Інструктивно-методична карта № 5



Завдання Вид роботи Висновки
1 Відбір і дозування граматичного матеріалу згідно з програмою (в межах одного уроку). Аналіз граматичних вправ у підручнику, визначення їх цілей і режиму виконання. Сформулювати завдання уроку щодо засвоєння учнями граматичного матеріалу.
2 Визначте ефективні способи та прийоми введення граматичного матеріалу. Відбір та методична організація матеріалу в межах активного граматичного мінімуму. Привести приклад способу презентації нового граматичного явища з урахуванням труднощів його засвоєння.
3 Підбір навчальних ситуацій для пред’явлення нового граматичного явища. Складення комунікативно-мовленнєвих ситуацій. Формулювання завдань для КМС у процесі опрацювання граматичного матеріалу.
4 Розробка завдань до комплексу вправ для тренування граматичних навичок. Виготовлення унаочнення. Поурочне планування. Складення плану-конспекту уроку (фрагмент).

Схема

Методичної послідовності дій учителя

в процесі підготовки до уроку, мета якого:

Формування та удосконалення граматичних навичок учнів

- Установка на сприйняття учнями нової граматичної структури (явища, мовленнєвого зразка) з метою його осмислення.

- Вибір методичного підходу та шляху пред’явлення нового граматичного матеріалу.

- Підбір (виготовлення) необхідного дидактичного (роздаткового) матеріалу, унаочнення для пред’явлення та тренування граматичного явища/структури.

- Пред’явлення нового граматичного матеріалу; формулювання правила, яке вказує на формальні та смислові ознаки граматичного явища, його еквівалент у рідній мові.

- Підбір вправ на диференціацію ознак нового та вже знайомого граматичного явища.

- Підбір підстановчих (заповнення пропусків, заміна виділеної форми, тощо) вправ та трансформація граматичних конструкцій (скорочення, розширення, перифраз, тощо).

- Формулювання завдань до комунікативних вправ для тренування граматичного явища в усному мовленні.

ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ № 6

Порівняльний аналіз вправ для навчання

Діалогічного та монологічного мовлення.

Мета:

вивчити особливості формування та удосконалення граматичних навичок, визначити різноманітні методичні підходи в процесі засвоєння учнями граматичного матеріалу.

 

Обладнання:

Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання / Наук. Ред українського видання: доктор пед наук С.Ю,Ніколаєва. – К.:Ленвіт, 2003.

Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб. / Кол.авторів під кер. С.Ю.Ніколаєвої. – К.: Ленвіт, 2002.

Ніколаєва С.Ю. Основи сучасної методики викладання іноземних мов (схеми і таблиці): Навчальний посібник. – К.: Ленвіт, 2008.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Англійська мова. 2 – 12кл. / За ред.. П.О.Беха. – English – К.: Шк.світ, 2001.

Альтернативні підручники з англійської мови (5 – 9 кл.).

Науково-методичні журнали “ІМ”, “ИЯШ” (2000 – 2011 рр.)

Глосарій

Говоріння – засіб спілкування, активний, продуктивний вид мовленнєвої діяльності, який належить до усного мовлення, ґрунтується на механізмах продукування, або формування і формулювання думки.

Репліка – окреме висловлення одного із співрозмовників, пов’язане з іншими висловленнями в структурі діалогу.

Діалог – форма усного мовлення, у процесі якого відбувається безперервний обмін висловлюваннями між двома співрозмовниками.

Діалогічна єдність – одиниця навчання діалогічного мовлення; поєднання реплік, які характеризуються структурною, інтонаційною та змістовою завершеністю і належать різним співрозмовникам.

Діалог-зразок – модель мовленнєвої взаємодії співрозмовників в межах певної ситуації спілкування.

Монолог – форма усного мовлення, що передбачає розгорнуте, зв’язне і безперервне висловлювання однієї особи, спрямоване до співрозмовника чи аудиторії.

Монологічне висловлення надфразового рівня – декілька речень, побудованих за різними функціональними моделями і поєднані між собою певною ситуацією та логіко-структурною схемою.

Монологічне висловлення текстового рівня – текст, який складається з декількох мікро монологів і характеризується змістовою та мовною зв’язністю та композиційною завершеністю.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 202; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!