Тема 25 Облік касових та банківських операцій



ОБЛІК КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ
НАДХОДЖЕННЯ ГРОШЕЙ - Прибутковий касовий ордер
(Документи -> Каса -> ПКО)
Документ "Прибутковий касовий ордер" призначений для обліку надходжень готівкових грошових коштів. У залежності від встановленого виду оплати, за допомогою даного документа можуть бути зафіксовані такі види надходження готівки до каси: "Оплата від покупця", "Повернення від постачальника", "Повернення від подотчетнік". У разі оформлення надходження виручки з каси при роздрібному продажу передбачені наступні види оплати - "Роздрібна виручка" і Роздрібна виручка (ЕНВД) ". Крім того, є такий вид надходження грошей, як" Інше ", що дозволяє фіксувати за допомогою цього документа надходження грошей , які не підпадають під перераховані вище види оплати. У конфігурації передбачений облік грошей в декількох касах компанії, тому при оформленні документа необхідно вибрати касу, в яку фіксується надходження готівки. Залежно від стану взаєморозрахунків з покупцем, внесена сума може бути при проведенні документа автоматично розбита (при необхідності) на окремі частини: - оплата відвантажених ТМЦ (наданих послуг); - оплата реалізованих ТМЦ; - надходження авансу від покупця. Кожна з цих частин внесеної суми відображається відповідно до правил бухгалтерського обліку. У тому випадку, якщо з допомогою прибуткового касового ордера фіксується передоплата, то на підставі прибуткового касового ордера можна виписати рахунок-фактуру. У цьому випадку рахунок-фактура оформляється як рахунок-фактура на авансовий платіж. За кнопці "Дії можна зробити наступні дії: Пункт" Структура підпорядкованості "відкриває вікно, містить дерево структури підпорядкованості, в яку включений даний документ. Пункт "Звіт про рух документа" для проведеного документа показує зміни в інформаційній базі, виконані цим документом. Пункт "Звіт про бухгалтерських проводках" для проведеного документа показує в табличному вигляді проводки, які будуть формуватися за цим документом. Пункт "Ввести на основании" дозволяє вводити нові документи на підставі вибраного. Пункт "Перейти до журналу" відкриває загальний журнал документів і встановлює курсор на даному документі. У тому випадку, якщо в настройках користувача встановлений прапор "Закривати документ при переході до журналу", документ буде автоматично закритий.
ВИДАЧА ГРОШЕЙ - витратний касовий ордер
(Документи -> Каса -> РКО)
Документ "Видатковий касовий ордер" (РКО) призначений для обліку виплати готівкових грошових коштів. Новий документ викликається за допомогою меню "Документи" / "Каса" / "Видатковий касовий ордер". У залежності від встановленого виду оплати за допомогою даного документа можуть бути зафіксовані такі види виплати готівкових грошей: "Оплата постачальнику", "Повернення оплати покупцю", "Видача суми в підзвіт". Крім того, є такий вид виплати грошей - "Інше", що дозволяє фіксувати за допомогою цього документа витрата готівкових коштів, неподпадающій під перераховані вище види оплати. Конфігурації передбачений облік грошей у різних касах компанії, тому при оформленні документа необхідно вибрати касу, з якої буде здійснюватися виплата готівкових грошей. У конфігурації ведеться окремий облік грошових коштів в розрізі фірм в різній валюті. В одній касі (або в кількох касах) можуть зберігатися кошти в рублях, доларах, дойч-марках відповідно по різним фірмам. При заповненні інформації в ВКО необхідно фіксувати валюту грошових коштів і фірму, від імені якої здійснюється витрата готівкових грошових коштів. Залежно від стану взаєморозрахунків з покупцем, внесена сума може бути при проведенні документа автоматично розбита (при необхідності) на окремі частини: - оплата отриманих ТМЦ (послуг); - оплата ТМЦ, прийнятих на реалізацію від комітента; - виплата авансу постачальнику. Кожна з цих частин внесеної суми відображається відповідно до правил бухгалтерського обліку. На закладці "Друк" вводиться необхідна інформація для правильного формування друкованої форми документа, а саме: інформація про те, кому видані готівкові гроші (поле "Видати" у друкованій формі документа), а також заснування і додаток по документу. За кнопці "Дії можна зробити наступні дії: Пункт" Структура підпорядкованості "відкриває вікно, що містить дерево структури підпорядкованості, в яку включений даний документ. Пункт" Звіт про рух документа "для проведеного документа показує зміни в інформаційній базі, виконані цим документом. Пункт" Звіт про бухгалтерських проводках "для проведеного документа показує в табличному вигляді проводки, які будуть формуватися за цим документом.
ОБЛІК БАНКІВСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ. ПЛАТІЖНЕ ДОРУЧЕННЯ
(Документи -> Банк-> Платіжне доручення)
Документ призначений для оформлення і друку платіжних доручень. Документи цього виду створюються, зберігаються і редагуються в спеціальному журналі "Платіжні документи". Новий документ можна також викликати в меню "Документи" / "Банк" / "Платіжне доручення". При створенні нового документа фірма, від імені якої оформляється платіжне доручення, встановлюється у відповідності з налаштуваннями за замовчуванням для користувача. Розрахунковий рахунок з довідника "Банківські рахунки" встановлюється відповідно до обраного основним розрахунковим рахунком для фірми (закладка "Банківський рахунок" у формі фірми). За кнопці "О" відкривається інформація про обраний розрахунковому рахунку, яку можна редагувати, не виходячи з документа. За кнопці "..." довідник "Банківські рахунки" відкривається для зазначеної фірми в режимі вибору, і можна вибрати інший її розрахунковий рахунок. Інформація про платника, одержувача і призначення платежу автоматично заповнюється відповідно до встановлених у документі реквізитами. Ця інформація представлена ​​у вигляді тексту, який можна в будь-який момент відкоригувати. Редагування інформації проводиться на закладці «Друк». Для зручності заповнення можна скористатися спеціальною обробкою, спричиненої по кнопці "Заповнити". У спеціальному вікні представлений список реквізитів платника (одержувача). За допомогою керуючих клавіш (вгору, вниз) можна змінити порядок подання реквізитів, а також можна видалити опис реквізиту з тексту. За допомогою кнопки "Авто" можна відновити той порядок реквізитів, який встановлений у конфігурації за умовчанням. Якщо натиснути на кнопку "ОК", то даний текст буде доступний для редагування на закладці "Друк". За кнопці "Дії можна зробити наступні дії: Пункт" Структура підпорядкованості "відкривається вікно, що містить дерево структури підпорядкованості, в яку включений даний документ. Пункт" Ввести на основании "дозволяє вводити нові документи на підставі вибраного. Пункт" Перейти до журналу "відкриває загальний журнал документів іустанавлівает курсор на даному документі. У тому випадку, якщо в настройках користувача встановлений прапор "Закривати документ при переході до журналу", документ буде автоматично закритий.
РЯДОК ВИПИСКИ З БАНКУ (ПАРАФІЯ)
(Документи -> Банк -> Рядок виписки (прихід))
Інформація про надходження грошей на розрахунковий рахунок заноситься з допомогою документа "Рядок виписки банку (парафія). Новий документ може бути оформлений з пункту меню" Документи "/" Банк "/" Рядок виписки (прихід) "Новий документ може бути також оформлений за допомогою кнопки "Прихід" в обробці "Банківська виписка". У тому випадку, якщо новий документ оформляється з банківської виписки, в нього автоматично заносяться параметри, визначені в банківській виписці - фірма і розрахунковий рахунок. Валюта документа автоматично заповнюється валютою обраного розрахункового рахунку. Слід звертати увагу на той факт, що в конфігурації не ведеться облік експортних операцій. Надходження безготівкових грошових коштів на валютні рахунки фірми будуть оформлені в конфігурації, як надходження авансового платежу у валюті. Платіж може бути зафіксований з урахуванням або без урахування НП. У документі повинен бути зафіксований вид оплати. Можливі такі варіанти оплати: "Надходження від покупця", "Повернення від постачальника" та "Інше". Якщо у виписці з банку вказується конкретний документ, по якому здійснений платіж, то його можна вказати в даному документі, як документ-підставу (кнопка "Підстава" у документі). У тому випадку, якщо як виду оплати вибрано "Інше", змінюється форма документа, в ній з'являється додатково полі "Рахунок" і значення відповідних субконто. Дані поля заповнюються користувачем відповідно до того, на які бухгалтерські рахунки слід віднести отримання безготівкових грошових коштів. Ці поля не є обов'язковими, проте якщо вони не заповнені, то по документу з виглядом оплати "інше" бухгалтерські проводки формуватися не будуть. У разі, якщо фіксується отримання передоплати від покупця на підставі документа " Рядок виписки (прихід) ", оформляється документ" Рахунок-фактура виданий ". За кнопці" Дії можна зробити наступні дії: Пункт "Структура підпорядкованості" відкриває вікно, що містить дерево структури підпорядкованості, в яку включений даний документ. Пункт "Звіт про рух документа" для проведеного документа показує зміни в інформаційній базі, виконані цим документом. Пункт "Звіт про бухгалтерських проводках" для проведеного документа показує в табличному вигляді проводки, які будуть формуватися за цим документом. Пункт "Ввести на основании" дозволяє вводити нові документи на підставі вибраного. Пункт "Перейти до журналу" відкриває загальний журнал документів і встановлює курсор на даному документі. У тому випадку, якщо в настройках користувача встановлений прапор "Закривати документ при переході до журналу", документ буде автоматично закритий.
РЯДОК ВИПИСКИ З БАНКУ (ВИТРАТА)
(Документи -> Банк-> Рядок виписки (витрата))
Інформація про списання грошей з розрахункового рахунку заноситься з допомогою документа "Рядок виписки банку (витрата). Новий документ може бути оформлений з пункту меню" Документи "/" Банк "/" Рядок виписки (витрата) "Новий документ може бути також оформлений за допомогою кнопки "Витрата" в обробці "Банківська виписка". Новий документ відкривається при натисненні на кнопку "Витрата" у банківській виписці. У тому випадку, якщо новий документ оформляється з банківської виписки, в нього автоматично заносяться параметри, визначені в банківській виписці - фірма, розрахунковий рахунок. Валюта документа автоматично заповнюється валютою обраного розрахункового рахунку. У конфігурації передбачений облік взаєморозрахунків з іноземними постачальниками. Заборгованість перед іноземним постачальником виникає при оформленні документа "Надходження ТМЦ (імпорт)" за конкретним договором з іноземним постачальником. Погашення заборгованості перед іноземним постачальником виробляється при перерахування грошових коштів з валютного розрахункового рахунку. Для цього необхідно оформити документ "Рядок виписки банку (витрата)", вказавши в ньому валютний розрахунковий рахунок. У всіх інших випадках перерахування грошей з валютного розрахункового рахунку фіксується в конфігурації як перерахування постачальнику авансового платежу у валюті. Платіж може бути зафіксований з урахуванням або без урахування НП. У документі повинен бути зафіксований вид оплати. Можливі такі варіанти оплати: "Оплата постачальнику", "Повернення покупцю", "Інше". Якщо у виписці з банку вказується конкретний документ, по якому зроблений платіж, то його можна вказати в даному документі, як документ-підстава (кнопка "Підстава" у документі). У тому випадку, якщо як виду оплати вибрано "Інше", змінюється форма документа, в ній з'являється додатково полі "Рахунок" і значення відповідних субконто. Дані поля заповнюються користувачем відповідно до тим, на які бухгалтерські рахунки слід віднести списання безготівкових грошових коштів. Ці поля не є обов'язковими, проте якщо вони не заповнені, то по документу з виглядом оплати "інше" бухгалтерські проводки формуватися не будуть . За кнопці "Дії можна зробити наступні дії: Пункт" Структура підпорядкованості "відкриває вікно, що містить дерево структури підпорядкованості, в яку включений даний документ. Пункт "Звіт про рух документа" для проведеного документа показує зміни в інформаційній базі, виконані цим документом. Пункт "Звіт про бухгалтерських проводках" для проведеного документа показує в табличному вигляді проводки, які будуть формуватися за цим документом.

Тема 26 Складський облік.

Складський облік. Оприбуткування на склад
(Документи -> Склад-> Оприбуткування на склад)
Документ "Оприбуткування" призначений для оформлення факту оприбуткування ТМЦ. Документ може бути оформлений на підставі проведеної інвентаризації за допомогою документа "Інвентаризація (по складу)" або як вільний документ у разі довільного надходження ТМЦ. Документи "Оприбуткування" створюються, зберігаються і редагуються в журналі "Складські документи". Новий документ викликається також за допомогою меню "Документи" / "Склади" / "Оприбуткування ТМЦ". У випадку довільного оприбуткування, для правильного відображення операції в бухгалтерському обліку можна заповнити інформацію в групі полів, об'єднаних назвою "Бухгалтерська операція". Заповнення цих полів не є обов'язковим. Однак, якщо ці поля не заповнені, то бухгалтерські проводки по даному документу формуватися не будуть. Специфікація документа заповнюється стандартним чином - порядковим введенням або підбором по каталогу. У разі оформлення документа на підставі документа "Інвентаризація (по складу)" специфікація документа заповнюється відповідно з даними, вказаними в даному документі. Ціни в цьому випадку встановлюються відповідно до цін, зазначеними в інвентаризації. Оприбуткування ТМЦ може проводитися і з безпідставних цінами, Тип ціни задається в окремому вікні "Параметри документа", що викликається по кнопці "Ціни". Ціни можуть бути відкориговані вручну. Слід відзначити той факт, що за допомогою цього документа фіксується надходження на склад готової продукції, в полі "Вид ТМЦ" в цьому випадку вибирається вигляд "продукція". За кнопці "Дії можна зробити наступні дії: Пункт" Структура підпорядкованості "відкриває вікно, що містить дерево структури підпорядкованості, в яку включений даний документ. Пункт" Звіт про рух документа "для проведеного документа показує зміни в інформаційній базі, виконані цим документом. Пункт" Звіт про бухгалтерських проводках "для проведеного документа показує в табличному вигляді проводки, які будуть формуватися за цим документом. Пункт" Ввести на основании "дозволяє вводити нові документи на підставі вибраного. Пункт" Змінити специфікацію документа "дозволяє виконувати групові дії щодо зміни цінових характеристик у специфікації документа. Пункт "Додати з документа" дозволяє заповнювати специфікацію документа шляхом об'єднання специфікацій декількох документів різного типу. Пункт "Перейти до журналу" відкриває загальний журнал документів і встановлює курсор на даному документі. У тому випадку, якщо в настройках користувача встановлений прапор "Закривати документ при переході до журналу ", документ буде автоматично закритий. Пункт" Оновлення цін у довіднику "дозволяє для тих позицій, які зазначені в документі, встановити в довіднику цін такі ж ціни, які зазначені в документі і автоматично перерахувати інші ціни, згідно з заданим націнками .
СПИСАННЯ СО СКЛАДУ (Документи -> Склад-> Списання зі складу)
Документ "Списання" призначений для оформлення списання ТМЦ. Документ може бути оформлений на підставі проведеної інвентаризації (документ "Інвентаризація (по складу)") або як вільний документ у разі довільного списання ТМЦ. Документи "Списання" створюються, зберігаються і редагуються в журналі "Складські документи". Новий документ викликається також за допомогою меню "Документи" / "Склади" / "Списання ТМЦ". У групі полів "Бухгалтерська операція" заповнюються дані про рахунки і субконто, на які необхідно віднести цю господарську операцію. Заповнення полів проводиться за допомогою довідника "План рахунків". Ці поля не є обов'язковими для заповнення, однак у випадку, якщо вони залишаться порожніми, бухгалтерські проводки по документу сформовані не будуть. При вивантаженні проводок проводиться аналіз зазначеного бухгалтерського рахунку. У залежності від вказаного рахунку позиції документа можуть бути вивантажені в бухгалтерію як товар, матеріал або продукція, незалежно від того, як відбувся розподіл ТМЦ по партіях. Тому списання ТМЦ різних видів рекомендується оформляти різними документами списання. Специфікація документа заповнюється стандартним чином - порядковим введенням або підбором по каталогу. У тому випадку, якщо оформляється списання ТМЦ з роздрібного складу в специфікацію документа додається графи Ціна і Сума, в яких заповнюється інформація про ціни, за якими ТМЦ обліковується на роздрібному складі. Відповідно до цими цінами буде проводитися списання ТМЦ з роздрібного складу. У тому випадку, якщо документ оформляється на підставі документа "Інвентаризація (по складу)", його специфікація автоматично заповнюється відповідно з даними, вказаними в інвентаризації. При оформленні документа відбувається автоматичне списання партій відповідно до встановленого у формі фірми методом розрахунку собівартості. У документі є також можливість вказати конкретну партію, з якої буде здійснюватися списання ТМЦ (графа "Партія" у специфікації документа). За кнопці "Дії можна зробити наступні дії: Пункт" Структура підпорядкованості "відкриває вікно, що містить дерево структури підпорядкованості, в яку включений даний документ. Пункт" Звіт про рух документа "для проведеного документа показує зміни в інформаційній базі, виконані цим документом. Пункт" Звіт про бухгалтерських проводках "для проведеного документа показує в табличному вигляді проводки, які будуть формуватися за цим документом. Пункт" Змінити специфікацію документа "дозволяє виконувати групові дії щодо зміни цінових характеристик у специфікації документа. Пункт" Додати з документа "дозволяє заповнювати специфікацію документа шляхом об'єднання специфікацій декількох документів різного типу. Пункт "Перейти до журналу" відкриває загальний журнал документів і встановлює курсор на даному документі. У тому випадку, якщо в настройках користувача встановлений прапор "Закривати документ при переході до журналу", документ буде автоматично закритий.
ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ НА СКЛАДІ (Документи -> Склад-> Інвентаризація по складу)
Документ призначений для проведення інвентаризації на оптових складах і роздрібних складах. За допомогою кнопки «Операція» змінюється тип виробленої операції і назва документа «Інвентаризація за складом» (інвентаризація на оптових складах) або «Інвентаризація (з роздробі) (інвентаризація на роздрібних складах). Документ «Інвентаризація за складом» призначений для формування і друку порівнювальної відомості і інвентаризаційного опису при проведенні інвентаризації на оптових складах компанії, а також виписки актів списання та оприбуткування надлишків ТМЦ на підставі даного документа за наявності розбіжностей між фактичним і документально підтвердженим залишками ТМЦ. Новий документ викликається з меню "Документи" / "Склади" / "Інвентаризація по складу". Дані в інвентаризаційній відомості можна автоматично заповнити інформацією про залишки ТМЦ на зазначеному в документі оптовому складі за допомогою кнопки "Заповнити". У залежності від положення перемикача "Вид інвентаризації" залишки ТМЦ на складі розраховуються по відношенню до вибраної в документі фірмі на дату оформлення інвентаризації або по компанії в цілому (по всіх фірмах). Проведення документа не робить ніякого руху в регістрах, однак, за результатами інвентаризації можна виписати підлеглі документи: "Списання ТМЦ" і "Оприбуткування ТМЦ". Склад цих документів буде заповнений згідно з результатами проведення інвентаризації ТМЦ, тобто в специфікацію документа "Оприбуткування ТМЦ" буде занесений надлишок ТМЦ, виявлений в результаті інвентаризації, а в специфікацію документа "Списання ТМЦ" будуть занесені ті ТМЦ, які необхідно списати за результатами проведеної інвентаризації . Після проведення цих документів, кількість ТМЦ на складі встановиться рівним реальній кількості ТМЦ, зафіксованих в інвентаризаційній відомості. Документ «Інвентаризація (з роздробі)» призначений для фіксації залишків ТМЦ на роздрібних складах у відпускних цінах. Новий документ викликається з меню "Документи" / "Склади" / "Інвентаризація (роздріб). За допомогою кнопки« Заполнить »специфікацію документа можна заповнити залишками на роздрібному складі. Облік ТМЦ ведеться за відпускними цінами. Якщо ТМЦ передавалася на роздрібний склад за різними цінами , то в документі будуть зафіксовані два рядки з однаковою ТМЦ, але з різними цінами. При автоматичному заповненні в графі «Кількість. облік» фіксується кількість товару, розраховане за документами, занесеним в інформаційну базу. Залежно від положення перемикача "Вид інвентаризації" залишки ТМЦ на складі розраховуються по відношенню до вибраної в документі фірмі на дату оформлення інвентаризації або по компанії в цілому (по всіх фірмах). Після проведення інвентаризації на роздрібному складі в графу «Кількість. факт» заносяться залишки ТМЦ після роздрібного продажу. Різниця між цими двома величинами і буде кількістю проданого ТМЦ. Ця інформація буде розрахована і зафіксована в документі в графі «Вимкнути.». На підставі документа «Інвентаризація (роздріб)» можна ввести документ «Реалізація (роздріб)» або «Звіт ККМ". У специфікацію цих документів автоматично заноситься інформація про продані ТМЦ (інформація з графи «Вимкнути»). При проведенні документа «Звіт ККМ" буде відразу зафіксована відвантаження ТМЦ і надходження грошей до каси, при проведенні документа «Реалізація (роздріб)» буде зафіксована тільки відвантаження ТМЦ з роздрібного складу. Документ «Реалізація (роздріб)» зручно оформляти в тому випадку, якщо, наприклад виручка з магазину надходить щодня і фіксується в інформаційній базі за допомогою відповідних платіжних документів, а інформація про продажі (або результати проведеної інвентаризації) надходить в офіс лише раз на тиждень. За кнопці "Дії можна зробити наступні дії: Пункт" Структура підпорядкованості "відкриває вікно, що містить дерево структури підпорядкованості, в яку включений даний документ. Пункт "Ввести на основании" дозволяє вводити нові документи на підставі вибраного. Пункт "Перейти до журналу" відкриває загальний журнал документів і встановлює курсор на даному документі. У тому випадку, якщо в настройках користувача встановлений прапор "Закривати документ при переході до журналу", документ буде автоматично закритий.
ПЕРЕОЦІНКА на роздрібний склад (Документи -> Склад-> Переоцінка (роздріб)
Документ "Переоцінка (роздріб)" призначений для переоцінки залишків ТМЦ на роздрібному складі. Документи "Переоцінка (роздріб)" створюються, зберігаються і редагуються в журналі "Журнал-складських документів". Новий документ викликається також з меню "Документи" / "Склад" / "Переоцінка (роздріб)". Залишки переоцінюються на роздрібному складі для вибраної в документі фірми. Після вибору фірми і роздрібного складу в документі проводиться автоматичне заповнення специфікації. Специфікація документа заповнюється залишками ТМЦ, що знаходяться на даному складі та які відносяться до фірми, вибраної в документі. У будь-який момент часу можна зробити автоматичне заповнення специфікації документа по кнопці "Заповнити". Якщо на роздрібному складі існують залишки одного і того ж ТМЦ за різними цінами, то в документі буде присутній кілька рядків з одним і тим же ТМЦ, але з різними цінами. Переоцінити можна не весь залишок конкретної позиції, а тільки його частину. У цьому випадку в документі необхідно вказати кількість ТМЦ, яке необхідно переоцінити, і зафіксувати нову ціну. За кнопці "Дії можна зробити наступні дії: Пункт" Звіт про рух документа "для проведеного документа показує зміни в інформаційній базі, виконані цим документом. Пункт" Звіт про бухгалтерських проводках "для проведеного документа показує в табличному вигляді проводки, які будуть формуватися з цього документу. Пункт "Ввести на основании" дозволяє вводити нові документи на підставі вибраного. Пункт "Оновлення цін у довіднику" дозволяє заповнити в довідник Ціни "інформацію про нову роздрібною ціною, заданої в документі. Оновлюється той тип цін, який заданий в налаштуваннях параметрів обліку на закладці "Режими роботи", як роздрібний тип цін. Пункт "Змінити специфікацію документа" дозволяє виконувати групові дії щодо зміни цінових характеристик специфікації документа. Пункт "Перейти до журналу" відкриває загальний журнал документів і особи встановлюється курсор на даному документі. У тому випадку, якщо в настройках користувача встановлений прапор "Закривати документ при переході до журналу", документ буде автоматично закритий.

Тема 27 Загальний порядок роботи з професійними програмами торговельного менеджменту(формування звітності).

ЗВІТИ
1. ЗВІТ «ЗАМОВЛЕННЯ ПОСТАЧАЛЬНИКАМ». Звіт виводить повний або частковий (якщо встановлено фільтр) список замовлених ТМЦ. До звіту можна вивести інформацію про замовлення конкретних ТМЦ. Відбір ТМЦ проводиться за допомогою відповідних фільтрів: ТМЦ, групи ТМЦ, властивості ТМЦ.
2. ЗВІТ «ЗАЯВКИ ВІД ПОКУПЦІВ». Даний звіт призначений для відображення інформації тільки по незавершених заявками покупців. Звіт виводить повний або частковий (якщо встановлено фільтр) список незавершених заявок покупців. Інформацію про всі заявках покупців, включаючи і завершені заявки можна отримати в реєстрі заявок, сформованому з звіту "Реєстр документів". Звіт про незавершені заявках можна вивести на будь-яку дату. У полі "На дату" вказується та дата, на яку необхідно переглянути все незавершені заявки.
3. ЗВІТ «ОПЛАТА ЗАЯВОК». Звіт призначений для контролю оплати заявок покупців. Він дозволяє виводити інформацію про заявки в наступних розрізах: фірма, властивість покупця, покупець (контрагент), договір, заявка покупця, документ оплати (кредитний документ). Для кожної заявки виводяться її руху за звітний період і сума оплати за заявкою у валюті взаєморозрахунків за поточним договором. Облік оплат за заявками ведеться в розрізі фірм і договорів. У разі, якщо за заявкою відвантажено більше, ніж оплачено сума оплати - негативна.
4. ЗВІТ «Відомість залишками ТМЦ». За допомогою цього звіту можна проконтролювати інформацію про рух ТМЦ на конкретному складі, по конкретній фірмі. Також можна проконтролювати інформацію про рух ТМЦ у розрізі різних аналітичних ознак управлінського обліку. За допомогою фільтрів у звіті можна відобразити інформацію тільки по руху ТМЦ на конкретному складі (або на кількох складах за допомогою множинного фільтра). Дані у звіті можуть бути представлені як в базових, так і в основних одиницях виміру. У тому випадку, якщо для звіту встановлені базові одиниці вимірювання, можна в звіті відобразити кількісні підсумки по кожній з груп ТМЦ. Для цього треба встановити прапор "Підсумки по групах". Для отримання більш повної картини про рух ТМЦ, можна встановити прапор "Показати залишки у комісіонерів" та отримати інформацію не тільки про рух власних ТМЦ на складах, а й про передачу ТМЦ на реалізацію комісіонерам.
5. ЗВІТ «ЗАЛИШКИ ТМЦ». У звіті "Залишки ТМЦ" можна вивести дані про залишки ТМЦ з розподілом по складах. У звіті представлені як кількісні, так і сумові показники ТМЦ.
6. ЗВІТ «ВІДОМІСТЬ по Партії ТМЦ». У звіті «Відомість по партіях ТМЦ» представлені не тільки кількісні, але й сумові показники ТМЦ. За допомогою цього звіту можна дізнатися на яку суму числиться ТМЦ за певним матеріальним особою, дізнатися від якого постачальника надійшло ТМЦ, на яку суму за собівартістю було витрачено ТМЦ за певний період і т.д.
7. ЗВІТ «Звіт за проектом». Звіт за проектами призначений для отримання інформації про виконання заявок покупців, контроль виконання замовлень постачальниками, а також про рух товарно-матеріальних цінностей, згрупованих за проектами. У звіті за проектами можна відібрати дані, користуючись різними фільтрами. За допомогою групи настройок "Деталізація звіту" можна встановити різний порядок представлення даних в звіті. Для отримання більш наочної інформації у звітах не рекомендується встановлювати деталізацію по великому числу параметрів, це призведе до громіздкість подання даних у звіті.
8. ЗВІТ «ЗВІТ ПО ПРОДАЖАМ ТМЦ». Даний звіт призначений для відображення інформації про продажі ТМЦ. У звіті можна отримати повну інформацію про покупних і відпускних цінах ТМЦ, прибутку і обороті, отриманому при реалізації товару. Також в цьому звіті відображається інформація про знижки, наданих при продажу товару, про суму ПДВ, сплачений при надходженні і реалізації товару. За допомогою параметрів налаштування звіту можна зробити різний відборі угруповання параметрів звіту.
9. ЗВІТ «РЕЗЕРВИ ТМЦ». Звіт призначений для відображення інформації про резерви ТМЦ. Звіт виводить повний або частковий (якщо встановлено фільтр) список зарезервованих ТМЦ.
10. ЗВІТ «ВІДОМІСТЬ ПО контрагентів». Звіт служить для отримання інформації про взаєморозрахунки з контрагентами. У конфігурації можна отримати три різні види звітів: загальні взаєморозрахунки, по постачальниках, по покупцях.
11. ЗВІТ «ЗВІТ ПО КЛІЄНТАМ». У звіті за клієнтам можна отримати зведену інформацію про рух і оплаті ТМЦ. У даному звіті, на відміну від звіту "Відомість по контрагентам", можна отримати інформацію про те, які ТМЦ були відвантажені покупцям (отримані від постачальників). До звіту можна вивести інформацію про загальні взаєморозрахунках або про взаєморозрахунки з контрагентами - покупцями або постачальниками. Дані у звіті можна вивести у валюті управлінського або бухгалтерського обліку, в залежності від встановленої настройки.
12. ЗВІТ «ЗВІТ ПО комітента». Звіт призначений для відображення інформації з обліку ТМЦ, прийнятих від комітента. У звіт можна відібрати інформацію з конкретних ТМЦ, групам ТМЦ, а також за довільним списку ТМЦ, груп ТМЦ і властивостей ТМЦ (множинний фільтр).
13. ЗВІТ «ЗВІТ ВІДОМІСТЬ ПО комісіонери». Звіт призначений для відображення інформації з обліку ТМЦ, переданих на реалізацію комісіонеру.
14. ЗВІТ «ВІДОМІСТЬ ПО КАСІ». Звіт призначений для відображення інформації про рух готівкових грошей в касі. Звіт виводить залишки готівки і руху грошових коштів по всіх або тільки по вибраній валюті. Звіт може бути виведений по всіх касах, що входять до складу компанії або тільки по одній з кас. За допомогою множинного фільтра можна відібрати у звіт дані за списком довільно вибраних кас. Для того, щоб у зведеному звіті отримати в той же час детальну інформацію про рух готівкових коштів в кожній касі, треба встановити прапорець "Каси" в списку "Деталізація звіту".
15. ЗВІТ «ВІДОМІСТЬ ПО БАНКУ». Звіт призначений для відображення інформації про рух безготівкових грошей на розрахункових рахунках. Суми у звіті можуть бути показані у валюті бухгалтерського обліку або у валюті управлінського обліку. Звіт виводить залишки безготівкових коштів та руху грошових коштів по всіх або тільки по тих рахунках, які мають вибрану валюту. Звіт може бути сформований за всіма розрахунковими рахунками, за якими ведуться безготівкові розрахунки або тільки по певному розрахунковому рахунку. За допомогою множинного фільтра можна відібрати у звіт дані за списком довільно вибраних розрахункових рахунків.
16. ЗВІТ «ДИНАМІКА ПРОДАЖУ». Звіт призначений для отримання інформації про динаміку продажів за вибраний період. Період аналізу встановлюється в настройках звіту (Період). Аналіз даних в звіті можна деталізувати до рівня день, тиждень, місяць, квартал, рік. Тобто, за допомогою цього звіту можна, наприклад, отримувати порівняльну характеристику продажів за рік з деталізацією по місяцях. У цьому випадку в період формування звіту повинні бути задані дата початку та дата закінчення року, а деталізація повинна бути задана - місяць. Якщо об'єктом аналізу є покупець, то можна зробити порівняльний аналіз динаміки продажів для різних покупців. Можна також скористатися таким поняттям, як основну властивість покупців. За допомогою основної властивості покупців зручно проводити порівняльний аналіз продажу товарів у різних містах. Для цього необхідно в налаштуваннях параметрів обліку обрати в якості основного властивості "Місто", а у формі покупця необхідно вибрати з довідника "Значення властивостей" назва міста, в якому продаються товари. Встановивши в якості аналізованого показника "Властивості покупця" можна отримати інформацію про динаміку продажів в кожному конкретному місті і провести порівняльний аналіз. Якщо об'єктом аналізу є постачальник, то можна зробити порівняльний аналіз динаміки продажів для різних постачальників. Можна порівняти динаміку продажів товарів кількох конкретних постачальників довільний список постачальників може бути заданий за допомогою множинного фільтра), або встановити для постачальників різні значення властивостей (наприклад вітчизняні виробники та імпортні постачальники) і отримати порівняльний аналіз динаміки продажів з точки зору властивостей постачальників.
17. ЗВІТ «ДИНАМІКА ОБОРОТНИХ ЗАСОБІВ». Звіт призначений для оцінки динаміки загального стану компанії. Він дозволяє отримати повну структуру активів і пасивів, а також тенденції їх зміни. Звіт може бути сформований за всієї компанії або по конкретній фірмі, що входить до складу компанії. У тому випадку, якщо фірми, що входять до складу компанії, мають одне і те ж юридична особа, але різні ознаки управлінського обліку, то цікаво буде сформувати звіт окремо по юридичній особі ("Юр. Обличчя") або з різних аналітичним ознаками управлінського обліку ( "Упр. аналітика") для порівняння даних та оцінки динаміки зміни Обігових коштів. Звіт може бути сформований за будь-який період з будь-якою деталізацією даних. Наприклад, для порівняння динаміки оборотних коштів по тижнях місяця, потрібно встановити період - місяць, а деталізацію - тиждень. Звіт виводиться у вигляді діаграм, на яких представлені активи і пасиви по різних статтях обороту. Передбачено також графік, в якому наводиться порівняльна характеристика активів і пасивів - співвідношення пасивів та активів.
18. ЗВІТ «АНАЛІЗ ПРОДАЖУ». Звіт призначений для аналізу прибутковості продажів. У звіті виводиться інформація про всі продажі, проведених за період, зазначений у звіті.
19. ЗВІТ «ТОРГІВЕЛЬНА шахматки». Звіт призначений також для аналізу продажів. Звіт виводиться у вигляді шахматки. По горизонтальній і вертикальної осі звіту у звіті можна вивести різноманітну інформацію в залежності від встановлених відміток у списках "По горизонталі" і "По вертикалі". Наприклад, по горизонталі (у рядку) можна вивести список клієнтів (покупців), а по вертикалі (в стовпцях) список товарів. На перетині виводиться інформація про продажі даного товару даному покупцеві. Якщо при перегляді звіту навести покажчик миші на число і провести подвійне клацання лівою клавішею миші, то відкриється розшифровка суми, тобто звіт про продажі даного товару даного контрагента з розкриттям до постачальників товару і видаткових документів.
20. ЗВІТ «АВС - АНАЛІЗ ТМЦ». Звіт «АВС-аналіз ТМЦ» дозволяє розраховувати такі характеристики, як сума відвантаженого ТМЦ за цінами відвантаження, величина і відсоток прибутку, обчисленої виходячи із суми відвантаження і собівартості на дату відвантаження будь-яку з цих характеристик ТМЦ. Дані про прибутковість ТМЦ можна вивести у вигляді діаграми і провести порівняльний аналіз прибутковості різних ТМЦ у грошовому вираженні. Прибутковість ТМЦ розраховується як в абсолютному вираженні, причому в будь-якій валюті, так і в процентному відношенні.
21. ЗВІТ «АВС - АНАЛІЗ ПОКУПЦІВ». Для здійснення аналізу взаємовідносин з покупцями призначений звіт «ABC-аналіз покупців». За допомогою параметрів налаштування звіту можна зробити різний відбір та групування параметрів звіту. У звіт можна відібрати інформацію з конкретних контрагентам, групам контрагентів, а також за довільним списку контрагентів, груп контрагентів і властивостей контрагентів (множинний фільтр). У даному звіті можна проаналізувати інформацію про собівартість ТМЦ, відвантаженого конкретному покупцеві, виручці, отриманої при відвантаженні ТМЦ покупцеві і суму оплати. На основі цих даних у звіті обчислюється відсоток прибутку з відвантаження у вартісному та відсотковому вираженні. Дані представлені не тільки в табличному вигляді, але і як діаграми, за допомогою яких легко порівняти такі параметри, як прибутку у відсотках з відвантаження, абсолютні прибутку, а також сумарні обороти продажів (виручка по відвантаженню) для різних покупців.
22. ЗВІТ «ГРАФІК ПЛАТЕЖІВ». У торгівлі часто зустрічаються ситуації, коли відвантаження (надходження) товарів не супроводжується одночасним їх оплатою. У цьому випадку можна говорити про те, що покупцеві (або відповідно, постачальником) надається товарний кредит, який повинен бути погашений до певного терміну. Термін кредиту в конфігурації задається у формі договору з контрагентом. На підставі терміну кредиту з контрагентом в документі автоматично розраховується дата оплати (поле «Оплата до» в документі). Користувач має можливість у документі змінити дату оплати. Контроль своєчасної оплати документів проводиться за допомогою звіту «Графік платежів». У цьому звіті складається графік виплат і надходжень грошових коштів від контрагентів. У ньому можна отримати інформацію про те, які заборгованості з виплат є у контрагентів перед фірмою і, навпаки, які заборгованості є у фірми перед контрагентами. Терміни погашення заборгованостей обчислюються виходячи з встановленої в документі дати оплати. Графік платежів може бути виведений на будь-яку дату.
23. ЗВІТ «ПЛАНУВАННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ». Даний звіт призначений для аналізу продажів ТМЦ і планування необхідного обсягу закупівель на певний період. Необхідний обсяг закупівель розраховується з урахуванням мінімального залишку, залишку ТМЦ на початок періоду продажів і середньої швидкості продажів. Мінімальний залишок задається для кожного ТМЦ у його формі. У даному звіті можна також отримати повну інформацію про швидкість продажів ТМЦ (тобто про середню обсязі продажів ТМЦ за день) у ті дні, коли ТМЦ був в наявності, і про кількість таких днів. У звіті «Планування закупівель» задаються період аналізу продажів і період планування закупівель. Період аналізу продажів - це той період, на підставі продажів за який розраховується середня швидкість продажів ТМЦ за день. На підставі цієї швидкості продажів обчислюється передбачуваний обсяг продажів ТМЦ на період планування закупівель. За передбачуваного обсягу продажів та початкової складського залишку розраховується кількість ТМЦ, яке слід купити, щоб до кінця періоду планування закупівель на складі залишилося оптимальну кількість ТМЦ, рівне мінімального залишку. Правильний вибір кордонів періоду аналізу продажів дозволяє досягати найбільш точної оцінки передбачуваного обсягу продажів. Так, для ТМЦ, рівень продажів, яких не схильний до сезонних коливань і в середньому протягом усього часу залишається на одному і тому ж рівні, слід вибрати максимально великий період аналізу, наприклад, за один рік. Крім розрахунку необхідного обсягу закупівель звіт «Планування закупівель» дозволяє також виявити факт втрати прибутку торговою компанією, викликаний відсутністю на складі користується попитом ТМЦ. У звіті формуються дані про реальну кількість днів продажу ТМЦ, тобто днів, коли ТМЦ був присутній на складі, і про загальну кількість робочих днів у періоді аналізу продажів. Проаналізувавши ці дві величини можна зробити висновки про величину втрат через відсутність
24. ЗВІТ «ТОВАРНИЙ ЗВІТ». Даний звіт призначений для формування товарного звіту. Товарний звіт може бути сформований за конкретній фірмі або по юридичній особі. По юридичній особі товарний звіт формується в тому випадку, якщо в компанії є кілька фірм, що мають одне і те ж юридична особа, але різні аналітичні ознаки управлінського обліку. Номер товарного звіту задається в настройках перед формуванням звіту.
25. ЗВІТ «СУПРОВІДНИЙ РЕЄСТР». Даний звіт призначений для складання супровідних реєстрів при обліку товарів за покупними цінами, при веденні сортового, партійного обліку товарів.
26. ЗВІТ «РЕЄСТР ДОКУМЕНТІВ». Звіт дозволяє отримати список документів. Можна вибрати види документів, що включаються до звіту, і встановити фільтр за реквізитами документа, включаючи фірму, контрагента, автора, проект і статус документів.
Тема 28 Сервісні функції програм, друкування документів.

Програма "Експорт даних" призначена для збереження інформації Для виконання цієї операції, вибираються пункти із меню і застосовуються наступні дії:

 у лівому вікні «доступні таблиці» діалогового вікна програми вибирається таблиця, збереження якої необхідно зробити;

 покажчик миші переміщається на кнопку « > »і відмічається мишею. Обрана таблиця з'явиться в правому вікні «Вибрані таблиці»;

 внизу діалогового вікна програми вибирається кнопка «Далі», відмічене мишею, діалогове вікно приймає інший вигляд. Покажчик миші підводиться до позначення диска, на який буде експортуватися інформація, вибирається папку на ньому, тип даних і завершуються дії натисканням кнопки «Виконати». Інформація зберігається згідно зазначеного нами шляху. (Наприклад: D:\ARXIVI, де D - ім'я диска, ARXIVI - ім'я папки на диску).

Пункт меню "Імпорт даних" дозволяє користувачу відновити дані з архіву в базу даних, указавши правильний шлях проходження імпорту даних:

> покажчик миші встановлюється на кнопку «Відкрити файл»,
клацається мишею;

> вибирається файл, який необхідно відновити, і натискається кнопка «Відкрити». Діалогове вікно здобуває інший вигляд, у якому зазначений шлях імпорту даних. (Наприклад: D:\ARXIVI\iM^ файлу);

> вибирається ім'я таблиці (вже існуюче чи нове) і дії завершуються натисканням кнопки «Виконати».

Програма "Експорт даних з таблиці в Word" дає можливість перенести дані з обраної таблиці в файл програми Word. Для цього вибирається відповідний пункт програми "Маркет", яка працює з потрібною таблицею даних, а потім щигликом миші відкривається програма "Експорт даних в Word". При цьому автоматично програма Word створить документ з даними таблиці і запропонує користувачу зберегти його в папці "Мої документи" з ім'ям таблиці і розширенням doc.

Пункт меню "Експорт даних з таблиці в Excel" працює аналогічно попередньому пункту, тільки експорт даних з таблиць відбувається в файл з розширенням xls.

Пункт меню "Зробити резервну копію бази" працює аналогічно пункту "Експорт даних з таблиці в Word", тільки експорт даних з таблиць відбувається в файл з розширенням mdb.

Програма „Збереження макетів документів в файли" дає можливість зберегти в файлі макет документа будь-якої категорії. Для цього в лівому вікні вибирається категорія і документ із неї, у правому вікні - папка для запису і натискається кнопка «Записати».


Тема 29 Види е-комерції

Термін електронна комерція (е-комерція) - з'явився в результаті реалізації комерційних проектів у глобальній комп'ютерній мережі Internet, в даний час він охоплює досить велику сукупність елементів, основні з яких це:
1. електронні системи платежу і цифрові гроші (digital cash);
2. електронні магазини;
3. електронні аукціони;
4. електронні біржі;
5. реклама в Internet;
6. надання банківських послуг через Internet.
1. Електронні системи платежу поділяються на дебетові та кредитові:
у першому випадку платіж може здійснюватися цифровими готівкою, які попередньо знімаються з рахунку (у банку або в провайдера Internet послуг) і прикріплюються до ПК, попередньо набутими купонами, розрахунковими чеками, з особових рахунків клієнтів Internet провайдерів з будь-якого комп'ютера, підключеного до Internet і т . д.;
у другому випадку використовуються кредитні пластикові картки клієнтів систем VISA, MasterCard, AmericanExdivss, Discover, EuroCard, так само в деяких системах можлива оплата бізнес - або персональним чеком.
Деякі електронні системи поєднують в собі обидва способи.
2. Електронні магазини, в загальному вигляді, складаються з системи реєстрації та ідентифікації покупців, бази даних товарів, бази даних покупців, системи подання товару, системи формування замовлення (електронна кошик, е-кошик), системи оплати замовлення.
При цьому оплата можлива наступними способами:
1. покупка в офісі фірми;
2. доставка і розрахунок з кур'єром;
3. доставка накладеним платежем;
4. передоплата поштовим або телеграфним переказом;
5. передоплата через ощадкасу;
6. оплата через систему клієнт-банк і домашній банк;
7. оплата через систему електронних розрахунків - кредитною карткою або яких-небудь дебетовим способом.
1. Покупка в офісі фірми - покупець замовляє цікавить його товар через електронну пошту (e-mail), або за допомогою заповнення спеціальної форми, а потім приходить в офіс фірми, розплачується і отримує товар.
2. Доставка кур'єром - покупець замовляє цікавить його товар через e-mail, або за допомогою заповнення спеціальної форми, де вказує свою адресу. Кур'єр доставляє замовлення за вказаною адресою, покупець розплачується і отримує замовлення.
3. Доставка післяплатою - покупець замовляє цікавить його товар через e-mail, або за допомогою заповнення спеціальної форми, замовлення висилається поштою, оплата відбувається так само на пошті.
4. Передоплата поштовим або телеграфним переказом - після отримання платежу замовлення відправляється поштою або на e-mail покупцеві.
5. Передоплата через ощадкасу - покупець заповнює квитанцію в ощадкасі за зразком, наведеним на сторінці магазину, потім через e-mail або через заповнення спеціальної форми повідомляє номер квитанції і отримує замовлення через e-mail або FTP (протокол передачі файлів) [1].
Всі перераховані вище способи оплати використовуються в російських Internet-магазинах. На сьогоднішній день, вибір того чи іншого способу залежить як від специфіки товару, що продається (як приклад можна привести програмне забезпечення, передачу якого від продавця покупцеві можливо здійснити безпосередньо після оплати в режимі on-line, і доставку обіду в офіс), так і від можливостей продавця, наприклад, організувати свою службу доставки.
Щодо наведених вище способів оплати варто виділити кілька моментів, що стосуються російської дійсності.
Останнім часом багато Internet магазини відмовляються від доставки післяплатою, так як відбувається велика кількість відмов, а магазин змушений оплачувати послуги пошти.
Оплата за допомогою кредитних карт обмежена досить невеликою кількістю карт, емітованих в Росії, де більше поширення отримали дебетові картки з-за нестабільного економічного становища, а ті деякі власники кредитних карт побоюються використовувати їх для покупок через Internet, через недовіру до безпеки такого роду розрахунків.
У розвинених західних країнах, де частка електронного ринку набагато більш істотна, ніж у Росії, банки надають більші гарантії для своїх клієнтів, розуміючи перспективи розвитку електронної торгівлі, вони готові сьогодні йти на ризик. У Росії подібний ризик поки себе не виправдовує, тому деякий консерватизм наших банків цілком зрозумілий.
Тут можна відзначити і недостатньо розвинену законодавчо-правову базу укладення електронних угод, юридичну силу електронних документів та відображення їх в обліку, а також нестабільне економічне становище.
Однак інтерес Російських банків до електронної торгівлі та електронним засобам платежу все-таки високий. Досить зазначити, що практично всі банки сьогодні надають можливість використання системи «клієнт-банк». Уклавши спеціальний договір на обслуговування, ця система дозволяє підприємству відправляти платіжні доручення через модем (варто зазначити, що в даному випадку Internet не використовується). Деякі банки, наприклад «Автобанк», мають у своєму арсеналі систему «Internet-клієнт-банк», яка дозволяє організації управляти своїм рахунком вже через Internet.
Необхідно виділити деякі зауваження, що стосуються безпеки цих двох систем. У першому випадку, коли дані відправляються через телефонну мережу з модему клієнта на модем банку, їх досить важко перехопити, а у разі, коли відстань між клієнтом і банком не дуже значне, а телефонна лінія цілком сучасна, зробити це важко. Однак якщо дані все-таки перехоплені зловмисниками, то розшифрувати їх буде простіше, ніж, якби вони передавалися по протоколах Internet, де їх простіше перехопити.
Для забезпечення безпеки в обох системах передбачений дзвінок по телефону з банку із запитом на підтвердження операції.
Проблему безпеки намагаються вирішити за допомогою виділення високошвидкісних ліній.
Сьогодні вже використовується система «Домашній банк», яка дозволяє фізичним особам керувати своїм рахунком в банку через Internet. Навіть самий консервативний банк «Сбербанк Росії» сьогодні використовує Internet - банк активно впроваджує систему дебетових пластикових карт Cirrus & maestro сімейства Master Card, а так само власні чіпові пластикові карти, і тепер, уклавши спеціальний договір, можна отримувати виписки та повідомлення про здійснені операції по електронній пошті .
Враховуючи все вище сказане, можна зробити висновок, що конфігуруємо свій Internet-магазин сьогодні, варто розглядати його здебільшого як електронну вітрину з системою формування замовлення, оплата за який буде проводитися будь-яким традиційним способом. І все таки залишити без уваги on-line системи розрахунків не можна, оскільки в довгостроковій перспективі саме вони будуть домінувати, оскільки розплачуватися таким способом більш зручно.
3. Електронні аукціони складаються з дошки оголошень з найменуванням товару, продавця, ціни і будь-якої контактної інформації, за допомогою якої можна вийти на продавця, бази даних товарів і продавців, системи додавання інформації до дошки оголошень. Здійснення операцій відбувається наступним чином: покупець, заходячи на сторінки такого аукціону, має можливість вибрати всі пропозиції, що стосуються даного його товару, відсортувати їх за ціною, щодо продавця, ще з якихось-небудь ознаками, далі, вибравши найбільш підходящу пропозицію, він зв'язується з продавцем за тією контактної інформації, яка представлена.
У залежності від кількості охочих придбати товар продавець має можливість піднімати ціну.
Деякі аукціони дозволяють відображати останню ціну. Однак, відвідуваність аукціонів не дуже велика, а лот (товар) може не знаходити покупця значні проміжки часу, що робить неможливим постійне перебування продавця, який виставив товар на продаж біля монітора в очікуванні змін на web-сторінці, набагато більш реально видається варіант з можливістю зв'язатися по телефону або по e-mail.
Однак існують також аукціони, які заздалегідь анонсуються на певний час через засоби масової інформації. Тут можна навести приклад авіакомпанії «Люфт Ганзе», яка по радіо і телебаченню, разом з рекламною інформацією про себе, повідомляє про час проведення чергового аукціону на квиток у будь-яку з країн Європи з початковою ціною $ 10. Мета такої компанії максимально збільшити аудиторію аукціону та привернути увагу до своєї Internet-службі. У цьому випадку, коли аукціон заздалегідь широко анонсований і має строго певні часові рамки, інтерактивність має дуже велике значення і система on-line заявки на призначення більш високої ціни себе виправдовує.
4. Електронні біржі, в основному, є електронними доповненнями до бірж фізично дислокується, мають таке ж ділення по спеціалізації та володіють системою укладання угод через електронний інтерфейс.
Тут цікаво відзначити проект самого відвідуваного російського новинного www-сервера агентства «РосБізнесКонсалтинг» [2].
На сторінках цього сервера надається можливість пограти на фондовій біржі. Для цього кожному новому гравцеві необхідно зареєструватися, після чого він отримує умовну суму, в межах якої він може купувати (умовно) акції російських підприємств з їх дійсним котируваннях і відслідковувати стан своїх справ після часу та зміні котирувань. У результаті чого можна придбати навички біржової гри і оцінювати реальний стан фондового ринку.
Безсумнівно, на базі цієї гри відладжуються механізми біржової гри через Internet, а також відбувається формування майбутньої клієнтури для таких Internet-бірж.
5. Рекламу в Internet можна розділити на дві частини:
реклама Internet-об'єктів (серверів, сайтів, сторінок);
реклама об'єктів іншої природи.
Перший напрямок здійснюється за рахунок банерної реклами, реклами за допомогою текстових посилань, рекламних статей, e-mail - розсилання, реєстрації в пошукових машинах.
У зв'язку зі специфічністю явища банерної реклами необхідно дати йому визначення.
Банер - це графічний елемент, зазвичай стандартного розміру 468х60, 120х60, 88х33 (розмір дається в точках екрану - пікселях), який розташовується на web-сторінці, має рекламний характер і пов'язаний з іншим електронним документом за допомогою гіпертекстового посилання.
Між сайтами здійснюється обмін банерами, зазвичай на сторінках Internet - сервера розміщуються банери сервера схожого за тематикою, що б забезпечити цільову аудиторію. Обмін може здійснюватися такими способами:
- Взаємний обмін між сайтами;
- Розміщення банера;
- Обмін через банерну мережу;
Банерна мережа - це рекламне агентство, яке складає свою базу з банерів учасників мережі та клієнтів цього агентства, облік здійснюється в двох формах (валютах) у грошовій формі - зазвичай у доларах США і показах банерів на сторінках сайту (в середньому від $ 0.40 до $ 0.70 за 1000 показів) [3].
Покази можна накопичувати і використовувати їх для просування нового проекту або для продажу, однак у більшості банерних мереж встановлено певний ліміт накопичення показів і за перевищення встановленого ліміту стягується комісія.
Також часто комісія передбачена, коли сайт не відповідає яким-небудь вимогам мережі, наприклад, не може набрати мінімальну кількість показів протягом визначеного терміну.
Необхідно також відзначити одну особливість, що стосується розміщення банерів. Зазвичай використовується динамічна схема розміщення, згідно з якою на сторінці відводяться спеціальні місця під банери відповідного розміру, де після оновлення (повторного звернення) або повернення до сторінки банери змінюються - цим досягається більша кількість показів різних банерів на одній площі.
Хоча постійні банери теж зустрічаються, але це зазвичай буває у випадках обумовлених спеціальним договором, наприклад, у випадку постійного показу банера спонсора проекту, або при укладанні строкового договору про показ банера.
Реклама за допомогою текстових посилань може здійснюватися шляхом зв'язку гіпертекстової посиланням якої-небудь ділянки тексту з іншим електронним документом. Таким ділянкою тексту може бути назва або інформація, надана іншим Internet-сайтом. Часто посилання групуються за тематикою і з них формуються каталоги, наприклад, під рубриками «це цікаво», «наші партнери», «Internet-ресурси в області ...» і т.д.
Рекламні статті можуть публікуватися на популярних, найбільш відвідуваних сайтах, розсилатися по електронній пошті передплатникам, а так само публікуватися в телеконференціях відповідної тематики.
Однією з категорій найбільш відвідуваних Internet-серверів є пошукові www-сервера, на сторінки яких щодня заходить велика кількість користувачів, що б знайти цікаву для них інформацію.
Тут виникає два напрямки для роботи і просування свого Internet-представництва.
Перше - це реклама на сторінках цих пошукових серверів.
Друге - правильна і регулярна реєстрація сторінок свого Internet - представництва в цих системах.
Перше передбачає платні послуги, але в цьому випадку є гарантія, що цю рекламу побачить дуже велика кількість людей. Друге - безкоштовно, хоча деякі пошукові системи пропонують платну послугу - висновок посилання за запитом на певне ключове слово на першому місці в таблиці знайдених посилань. Це дещо суперечить концепції пошуку найбільш релевантних (відповідних запиту) ресурсів, тому багато пошукові системи, які орієнтують себе на постійного користувача такої послуги не надають.
Реєструватися в пошукових системах треба, чітко дотримуючись правил, які вони приводять на своїх сторінках.
Також існують спеціальні програмні продукти, які дозволяють реєструватися одночасно в декількох пошукових www-серверах.
Всі такі продукти платні, проте, можна використовувати безкоштовно демонстраційні версії програм, на які накладені певні обмеження, але які все ж таки дозволяють автоматизувати і прискорити процес реєстрації.
Реклама об'єктів іншої природи здійснюється шляхом створення Internet представництв та просування його за допомогою вище розглянутих способів, реклама традиційними способами в Internet.
6. Надання банківських послуг через Internet поділяється на такі системи:
- Систему «Internet-клієнт-банк» дозволяє організації управляти своїми банківськими рахунками через Internet - отримувати виписки, відправляти платіжні доручення;
- Систему «Домашній банк», що дозволяє управляти своїм банківським рахунком через Internet фізичним особам.
Правильно використовуючи всі наявні елементи інфраструктури ведення бізнесу через Internet, фірма може організувати, у відповідності зі своїми можливостями, власну систему просування товарів і послуг через Internet, яка допоможе збільшити обсяг продажів і скоротити витрати на реалізацію продукції. Існує безліч видів діяльності, які можна реалізувати в рамках системи просування через Internet. У залежності від їх поєднання між собою та іншими чинниками можна скласти класифікацію цих систем.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 401; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!