SWOT-аналіз створення нового підприємства ТОВ «Профіімтех» з оптової торгівлі запасними частинами для сільськогосподарської техніки



8. Імідж компанії, що торгує винятково якісним товаром відомих торговельних марок, наявність сертифікатів офіційного представника від основних постачальників; 9. Стимулювання продажів завдяки наявності клієнтської бази покупців сільгосптехніки «Horsch», «John Deere», «Сlaas»; 10.Розвинена мережа філій по території області, що дає можливість конкурентної переваги і трохи стримує потік клієнтів в обласний центр, де вони одержують можливість вибирати між постачальниками, і не завжди цей вибір виявляється в нашу користь. 5. Шляхом збільшення частки впливу на ринок нашого підприємства тим самим послабляємо позиції фірм-конкурентів як в обласному центрі так і в районах. 6. Перспектива зниження вартості імпорту закордонної сільгосптехніки на 5-10%, завдяки інтеграції України у ВТО. Відповідно до зобов'язань нашої країни перед всесвітнім торговельним клубом, Київ скасував мито ввіз на продукцію сільськогосподарського машино буду-вання. Це дозволить нашій продукції бути більш конкурентоспроможною, перед вітчизняними аналогами.
  Внутрішні слабкі сторони     Потенційні зовнішні загрози
1. Значно погіршилася ситуація, за останні 2 роки з наявністю ліквідного товару у вільному продажі, зменшення асортиментів товарних запасів на торговельних точках; 2. Не завжди раціональна цінова політика, єдина для всієї системи і відсутність діючого механізму вільного ціноутворення безпосередньо усередині регіону; 3. Сформована думка в клієнтів про високі ціни на деякі ємні групи товарів; 4. Недолік кваліфікації в деяких тех.фахівців; 5. відсутність служби й техніки для доставки великих замовлень клієнтам і поставки товарів від альтернативних постачальників. 1. Відкриття в найбільших сільськогосподарських і промислових районних центрах філій великих конкурентів; 2. Перерозподіл ринку між нашими конкурентами через значно, гірші ситуації, з поставками ліквідних товарів і, як слідство, значне зменшення відсотка задоволення заявок клієнтів; 3. Втрата іміджу компанії, одним із складових якого був наявний на складі асортимент; 4. втрата значної частки ринку в спектрі запчастин, по яких наші ціни значно вище цін основних конкурентів.

При доставці продукції автомобільним транспортом тимчасові витрати складуть не більш одного дня на рейс. Відстань до постачальників складає приблизно 240 км., що унеможливлює організувати нічний графік руху автотранспорту. Завантажена машина зможе доставити вантаж з Харкова до Дніпропетровська за 3-4 години. Цю обставину дає можливість скоротити фазу знаходження товару в дорозі. Наявність прямих автомобільних магістралей і зручних транспортних розв'язок ще більш полегшує завдання.

Крім того, місто Дніпропетровськ є одним з найбільших міст України. Тут є вся необхідна інфраструктура для організації офісу і складу. Постійно існує пропозиція оренди і продажу виробничих майданчиків. Рівень цін на 10%-15% нижчий, ніж в у конкурентів. Зв'язок і підключення до мережі ІНТЕРНЕТ забезпечують декілька крупних операторів зв'язку. Є пропозиції по організації комунікацій з використанням новітніх технологій бездротового і стільникового зв'язку.

2.4.2. Соціальний аналіз. Відкриття на території міста нового підприємства із зростаючими оборотами дасть можливість організовувати додаткові робочі місця і збільшувати відрахування податків до місцевих бюджетів. Тому, з великою вірогідністю можна передбачити, що місцеві власті а також контролюючі і регламентуючі органи віднесуться до проекту лояльно, і не перешкоджатимуть його реалізації. Крім того, сама місія новостворюваного підприємства ТОВ «Профіімтех» несе яскраву соціальну спрямованість. Її діяльність допомагає вирішенню важливих соціальних питань що стоять на порядку денному і керівництва міста та області, а саме питання розвитку малого та середнього підприємництва, створення нових робочих місць та розвиток агропромислового комплексу.

З точки зору підбору кадрів, місто Дніпропетровськ надає практично безмежні можливості. Величезна кількість вищих і середніх учбових закладів і скупчення промисловості ще з часів Радянського Союзу; і бурхливе зростання крупного і середнього бізнесу сьогодні зумовили тут наявність в достатній кількості добре підготовлених кадрів для будь-якого виду робіт.

2.4.3. Екологічний аналіз. Оскільки основними функціями фірми будуть організація зберігання і продаж продукції не несучої загрози навколишньому середовищу, то основними екологічними вимогами до проекту будуть:

– наявність пункту сміття, що регламентує вивіз, в договорі оренди;

– дотримання правил протипожежної безпеки;

– наявність системи пожежної сигналізації на складі і в офісі.

2.4.4. Інституційний аналіз. У Дніпропетровську оперує велику кількість рекламних компаній, що надають повний спектр рекламних послуг для забезпечення реклами і просування продукції; ведеться виставкова діяльність.

2.4.5. Комерційний аналіз. Наявність крупних споживачів, що зробила вирішальний вплив на вибір регіону, ще більш підсилює комерційний інтерес.

Основними клієнтами фірми повинні стати аграрії, яких можна ідентифікувати завдяки наявності клієнтської бази покупців сільгосптехніки «Horsch», «John Deere», «Сlaas».

Спільна кількість підприємств – потенційних клієнтів лише в Дніпропетровську налічує більше 1 000.

2.4.6. Економічний аналіз.Даний проект розрахований на 6 місяців. Фінансування планується здійснювати із Статутного фонду. Оподаткування фірми повинне здійснюватися за стандартною схемою передбаченою чинним законодавством для підприємств оптової торгівлі продукцією виробничого призначення: податок на прибуток 25%, податок на додану вартість 20%, нарахування по фонду оплати праці 38%. Планована сума грошових інвестицій складає 692 000,00 грн.

План збуту представлений на рис. 2.2.

 

Рис. 2.2. План збуту

 

Ступінчастий характер продажів пояснюється сезонністю продажів. Точка беззбитковості представлена на рис. 2.3.

Рис. 2.3. Точка беззбитковості

 

Згідно розрахунку точки беззбитковості видно, що прибутковість (рис. 2.4) наступає в перший місяць роботи фірми при виконанні графіку продажів.

Рис. 2.4. Графік прибутку за 2012 р.

 

2.4.7. Фінансовий аналіз. Важливий елемент аналізу фінансового достатку - система аналітичних коефіцієнтів, що характеризують основні показники ефективності фінансово-господарчої діяльності підприємства.

Чистий оборотний капітал (Networking capital), в грошових одиницях. Показує ступінь перевищення оборотних коштів над короткостроковими зобов'язаннями. Необхідний для підтримки фінансової стійкості підприємства, оскільки перевищення оборотних коштів над короткостроковими зобов'язаннями означає що підприємство не лише може погасити свої короткострокові зобов'язання, але і має резерви для розширення діяльності.

Коефіцієнт чистого оборотного капіталу показаний на рис. 2.5.

 

Рис. 2.5. Чистий оборотний капітал (NWC), грн.

 

Він показує різницю між оборотними активами підприємства і його короткостроковими зобов'язаннями. В даному випадку ми маємо достатню суму оборотного капіталу.

Коефіцієнт оборотності робочого капіталу (Networking capital turnover) показує, наскільки ефективно компанія використовує інвестиції в оборотний капітал і як це впливає на зростання продажів (рис. 2.6). Чим вище значення цього коефіцієнта, тим більше ефективно використовується підприємством чистий оборотний капітал. Розрахунки показують, що оборотність робочого капіталу з терміном року падає. Це означає, що іде падіння позаоборотних активів за рахунок щомісячного вилучення інвестицій з відсотками. Тобто фірма виходить на прибутковість.

 

Рис. 2.6. Коефіцієнт оборотності робочого капіталу (NCT)

 

Коефіцієнт рентабельності власного капіталу (Return on shareholders’ equity) показує, скільки грошових одиниць чистого прибутку заробила кожна одиниця, вкладена власниками компанії (рис. 2.7).

Рис. 2.7. Рентабельність власного капіталу (ROE), %

Він дозволяє визначити ефективність використання капіталу, інвестованого власниками підприємства. Падіння кривої графіку донизу говорить про те, що зростає доля власного капіталу фірми, вона не потребує інвестицій і виходить на фінансову діяльність за власний рахунок.

Коефіцієнт рентабельності інвестицій (Return on investment) показує, скільки грошових одиниць було потрібно підприємству для здобуття однієї грошової одиниці прибутку (рис. 2.8).

Рис. 2.8. Рентабельність інвестицій (ROI), %

 

Цей показник є одним з найбільш важливих індикаторів конкурентоспроможності. З графіку видно, що фірма під кінець року виходить на дуже добрі фінансові показники і продукція стає все досить конкурентоздатною.

Коефіцієнт рентабельності оборотних активів (Return on current assets) показує можливості підприємства в забезпеченні достатнього об'єму прибутку по відношенню до використовуваних оборотних коштів компанії (рис. 2.9).

 

Рис. 2.9. Рентабельність оборотних активів (RCA), %

 

Коефіцієнт рентабельності чистого прибутку, демонструє долю чистого прибутку в об'ємі продажів (рис. 2.10).

Розрахунок коефіцієнту говорить про те, що фірма одразу має прибутковість, яка зростає май же половини року, потім спадає. При однакових показниках збуту на наступні роки, матимуться такі ж темпи прибутковості.

На основі аналізу можна зробити висновок, що даний проект є прибутковим.

Рис. 2.10. Коефіцієнт рентабельності чистого прибутку (NPM), %

 

2.4.8. Розрахунок основних показників ефективності проекту.

фінансові показники ефективності проекту приведені на рис. 2.11.

Рис. 2.11. Фінансові показники ефективності

 

Розрахунок фінансових показників зроблено з використанням спеціалізованого програмного продукту Project Expert 7 Trail Rus.

Ці методи оцінки ефективності відносяться до найбільш надійних критеріїв при прийнятті інвестиційний рішень.

В нашому проекті NPV>0, PI >1, IRR >r.

На основі отриманих результатів можна зробити позитивний висновок про економічну доцільність проекту.

2.4.9. Аналіз ризиків. В процесі життєвого циклу даного проекту постійно присутній ряд ризиків, які можуть заподіяти йому збиток. Тому, усвідомлення ризиків і наявність шляхів їх нейтралізації, особливо поважно для запобігання негативним наслідкам. Визначимо ці ризики.

1. Об'єм збуту продукції є основоположним чинником в економіці підприємства оптової торговки з фіксованою торгівельною націнкою ТОВ «Профіімтех». Для нормального функціонування і розвитку такого підприємства необхідна наявність і чітке виконання планів продажів. Планування повинне здійснюватися на коротких (місяць) і середні (квартал) терміни. Крім того, постійно повинна вестися робота по моніторингу ринку аналогічної продукції в регіоні з метою визначення оптимальної асортиментної і цінової політики; безперебійному забезпеченню якісною продукцією; розрахунок і підтримка оптимальних складських залишків; чіткому дотриманню термінів і об'ємів постачань, згідно досягнутим із споживачами домовленостям.

2. Правильний підбір, навчання і мотивація персоналу допоможуть уникнути багатьох ризиків. Для цього мають бути визначені чіткі вимоги до працівника на кожній посаді. Крім того, прийом на роботу повинен здійснюватися лише після проходження випробувального терміну. З кожним працівником має бути підписано трудовий договір, що описує всі його взаємини з працедавцем, посадові обов'язки і відповідальність. Обов'язкова наявність системи матеріальної і нематеріальної мотивації, сприяючій максимально повній реалізації можливостей кожного працівника. Мотивація повинна включати заохочення і покарання і чітко їх регламентувати.

3. Серйозні проблеми можуть виникнути в процесі зберігання продукції на складах: псування від низьких температур або вогню, недостачі пов'язані з крадіжкою або прорахунками персоналу в процесі приймання та відпуску продукції. У першому випадку дієвими заходами є устаткування складу системою опалювання і пожежною сигналізацією з датчиками задимленості і температури. У другому – ризики можна мінімізувати шляхом проведення регулярних і позапланових інвентаризацій, а також складання продуманої процедури продукції, що регламентує рух.

4. Для запобігання втраті електронних даних і збереження комерційної таємниці необхідно проводити заходи щодо захисту інформації. Методи, що застосовуються в цьому направленні загальновідомі: резервування важливої інформації, регулярне оновлення бази антивірусних програм, вживання захисних паролів регламентація прав доступу, зберігання в спеціально відведених місцях, охоронна сигналізація і так далі.

5. Політична ситуація є серйозним чинником ризику. При першому прояві ознак нестабільності політичної ситуації знижується активність в економіці. Виходом в даному випадку може стати диверсифікація бізнесу, освоєння нових направлень діяльності, розширення асортименту продукції.

6. Конкурентна боротьба завжди містить в собі ризик. На ринку запчастин для сільськогосподарської техніки іноземного виробництва склалася така ситуація, що всі його оператори пропонують приблизно однаковий асортимент, однакову якість, порівнянні ціни. Тому виграти зараз можна лише за рахунок нижчих цін, високої якості і швидкості обслуговування та наданням висококваліфікованих консультацій.

7. Ризик відсутності попиту на внутрішньому ринку. Цей ризик мінімізується наявністю дефіциту на внутрішньому ринку; наявністю існуючих партнерських стосунків з кінцевими споживачами, а також можливістю демпінгувати, у момент входження в ринок, зважаючи на різницю собівартості і ціни на внутрішньому ринку.

Оцінка ризиків приведена в табл. 2.2.

З матриці оцінки ризику видно, що самим серйозним буде зрив плану продажу.

Аналіз чутливості полягає в порівняльному аналізі впливу різних ризикованих чинників на ключовий показник ефективності проекту.

Таблиця 2.2


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!