Характеристика змішаного вигодовування. Гіпогалактія та її профілактика.



Змішане вигодовування немовлят, наближене до природнього - це таке вигодовування дітей грудного віку грудним молоком та штучними сумішами, коли співвідношення між ними у добовому раціоні харчування дитини складає 2:1 (2/3:1/3).

Гіпогалактія –знижена секреторна здатність молочних залоз.

Вона може бути ранньою (первинною), що виникає відразу після пологів, або пізньою (вторинною), що виникає в більш пізні строки.

Причини первинної гіпогалактії – токсикози вагітності, оперативні втручання під час пологів, кровотечі, гормональна стимуляція пологів.

Причини вторинної гіпогалактії – пізнє прикладання дитини до грудей, порушення техніки годування, перевтомлення, психічні травми.

Профілактика полягає в ранньому прикладанні дитини до груді, дотримані техніки зрідження молока і режиму матері, режиму годування дитини.

Лікування : 

Первинне –призначення пролактину

Вторинне –психотерапія ,усунення причин,вітаміни:токоферол,нікотинова кислота ,Апілак,УВЧ терапія ,фітотерапія.

Розрізняють 3 групи сумішей:

1-а — базисні (для дітей віком від 0 до 5—6 міс, або від 5—6 до 12 міс);

 2-а — наступні (для дітей віком від 5—6 до 12 міс),

3-я — спеціальні (для дітей з особливими потребами).

До базисних сумішей належать "Малютка", "Малыш", "Детолакт 1-плюс", "Нутрілон-комфорт 1", "Nan-новий 1", "Нестажен-1", "Нірр-1", "Humana-1".

Наступними сумішами є "Детолакт 2 плюс", "Нутрілон-комфорт 2", "Nan-новий 2", "Нестажен 2", "Нірр-2", "Humana-2".

До 3-ї групи належать суміші для недоношених дітей, немовлят, народжених з малою масою тіла ("Малютка", "Пре-Nan", "Нутрілон-ненатал", "Нірр-пре"), а також суміші, що мають лікувальні властивості. Так, для дітей із синдромом зригування та систематичного блювання — "Детолакт антирефлюксний", "Нутрілон антирефлюксний", для дітей з лактозною недостатністю — "Nan-безлактозний", "Нутрілон безлактозний", для дітей з алергією до білка коров'ячого моло­ка, сої, деяких вуглеводів — "Нутрілон гіпоалергенний 1 і 2".

Характеристика штучного вигодовування. Молочні суміші.

ШТУЧНЕ ВИГОДОВУВАННЯ-це такий вид вигодовування, коли дитина в перші 6 міс. життя не одержує материнського молока, а її годують тільки штучними молочними сумішами. Якщо дитина перших місяців життя одержує менше як 20 % добового раціону грудного молока, такий вид вигодовування також називають штучним.

Показання до штучного вигодовування дитини:

· тяжка форма алергійного діатезу, зумовленого білком жіночого молока;

· відсутність лактози — фермента, який розщеплює молочний цукор.

 

Переводити дітей на штучне вигодовування слід дуже обережно, поступово.

Дітям перших місяців життя вводять штучну молочну суміш, починаючи з 1/8 кількості добового раціону. У наступні 4 дні кількість суміші щодня збільшують удвічі, доводячи до необхідної кількості за віком.

Перед годуванням суміш підігрівають до 40—45 °С. Соски мають бути з невеликими отворами, через які суміш витікає краплями. Перед годуванням пляшку із сумішшю потрібно збовтати, натягти прокип'ячену соску і спробувати з ложки, чи не гаряча суміш. Під час годування стежити, щоб шийка пляшки була заповнена сумішшю, що запобігає заковтуванню повітря.

Для приготування штучних сумішей беруть коров'яче молоко.

Для штучного вигодовування призначають різноманітні суміші, які можна поділити на 2 основні групи: неадаптовані й адаптовані (табл. 24).

Неадаптовані суміші— це розведене коров'яче молоко рисовим відваром або водою з додаванням 4—5 % цукру. Вони значно різняться від жіночого молока і неспроможні забезпечити нормальний ріст, розвиток дитини, її захисні можли­вості.

Адаптовані сумішімаксимально наближені до жіночого молока за всіма ком­понентами.

Розрізняють 3 групи сумішей:

1-а — базисні (для дітей віком від 0 до 5—6 міс, або від 5—6 до 12 міс);

 2-а — наступні (для дітей віком від 5—6 до 12 міс),

3-я — спеціальні (для дітей з особливими потребами).

До базисних сумішей належать "Малютка", "Малыш", "Детолакт 1-плюс", "Нутрілон-комфорт 1", "Nan-новий 1", "Нестажен-1", "Нірр-1", "Humana-1".

Наступними сумішами є "Детолакт 2 плюс", "Нутрілон-комфорт 2", "Nan-новий 2", "Нестажен 2", "Нірр-2", "Humana-2".

До 3-ї групи належать суміші для недоношених дітей, немовлят, народжених з малою масою тіла ("Малютка", "Пре-Nan", "Нутрілон-ненатал", "Нірр-пре"), а також суміші, що мають лікувальні властивості. Так, для дітей із синдромом зригування та систематичного блювання — "Детолактантирефлюксний", "Нутрілонантирефлюксний", для дітей з лактозною недостатністю — "Nan-безлактозний", "Нутрілонбезлактозний", для дітей з алергією до білка коров'ячого моло­ка, сої, деяких вуглеводів — "Нутрілонгіпоалергенний 1 і 2".


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 3082; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!