Екскудативно-катаральний діатез. Етіологія. Медсестринськийпроцесу разідіатезів.



Ексудативно – катаральний – своєрідний стан реактивності організму дітей переважно раннього віку, який характеризується схильністю до рецидиву катаральних процесів шкіри і слизових оболонок дихальної, травної, сечостатевої систем, зниженням опірності організму щодо інфекцій, частими алергійними реакціями, підвищенням збудливості нервової системи та лабільністю водно - електролітного обміну і пов'язаний з різними змінами зовнішнього середовища.

Основним шляхом сенсибілізації є аліментарний.

Головні чинники, які призводять до клінічних проявів:Харчові антигени,Лікарські                           речовини,Хімічні речовини,Вакцинація

Чинники, що сприяють розвитку ЕКД:Спадкова схильність,Харчові алергени,Охолодження,Раннє штучне вигодовування

Клініка:Клінічна картина складається з шкірних проявів, ушкоджень слизової оболонки, комбінованих ушкоджень.

У перші тижні та місяця життя виникають:Пітниця, яка легко виникає,Стійкі попрілості за умови доброякісного догляду,Себорейні лусочки (гнейс) жовтуватого кольору у ділянці великого тім’ячка, надбрівних дуг, надмірне злущування епітелію.,В другому півріччі клінічні прояви досягають розпалу:,Еритема – мокнуче подразнення шкіри з гіперемією, інфільтрацією у природних складках.«Молочний струп» - утворюється на щоках. Це гіперемований інфільтрат шкіри щік, різко відокремлений від нормальної шкіри.Строфулюс – тверді папули, які сверблять, в центрі папули з’являється крапкова везикула.«Географічний язик» - злущування епітелію язика – один з перших проявів ушкодження слизових оболонок.Збільшені реґіонарні лімфатичні вузли, часом збільшуються печінка та селезінка.Часто у дітей з ЕКД відзначають підвищену збудливість нервової системи. Діти дратівливі, емоційно лабільні, погано сплять.

Медсестринськи процес.Раціональне харчування, виключаючи алерген,Десенсибілізуюча терапія,Седативні засоби,Солі кальцію, вітамінотерапія,Місцева обробка шкіри особливості догляду.попередження попрілостей,догляд з проявами свербіжа,мокнуття.антигістамінні препарати.

Нервово-артритичний та лімфатико-гіпопластичний діатез

Нервово – артритнийдіатез –розвиваєтьсявнаслідокгенетичнозумовленихпорушень пуринового обміну, щопризводить до надлишковоїпродукціїсечовоїкислоти, а такожпорушеньвуглеводного і ліпідногообміну. У зв’язку з цимформуєтьсясхильність до кето ацидозу.

Лiкування:

Дiєтотерапiя. обмежитивживанням’яснихпродуктiв, особливо субпродуктiв: печiнки, нирок, мозку, а такожпаштетiв, юшки, копчення, жирiв. Рекомендуєтьсявегетарiанськаїжа. Протипоказановживати щавель, шпiнат, зеленуквасолю, горошок. Категоричнозабороняютьсяхарчовiперевантаження, примусовегодування. При анорексiїпризначаютьабомiн, шлунковийсiк, еубiотики, оротаткалiю, комплекс вiтамiнiв.

Органiзацiящадного режиму: запобiганнярiзнимподразненням, стресовимситуацiям, психiчнимперевантаженням, дотриманнярацiонального режиму дня, рухового режиму, максимальнеперебування на свiжомуповiтрi, достатнiй сон.

Седативнатерапiяполягає в ентеральномузастосуванніфiтонастоїв і лiкувальних ванн із настоями трав седативноїдiї (валерiана, шавлiя, собача кропива, м’ята, мелiсатощо).

Проводятьрефлексотерапiю (безголкову).

Застосовуютьурикозуричнiпрепарати (алопуринол - 10 мг/кг на добу, етамiд, атофан), трави (хвощ, марена).

Лімфатико – гіпопластичнийдіатез – характеризуєтьсягіперплазієюлімфоїдноїтканини, абсолютним і відноснимліифоцитозом, ознакамидисморфогенезу та ендокринноюдисфукцією.

Етiологія: У формуваннiЛгДберуть участь як генетично-детермiнованiфактори (полiгеннаспадковiсть), так i факторизовнiшньогосередовища (порушеннягормонального та iмунного гомеостазу матерi, впливiнфекцiйних, хiмiчних, радiоактивнихфакторів).

Лiкування: раціональний режим і харчування. Дітей з нервово-артритичнимдіатезом треба оберігативідінтенсивнихпсихічнихнавантажень. Дужекориснісистематичнепроведеннязагартовування, ранкової зарядки, регулярніпрогулянки, фізкультура.

У раціонідітей і годуючоїмамиповинні бути переважно молоко, вегетаріанськіпродукти. Жири, м'ясо і рибаобмежуються. Продукти, багатікофеїном (печінка, нирки, мізки, оселедець, паштет, сардини, шоколад, какао), слідвиключити. Зовочів не рекомендуються шпинат, щавель, зеленийгорошок. Для поліпшенняпереносимостіжирів таким дітямзамістьцукрукращедаватиксиліт, сорбіт. Кориснічастепиття, лужнімінеральні води.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 1841; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!