Що повинна забезпечувати електрична централізація стрілок та сигналів?



 Пристрої електричної централізації стрілок та сигналів повинні забезпечувати:

-                  взаємне замикання стрілок та світлофорів;

-                  контроль розрізу стрілки з одночасним закриттям світлофора, що огороджує цей маршрут;

-                  контроль положення стрілок і зайнятості колій та стрілочних секцій на апараті управління;

-                  можливість маршрутного та роздільного управління стрілками і світлофорами, проведення маневрових переміщень за показаннями маневрових світлофорів, а за необхідності - передачу стрілок на місцеве управління.

Пристрої електричної централізації стрілок та сигналів не повинні допускати:

-                  відкриття вхідного світлофора при маршруті, встановленому на зайняту колію;

-                  переведення стрілки під рухомим складом;

-                  відкриття світлофорів, що відповідають цьому маршруту, якщо стрілки не поставлені в належне    положення;

-                  переведення стрілки, що входить до маршруту, або відкриття світлофора ворожого маршруту при відкритому світлофорі, що огороджує встановлений маршрут.

У необхідних випадках повинна доповнюватися пристроями, які забезпечують дистанційне огородження спеціалізованих станційних колій, на яких проводяться очищення вагонів, усунення комерційних несправностей, безвідчіпний ремонт вагонів, технічний огляд, перевірка зайнятості вантажно-розвантажувальних колій рухомим складом (у тому числі у забоях та на відвалах).

Місце встановлення та сигналізація маневрових і гіркових світлофорів.

Маневровими світлофорами подаються сигнали:

                   один місячно-білий вогонь – “Дозволяється рух маневровому составу”;

                   один синій вогонь – “Стій! Забороняється маневровому составу проїжджати світлофор”.

На станціях з електричною централізацією стрілок і сигналів на маневрових світлофорах у необхідних випадках може застосовуватися сигнал два місячно-білих вогні – “Дозволяється рух маневровому составу до наступного світлофора; колія, що огороджується цим світлофором, вільна".

Гірковими світлофорами подаються сигнали (рис. 5.23):

                   один зелений вогонь – “Дозволяється розпуск вагонів із встановленою швидкістю”;

                   один жовтий вогонь – “Дозволяється розпуск вагонів зі зменшеною швидкістю”;

                   один червоний вогонь – “Стій! Забороняється розпуск”;

                   літера "Н" білого кольору на світловому покажчику, що горить одночасно із червоним вогнем, - “Осадити вагони з гірки на колії приймання або витяжну колію”.

Маневрові світлофори мають бути чітко помітні на відстані не менше 200 м,гіркові-     

 

Білет № 13

Добовий план-графік роботи станції, його призначення та порядок розробки

Добовий план-графік роботи станції – це графічне зображення роботи станції за добу. Він розробляється на основі діючого графіку руху поїздів, плану формування та технологічного процесу та на ньому відображаються всі операції, що відбуваються на станції.

По добовому плану-графіку визначається: пропускна та переробна здатність станції; виявляються найбільш завантажені елементи станції для ліквідації вузьких місць в роботі; розраховують нормативи часу простою поїздів і вагонів; розраховують к-ть маневрових локомотивів і вимірники роботи станції.

Основа побудови добового плану-графіку – це побудова сітки. Вертикальними товстими лініями показують годинні відмітки, тонкими – десятихвилинні, а штриховими – півгодинні інтервали. Горизонтальними лініями показуються елементи станції (к-ть та спеціалізація колій, стрілки парної та непарної горловини, фронти навантаження і вивантаження).

Призначення і види парків.

Парком називається група колій однакового призначення, об'єднана загальною горловиною. Розрізняють парки прийому, відправлення, приймально-відправні, сортувальні, стоянки пасажирських складів, технічні.

 Залежно від призначення і виконуваних операцій парк бувають:

-                  прийому - для прийому потягів, що поступають на станцію, і виконання з ними операцій по прибуттю. Парки прийому є на дільничних, сортувальних, вантажних і пасажирських станціях;

-                  відправлення - для відправлення готових потягів, причіплювання локомотива, потягу, і виконання технологічних операцій. Парки відправлення є на сортувальних, пасажирських, вантажних станціях;

-                  приймально-відправні парки - для прийому і відправлення потягів. Такі парки є на дільничних станціях, а також можуть бути на пасажирських і вантажних станціях;

-                  технічні парки влаштовують на пасажирських станціях, де виконуються операції по обробці пасажирських складів (огляд, ремонт, екіпіровка пасажирських складів і очікування подачі під відправлення).

 На станціях розміщують і інші спеціалізовані парки.

 Залежно від форми парення застосовуються: у формі трапеції (мал. 1 а і б), рибки (мал. в), паралелограма (мал. 1 д), комбіновані (мал. 1 г).


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1160; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!