливішим умовам відповідає відносна вологість у кімнаті в межах 40-60 %.

Для створення відповідних санітарно-гігієнічних умов велике значення має озеленення робочої кімнати. Зелені насадження впливають на мікроклімат: поліпшують склад повітря і значно знижують його температуру влітку, підвищують вологість.

Озеленюючи приміщення, слід пам'ятати, що рослини не повинні перешкоджати нормальному протіканню навчального процесу, затемнювати вікна, світильники; озеленення кімнати повинно гармонійно поєднуватись із загальним художнім оформленням інтер'єру.

Способи розміщення декоративних рослин у кімнаті - різноманітні. Квіти розміщують на стояках і трубчастих підставках або рейкових конструкціях, фасонних поличках, настінних дротяних кронштейнах. Рослини можна підвішувати до стелі, або до стін на капронових шнурах, чи розставляти на підлозі на різних рівнях у вазонах. Можна розмітити рослини і на стелажах. Такі композиції із зеленню дуже зручні, декоративні й не займають багато місця.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 306; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!