Концептуальна сутність проекту



 

2.2.1. Цілі проекту. Ціллю даного проекту буде створення нового підприємства ТОВ «Профіімтех», що займається оптовою торгівлею запасними частинами іноземного виробництва для сільськогосподарської техніки по Україні.

Для досягнення цієї цілі, необхідно виконати ряд завдань, до яких відносяться.

1. Забезпечення прибутковості новостворюваного бізнесу.

2. Створення іміджу стабільного, надійного підприємства.

3. Вихід та утримання упевнених позицій на всеукраїнському ринку.

Для того, щоб забезпечити прибутковість новостворюваного бізнесу необхідно:

– забезпечити ефективну систему продажів;

– створити велику базу постійних клієнтів;

– забезпечити якість та швидкість доставки;

– забезпечити якість та швидкість обслуговування та надання висококваліфікованих консультацій;

– забезпечити наявність в продажу запчастин торгівельних марок, що користуються попитом.

Для того, щоб створити імідж стабільного, надійного підприємства необхідно:

– забезпечити якість обслуговування;

– забезпечити якість товару;

– забезпечити якість та швидкість сервісного обслуговування;

– забезпечити якість та швидкість доставки.

Для того, щоб вийти та зайняти упевнені позиції на всеукраїнському ринку необхідно:

– забезпечити швидкість доставки за рахунок впровадження логістики;

– забезпечити широкий асортимент;

– забезпечити якість та сервісного обслуговування;

– створити нові канали продажів;

– забезпечити якість та швидкість обслуговування та надання висококваліфікованих консультацій;

– покращити систему цінностей підприємства, привити турботу до клієнта.

2.2.2. Визначення змісту результату проекту. Створювана фірма повинна мати наступні характеристики.

Форма власності. Фірму краще створити як Товариство з Обмеженою Відповідальністю, стисло – ТОВ. Така форма організації володіє достатніми фінансовими можливостями, гнучкістю управління і, в той час, у разі невдалої діяльності, співвласники несуть фінансову відповідальність тільки в межах своєї частки в статутному фонді.

Персонал. Структура ТОВ «Профіімтех» згідно поставленим цілям і організаційній формі включає директора, комерційного директора, бухгалтера, штату кваліфікованих продавців-консультантів, завідувача складу і вантажників як показано на рис. 2.1. Система управління ТОВ «Профіімтех» лінійно-функціональна.

Директор повинен здійснювати спільне управління фірмою, виконувати всі адміністративні, представницькі функції, контроль і звітність перед Засновниками.

Для забезпечення роботи ТОВ «Профіімтех» необхідна наявність: комерційного директора, продавців-консультантів, бухгалтера, персоналу складу, офіс-менеджера.

У обов’язки комерційного директора входить відповідальність за роботу з клієнтами та прибуток підприємства, керівництво відділом продажів. Комерційний директор здійснює керівництво одночасно продажами, маркетингом, логістикою, закупками.

 

Рис. 2.1. організаційна структура ТОВ «Профіімтех»

 

У обов’язки офіс-менеджера входить приймання і первинна обробка документів, що надходять до підприємства; попередній розгляд і розподіл документів; реєстрація документів; контроль за виконанням документів; інформаційно-довідкова робота за документами; виконання документів; відправлення документів. планування і координування діяльності офісних служб, забезпечення виконання корпоративних правил і норм, планування і введення в дію методів, що забезпечують ефективний процес роботи, аналіз і оцінка роботи систем адміністративної підтримки, проведення необхідних закупівель матеріалів для роботи в офісі, а також офісного устаткування і контроль за їх отриманням і доставкою, проведення спеціальних досліджень для визначення порівняльної вартості використання різного офісного устаткування, видача необхідних заявок на покупку, а також укладення договорів на обслуговування офісного устаткування, управління обслуговуванням і переплануванням офісу, а також організацією робочих місць в офісі, виконання звичайних управлінських обов'язків, що включають планування, оцінку, організацію, інтеграцію і контроль. Часто в повноваження офіс-менеджера крім кадрового діловодства і організаційної роботи входить розподіл робочого часу співробітників, організація заходів, прийом делегацій.

У обов'язки бухгалтера входить формування первинної документації по руху продукції (прибуткові і витратні накладні), робота з банком, ведення бухгалтерського обліку і звітності. Планується, що випискою витратних і податкових накладних займатиметься завідувач складом; записом на прибуток продукції, банком і бухгалтерським обліком, податковим обліком і звітністю – бухгалтер.

У обов'язки складу входить прийом, зберігання, відпуск і облік продукції. Завідувач складу здійснює контроль над прийманням та відвантаженням продукції і веде складський облік. Завідувач складу контролює приймання та видачу продукції. Вантажники виконують навантажувально-розвантажувальні роботи і здійснюють правильне зберігання продукції.

Продавці-консультанти є основними працівниками. Виходячи з поняття економічної ємкості, тобто кількості засобів, що приваблюються щомісячно, продавці діляться на ведучих і потокових. Ведучі продавці-консультанти здійснюють продажу крупним клієнтам, потокові охоплюють дрібних і середніх. Кількість продавців на початку роботи має бути не більше 2-х.

Офіс та склад. Оскільки доставку продукції передбачається здійснювати автомобільним транспортом, необхідна прив'язка до основних автомобільних магістралей. Оскільки до Дніпропетровська лежить автомобільна траса з Харкова, то в районі цієї траси і слід вести пошук складу з врахуванням планування оптових продажів і з метою зниження витрат на оренду. Територія складу має бути упорядкованою і такою, що охороняється. Офіс можна розташовувати ближче до центру міста, його повинні легко знаходити клієнти і так зручніше працювати з організаціями-постачальниками які теж розташовані в своїй більшості в центрі. Площа офісу повинна становити 100 м2, площа складу 200м2.

Офіс повинен вміщати торгівельний зал з виставкою рекламних буклетів продукції, що постійно діє, робочі місця продавців-консультантів та комерційного директора, кабінет директора, окрему кімнату для бухгалтерії. Робочі місця персоналу мають бути обладнані меблями і необхідною оргтехнікою, обов'язкова наявність або технічна можливість для підключення оптимальної кількості телефонних номерів, Інтернет. Склад повинен вміщати необхідну кількість продукції для формування товарних запасів. Приміщення складу має бути сухим, провітрюваним і опалювальним для запобігання псуванню продукції.

Офіс та склад мають бути оснащені охоронною та пожежною сигналізацією.

Комплект меблів для співробітників, окрім вантажників, повинен містити в собі: стіл з шафами, крісло, книжкова шафа (одна для бухгалтерії, одна для продавців-консультантів, одна для комерційного директора, одна для директора та одна для завідувача складом). Також: шафа для одягу, стіл засідань на 10 чоловік, кухонна шафа, холодильник, піч СВЧ, чайний сервіз на 20 персон, електричний чайник, кавоварку, стільці для відвідувачів.

Комплектність оргтехніки: ноутбук, 6 персональних комп’ютерів, 4 телефонних апарати, 2 факсимільні апарати, 4 лазерних принтера для чорно-білої печаті і один для кольорової, сканер, 2 копіювальних апарата.

Складське устаткування. Склад має бути обладнаний стелажами з оптимальною висотою і вантажопідйомністю полиць для зберігання продукції. Стелажі мають бути встановлені з врахуванням раціонального використання майдану і об'єму складу.

Офісна виставка повинна містити в собі 3-4 стенди які демонструють особливість продукції її характеристики та фотографії типів сільськогосподарської техніки до якої ТОВ «Профіімтех» продає запчастини.

Завезення товару буде здійснюватися найманим автомобільним транспортом за рахунок фірми.

Рекламна компанія повинна проводитися в тематичних і популярних рекламних виданнях міста Дніпропетровська і комбінуватися з цільовою розсилкою буклетів поштою, рекламою в мережі Інтернет на тематичних сайтах.

Загальний вигляд офісу та складу слід виконати за дизайн-проектом проектно-конструкторського центру.

2.2.3. Вимоги до проекту. Як відомо на результат діяльності кожної компанії впливають такі чинники:

– вклад персоналу – 51 %;

– унікальність товару чи послуги – 19 %;

– ціна – 16 %;

– спосіб розподілення (просування) – 13,5 %;

– інше – 0,5 %.

В нашому випадку до вимог, які вплинуть на результат проекту можна віднести за пріоритетом:

– відповідність персоналу;

– швидкість обслуговування;

– якість та швидкість доставки;

– широкий асортимент;

– естетичність приміщень офісу і складу;

– якість та відповідність техніки та обладнання;

– якість та швидкість сервісного обслуговування.

Навчання персоналу повинне здійснюватися в двох направленнях: ознайомлення з продукцією і програмним забезпеченням, тренінги по продажах для продавців-консультантів. Після закінчення навчання буде проведена атестація персоналу і по результатам атестації будуть складені трудові договори.

Ремонт приміщень офісу і складу повинен бути виконаний за дизайн-проектом та з якістю згідно ТУ, ГОСТ, ДБН та іншим відповідним документам.

Техніка та обладнання повинні відповідати таким вимогам як якість, сучасність та надійність.

Всі вимоги відображаються в контрактах з постачальниками відповідних товарів та послуг. Відбір постачальників проводиться на основі тендеру.

2.2.4. Границі проекту. До границь проекту відноситься: кількість персоналу згідно структури, внутрішня територія офісу та складу, техніка та обладнання згідно переліку.

2.2.5. Результати поставки проекту. На протязі та по закінченню всіх робот збираються та передаються новостворюваному підприємству такі документи:

– статут;

– установчий договір;

– свідоцтва про реєстрацію;

– договори з усіма учасниками проекту;

– договір з банком на обслуговування;

– договори гарантійного обслуговування;

– акти виконаних робіт:

– накладні, податкові накладні;

– сертифікати відповідності;

– паспорти на техніку, обладнання та ін.;

– гарантійні документи;

– посадові інструкції;

– інструкції по експлуатації техніки та обладнання;

– інструкції по роботі з програмними продуктами;

– печатка та коди сигналізації.

2.2.6. Критерії приймання. Приймання проекту здійснюється засновником новостворюваного підприємства після того, як будуть досягнуті цілі проекту або фази згідно договірних умов послуги або постачання товару.

2.2.7. Обмеження проекту. В цілому по проекту основним обмеженням виступає вартість. Проект не повинен вийти за суму 700 тис. грн. По фазам проекту обмеження описані нижче.

Концептуальна фаза проекту. На цій фазі передбачено виконання таких пакетів робіт, як розробка концепції проекту, проведення маркетингових досліджень та аналіз конкурентів, ТЕО. Необхідно провести всі процедури за строк 46 днів.

Фаза планування проекту. На цій фазі передбачено виконання таких пакетів робіт, як планування розробка плану управління проектом, календарне планування, ресурсне та фінансове планування. Необхідно провести всі процедури за строк 20 днів.

Фаза виконання проекту. На цій фазі передбачено виконання таких пакетів робіт, як вибір та оренда приміщення, реєстрація ТОВ «Профіімтех» (в додатку А наведено свідоцтво реєстрації ТОВ «Профіімтех»), ремонт та підготовка офісу та складу, підбір персоналу, підготовка до відкриття фірми. Необхідно провести всі процедури за строк 3 місяці.

Персонал. Всі співробітникам висуваються вимоги згідно потреб, але витрати на послуги по пошуку та навчанню персоналу не передбачені та будуть виконуватися власними силами новостворюваного підприємства.

Офіс та склад. Оренда приміщень не перевищує 4000 грн./місяць. Витрати на підготовку приміщень не перевищує 100÷110 тис. грн.

Товар має бути закуплений на суму 300 тис. грн. на кошти статутного фонду та вартість авто для доставки товару не повинна перевищувати 85 тис. грн.

Фаза закриття проекту. На цій фазі передбачено виконання таких пакетів робіт, як проведення рекламної компанії. Необхідно провести всі процедури за строк 11 днів та витрати не повинні перевищувати 10 тис. грн.

Попередній строк початку роботи фірми 14 жовтня 2011р.

2.2.8. Допущення проекту. Допущення по персоналу:

– прийняття вантажників на роботу не пізніше дати завезення товару;

– у разі відсутності кандидатури на посаду бухгалтера, вакансію можна закрити протягом 2012р.

Дотримання суми витрат на підготовку офісу та складу можливе за рахунок якості та строків робіт, які попередньо обговорюються з засновником.

2.2.9. Початкова організація проекту. Команда проекту представлена на рис. 3.2. Координатором проекту назначається директор новостворюваного підприємства ТОВ «Профіімтех».

2.2.10. Контрольні події розкладу. Проміжні результати роботи по організації фірми визначаються рядом основних етапів:

– старт проекту 14.10.11

– ініціація проекту 13.01.12

– вибір та оренда приміщення під офіс та склад 02.02.12;

– реєстрація ТОВ «Профіімтех» 17.01.12;

– ремонт та підготовка офісу і складу 01.03.12;

– пошук персоналу 14.03.12;

– підготовка до відкриття фірми 02.04.12;

– рекламна компанія 17.04.12;

– здача проекту не пізніше 17.04.12.

Завершення кожного етапу є контрольною точкою, для оцінки витрат часу, вартості і ресурсів в ході реалізації проекту, а також здійснення контролю відповідності поточних показників плановим.

2.2.11. Кошторисна вартість. Очікувана концептуальна кошторисна вартість проекту 692 000грн.

2.2.12. Вимоги до управління конфігурацією проекту. Враховуючи малі масштаби проекту, управління конфігурацією і змінами, що реалізовуються в проекті, виконуються на рівні формального узгодження з засновником фірми.

 

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!