Сутність регіональної інноваційно-інвестиційної стратегії розвитку підприємств



Інноваційно-інвестиційна політика регіонального розвитку передбачає визначення державних і регіональних пріоритетів, а також організаційну та структурну переорієнтацію системи наукових досліджень і проектно-конструкторських розробок, створення нових вітчизняних структур науково-технічного змісту, їхніх регіональних ланок.

Інвестиційна діяльність має бути спрямована на вирішення таких завдань:

• забезпечення економічного та соціального розвитку регіонів з урахуванням раціонального використання їхнього потенціалу, відтворення місцевих ресурсів та охорони навколишнього середовища;

• комплексне розв'язання міжгалузевих науково-технічних та організаційно-управлінських проблем, що зумовлені необхідністю подолання кризи, економічного пожвавлення, розвитку в інтересах регіону і країни в цілому;

• підвищення технологічного та інформаційного рівня всіх сфер господарської діяльності для досягнення конкурентоспроможності продукції та послуг підприємницьких структур регіону;

• реалізація стратегії розвитку регіонів, сприяння формуванню високоефективної структури їх економіки.

Складовими інноваційно-інвестиційної політики регіонального розвитку є інвестиційна стратегія; інвестиційні програми; заходи щодо створення сприятливого інвестиційного клімату, залучення інвесторів.

Стратегія — це детальний комплексний план досягнення поставленої мети. З вибором стратегії пов'язана розробка планів проведення досліджень та інших форм інноваційної діяльності.

Регіональна стратегія полягає у виборі концепції основних напрямів розвитку. На основі прийнятої стратегії розробляється конкретна програма соціально-економічного розвитку регіону та, як її складова частина, інвестиційна програма.

Необхідною умовою реалізації інвестиційної програми є сприятливий інвестиційний клімат. Він залежить передусім від загальноекономічної та політичної ситуації. Складовою інвестиційної програми є розробка регіонального інвестиційного законодавства. На регіональному рівні діяльність щодо забезпечення інвестиційної привабливості інвесторів полягає в розробці комплексу документів, що складають інвестиційний паспорт регіону.

Можна виділити два основних напрями у виборі регіональної стратегії.

Перший напрям полягає у створенні стартового капіталу через продаж акцій діючих підприємств і залучення інвесторів у масштабні спільні проекти. На цій основі будуються економічна стратегія і програма розвитку. Залучені у такий спосіб інвестиції мають забезпечити такі пріоритетні напрями модернізації економіки:

• створення і розвиток переробних виробництв з прогресивними технологіями;

• модернізація мінерально-сировинного сектору економіки; •реконструкція діючих підприємств в електроенергетиці,

вугільній, металургійній, машинобудівній, легкій, харчовій та інших галузях;

• структурна переорієнтація АПК і підвищення його ефективності для створення інтенсивного землеробства і тваринництва з урахуванням природнокліматичних і ґрунтових умов;

• удосконалення транспортної інфраструктури з урахуванням потреб як міського, так і сільського населення;

•активізація зовнішньоекономічної діяльності; використання вигідного геополітичного положення; започаткування великомасштабного залучення іноземного капіталу.

Другий напрям у виборі регіональної стратегії — визначення точок зростання економіки, спроможних дати велику, але «різношвидкісну» віддачу, яка поступово спрямовувалась би на розвиток економіки у міру освоєння капіталовкладень. Перша черга інвестицій у цьому разі забезпечує випуск акцій під програми точок зростання і створення на цій основі регіонального фінансового ринку.

У регіональній стратегії слід також ураховувати внутрішньо-регіональний аспект, а саме:

• інтереси міст і районів у місцевих інвестиційних програмах і проектах підприємницької діяльності мають бути враховані та скоординовані з загальнорегіональними;

• в регіональних нормативних актах і договорах регіональної адміністрації з місцевими адміністраціями слід забезпечити свободу дій місцевої влади (в установлених межах) у взаємовідносинах з іншими регіонами, а також захист інтересів інвесторів організаційною і фінансовою підтримкою та гарантіями.

 

Список використаної літератури:

1) Стеченко Д.М. Інноваційні форми регіонального розвитку: Навч. посіб. – К.: Вища шк., 2002. – 254 с.

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 283; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!