Призначення і основні частини стрілочного переводу



Стрілочні переводи служать для з'єднання колій, вони дозволяють рухомому складу переходити з однієї колії на іншу.   

Центр стрілочного переводу, де перетинаються вісь основної і бокової колії, а – відстань від стику рамної рейки до центру стрілочного переводу, в – відстань від центру стрілочного переводу до торця хрестовини.

Стрілочний перевід складається зі стрілки, з’єднувальної частини і хрестовини з контррейками.

Вістряки – це рухомі частини стрілочного переводу, за допомогою яких міняється напрямок руху рухомого складу(передня частина – остріє, задня – корніва частина).

Рамними називають рейки до яких прижимаються вістряки.

Хрестовини дозволяє виконати перетинання в середині рейок (осердя і вусовики).

Контррейки – направляють колеса у відповідні жолоба хрестовини, при проходженні шкідливого простору.

3.Організація руху поїздів при перерві всіх встановлених засобів сигналізації і зв'язку.

При перерві рух поїздів здійснюється:

-на одноколій.-письмові повідомлення (до встановення руху за письм.повідом. може бути відправ. поїзд тільки непарного напрямку; крім того на який було отримано дозвіл до перерви, крім пожежного., востановительного);

- на двоколійн.-з розмежуванням часу, необхідним для проходження перегону + 3 хв.; якщо до перерви одна колія була закрита, то за правилами одноколій. перегону;

Пересилка письмових повідомлень між станціями починається з першим поїздом, що відправляється на перегін, при перерві. Машиністу ведучого локомотива на право зайняття перегону видається дозвіл на бланку білого кольору з двома червоними смугами по діагоналях. З машиністом цього поїзда пересилається на сусідню станцію письмове повідомлення (бланк білого кольору ДУ-55) з однією з форм:

Форма А. "Відправив до Вас о ... год. .... хв. поїзд N .... Після його прибуття чекаю від Вас поїзд. ДСП ...".

Форма Б. "Відправив до Вас о ... .год. ... хв. поїзд N ..., після якого об ... год. ... хв. відправляю поїзд N ... ДСП ...".

Якщо непарні поїзди відсутні, то

Форма В. "Чекаю від Вас поїзд. ДСП ....".

Перехід на рух поїздів за письмовими повідомленнями оформляється записом в журналі поїзних телефонограм.

9.2. При перерві дії всіх засобів сигналізації і зв'язку забороняється відправляти поїзди:

а) з небезпечними і негабаритними вантажами;

б) із зупинкою для роботи на перегоні, крім відбудовних, пожежних і допоміжних локомотивів;

в) що прямують на примикання на перегоні.

Підштовхувальні локомотиви повинні прямувати по всьому перегону до сусідньої станції.

Запрошувальний сигнал, призначення, місце встановлення, сигналізація

Запрошувальний сигнал застосовується на вхідних, а також маршрутних і вихідних (крім групових) світлофорах.

Відправлення по запрошувальному сигналу вихідного світлофора дозволяється тільки по правильній колії двоколійного перегону, обладнаного автоблокуванням.

На станціях, де не проводиться приймання поїздів на частково зайняті колії чи до технологічних об’єктів виробництва, надалі до перебудови можуть застосовуватися на вхідних світлофорах немигаючі запрошувальні сигнали.

Один міс/біл мигаючий вогонь– дозволяє поїзду проїхати світлофор з червоним вогнем (чи погаслим) і продовжувати рух на колію приймання до світлофора (або до граничного стовпчика при прийманні на колію без вихідного світлофора) із швидкістю не більше 15 км/год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху.

Знайти ширину міжколійї в якій розташована низька пасажирська платформа шириною 3 м.

L= b+2g

L==3+2*1.745=6.49 м

 

Білет № 10

Маневрові засоби.

Маневрові засоби включають маневрові двигуни і пристрої. До маневрових двигунів відносяться локомотиви (електровози, тепловози, дизель-контактні локомотиви, мотовози і паровози), безрейкові рухомі засоби (тягачи, автовагоноштовхачи, автогрейдери) та стаціонарні установки (електролебідки, електрошпилі та ін.).

До маневрових пристроїв відносять сортувальні гірки, напівгірки, маневрові витяжки.

Сортувальні гірки споруджуються на з’єднувальній колії, по якій вагони з парку прийома передаються в сортувальний. Ця колія має в профілі вид горба, крутий спуск (40…60‰) якого направлений в бік сортувального парку. Склад на гірку подається локомотивом вагонами вперед, а після розчеплення на горбі вагони скочуються в парк під дією сили тяжіння.

Напівгірками (гірки малої міцності) називають такі гірки, висота яких не забезпечує у всіх випадках скочування вагонів на колії сортувального парку під дією сили тяжіння, а потребує визначеної початкової швидкості, яка сповіщає про відчеплення вагонів локомотивом.

Маневрові витяжки – це колії, з яких є зручний вихід на всі колії сортувального парка. Витяжки або розміщуються на майданчику, або мають ухил у бік сортувального парку для облегшеного спуску туди вагонів. При роботі на витяжках основною рухомою силою для відчепів вагонів, направляючих в парк, є швидкість, яка сповіщається локомотивом, а сила тяжіння лише облегшує маневри.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!