Призначення та особливості роботи кар’єрного транспорту



Відкриті розробки ведуться безпосередньо з земляної поверхні. Кар’єрний транспорт, це той транспорт, що обертається в кар’єрі і призначений для переміщення гірничої маси від джерел добування до місць переробки чи споживання.

До основних особливостей транспорту кар’єру відносяться:

- відносно невеликі відстані транспортування гірної маси між пунктами навантаження у кар‘єрі (10-15 км);

- велика кількість перевозимого вантажу, що дає велику інтенсивність руху;

- поступове збільшення відстані перевезення при розгортанні фронту робіт;

- відносно невеликі швидкості руху;

- невелика довжина вертушок (часто кількість вагонів у вертушці є постійною, можливе закріплення певних вагонів за одним і тим самим тягачем або навіть всієї вертушки за однією ділянкою);

- систематичний рух поїздів вагонами вперед;

- пересувні колії на робочих горизонтах кар’єру і ярусів відвалів;

- великі ударні навантаження, які приймаються рухомим складом при навантаженні крупно скальних порід, застосування спеціального рухомого складу;

- велика кількість кривих малого радіусу і досить великі ухили.

Схеми встановлення вхідних світлофорів на станції.

Вхідні світлофори встановлюються на відстані: при тепловозній тяги – 50 м, при електровозній тяги – 300 м от гостряків першого протишерстного переводу. Відстань від вхідного сигналу до першого пошерстного переводу визначається від граничного стовпчика.

Рис.- Встановлення вхідних світлофорів

а0 - відстань від початку гостряків до центра стрілочного переводу

Назвіть максимальні швидкості, допустимі при виконанні маневрової роботи на промисловому залізничному транспорті.

Маневри можуть проводитися зі швидкістю не більше ніж:

40 км/год - при русі по вільних коліях одиночних локомотивів та локомотивів з вагонами, причепленими позаду;

25 км/год - при русі вагонами вперед по вільних коліях, при русі порожніх шлаковозів;

15 км/год - при русі навантажених шлаковозів, навантажених і порожніх чавуновозів вантажопідйомністю до 100 т;

10 км/ч - при русі вагонів з небезпечними вантажами;

5 км/год - при русі навантажених і порожніх чавуновозів вантажопідйомністю до 100 т по коліях наливу і зливу та по стрілочних переводах, а також навантажених і порожніх чавуновозів вантажопідйомністю понад 100 т, у т.ч. міксерного типу; при русі у приміщеннях цехів, у відкритих і закритих складах, біля дільниць навантаження-вивантаження, а також при підході відчепа вагонів до іншого відчепа в підгірковому парку і при маневрах поштовхами;

3 км/год - при підході локомотива (з вагонами або без них) до вагонів; при постановці вагонів на вагоноперекидач і при пересуванні вагонів по вагах.

Назвіть обов’язки чергового по станції перед прийманням поїзда.

3.4.1. Перед прийманням і відправленням поїзда черговий по станції у встановленому порядку готує маршрут приймання або відправлення і відкриває вхідний (вихідний) світлофор.

На одноколійних перегонах, а також у разі необхідності відправлення поїзда по неправильній колії на двоколійних перегонах з двостороннім автоблокуванням черговий по станції, крім того, зобов'язаний попередньо узгодити з черговим по сусідній станції право заняття перегону.

При проходженні поїзда вхідний (вихідний) світлофор автоматично закривається. Якщо управління світлофором здійснюється сигнальною рукояткою, черговий по станції ставить її у нормальне положення.

На двоколійних ділянках вхідні, маршрутні і вихідні світлофори, розташовані на головних коліях станції у правильному напрямку, можуть переводитися на автоматичну дію. В цьому випадку світлофори працюють в автоматичному режимі як прохідні світлофори на перегонах.

3.4.2. Приймання на станцію поїздів, що прямують неправильною колією, проводиться по дозвільному показанню спеціально встановлюваного вхідного світлофора, який у залежності від місцевих умов може бути розташований і з лівої сторони за напрямком руху, або за наказом чергового по станції.

В усіх випадках швидкість входу на станцію поїзда, прямуючого неправильною колією за дозвільним показанням вхідного світлофора, не повинна перевищувати швидкість, встановлену для приймання на бокову колію.

13.2.6. Порядок перевірки вільність колії перед прийманням поїзда встановлюється ТРА станції. Способи перевірки можуть бути такими:

за контрольними приладами апаратів управління на станціях, обладнаних електричною ізоляцією приймально-відправних колій;

прикріплення до кожного стрілочного поста певної частини колії приймання, за перевірку вільності якої він несе відповідальність. Перевірка вільності цієї частини колії здійснюється проходом чергового стрілочного поста до місця, звідки забезпечується добра видимість усієї частини, що перевіряється;

наскрізним проходом чергового стрілочного поста або спеціально виділеного працівника вздовж колії приймання.

У залежності від технічних пристроїв, умов роботи та розміщення колій можуть бути й інші способи перевірки, при цьому чітке дотримання встановленого порядку повинно виключати можливість приймання поїзда на зайняту колію.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 567; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!