Опис проблеми та досвіду її розв’язання



КУрсовАЯ РАБОТА

ПРОЕКТ створення ПІДПРИЄМСТВА

ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЗАПАСНИМИ ЧАСТИНАМИ

ДЛЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

(на прикладі ТОВ «ПРОФІІМТЕХ»)


 

ЗМІСТ

 

ВСТУП  
РОЗДІЛ 1. Опис проблеми та досвіду її розв'язання  
1.1. Експозиція проблеми дослідження 1.2. Загальна характеристика ринку оптової торгівлі запчастинами для сільськогосподарської техніки  
РОЗДІЛ 2. Обґрунтування концепції проекту  
2.1. Формування задуму проекту з урахуванням альтернативних шляхів досягнення результату 2.2. Концептуальна сутність проекту 2.3. Аналіз характерних особливостей проекту 2.4. Проектний аналіз та оцінка ефективності проекту  
ВИСНОВКИ  
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ  
ДОДАТКИ  

 

ВСТУП

 

Як відомо, Україна має найбільший аграрний потенціал у світі. Не багато країн, в порівнянні з Україною можуть похвалитися своїми багатими ресурсами. Але як відомо цей потенціал на сьогоднішній день використовується тільки на третину [1]. Кардинально змінити й поліпшити сформовану на селі ситуацію неможливо без швидкого й масштабного технологічного та технічного оснащення сільського господарства на інноваційній основі. Розвиток сільського господарства дозволить вирішити, насамперед, проблему відновлення продовольчої незалежності країни. Перспективне значення аграрної сфери для економіки визначається тим, що по площі і якості сільськогосподарських земель Україна займає одне з перших місць у світі. Важливу роль грають сільськогосподарське виробництво та вся сільська інфраструктура при господарському і соціальному освоєнні величезних територій, природних багатств. Зростаюча купівельна спроможність населення більшою мірою задовольняється за рахунок нарощування закупівель імпортної техніки для агропромислового сектора. Але запчастини сільгосптехніки та агротехніки недовговічні та мають схильність швидко приходити в несправний або зовсім у непрацездатний стан. Тому попит на запасні частини до сільськогосподарської техніки в подальшому буде тільки зростати.

Таким чином, існують досить непогані ринкові передумови для оптової торгівлі, як по Україні, та і Дніпропетровському регіоні запасних частин для сільськогосподарської техніки, що використовується для обробки ґрунту та посіву торгівельних марок Horsch, Саsе, John Deere.

Об'єктом дослідження даної магістерської роботи є ринок оптової торгівлі запасними частинами для сільськогосподарської техніки.

Предметом дослідження є процес створення підприємства, що займається оптовою торгівлею запасними частинами для сільськогосподарської техніки.

Метою магістерської роботи є розробка та обґрунтування проекту створення підприємства, що займається оптовою торгівлею запасними частинами для сільськогосподарської техніки.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступний ряд завдань:

– провести аналіз вітчизняного ринку оптової торгівлі запасними частинами для сільськогосподарської техніки;

– розробити концепцію проекту створення підприємства, що займається оптовою торгівлею запасними частинами для сільськогосподарської техніки;

– провести проектний аналіз та визначити маркетингову стратегію проекту;

– розрахувати інтегральні показники ефективності проекту та проаналізувати потенційні ризики, які можуть виникнути під час реалізації проекту;

– здійснити структуризацію проекту, зокрема, побудувати WBS, OBS, CBS, RBS проекту, визначити матрицю відповідальності та CTR-словник проекту;

– провести сітьове, календарне та ресурсне планування проекту, сформувати відповідні документи;

– розробити систему управління проектом;

– розробити case-приклад оперативного управління проектом.

З юридичної точки зору фірма створюється як товариство з обмеженою відповідальністю. Статутний фонд – 300 000 грн.

Для забезпечення найбільш ефективної діяльності підприємства, структура його складатиметься з двох підрозділів, територіально рознесених один від одного, офісу і складу. Офіс розташовується в центральній частині міста, в одному з бізнес-центрів, а склад може бути розташований, виходячи з мінімуму орендної плати, в приміщенні, що не вимагає ремонту у віддалених районах міста.

Теоретичну базу магістерської роботи склали наукові праці та публікації провідних вітчизняних і закордонних спеціалістів із питань управління проектами. Комплекс професійних знань у галузі проектного менеджменту визначається у світовій практиці у формі «Project Management Body of Knowledge» – «Основи знань з проектного менеджменту», підготовлених і опублікованих у США однією з провідних світових професійних асоціацій - Інститутом проектного менеджменту (PMI). Також для проведення даного дослідження та розробки проекту були використані роботи таких вітчизняних авторів, як С.Д. Бушуєва, Н.С. Бушуєвої, В.А. Рача, В.А. Запорожченко, Р.Б. Тяна, Б.І. Холода, В.А. Ткаченко, І.А. Чикаренко, Ю.П. Шарова та ін. Серед зарубіжних авторів, що спеціалізуються з управління проектами, були використані роботи таких авторів, як І.І. Мазур, В.Д. Шапіро, Н.Г. Ольдеррогге, К. Грей, Е. Ларсон, Х. Решке, Х. Шеллі, Дж.К. Пінто та ін.

Практична частина магістерської роботи здійснювалася за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення з управління проектами, такого як: Project Expert, Microsoft Project.

Структура роботи побудована таким чином, щоб розкрити сутність проекту від опису проблеми та досвіду її розв’язання, формування задуму проекту до його реалізації. Тому структура проекту складається з наступних основоположних розділів.

В першому розділі роботи представлена експозиція проблеми дослідження та надана загальна характеристика ринку оптової торгівлі запасними частинами до сільськогосподарської техніки, проведено аналіз виробників запасних частин до сільськогосподарської техніки.

Другий розділ роботи містить обґрунтування концепції проекту, що включає формулювання задуму проекту з урахуванням альтернативних шляхів досягнення результату, проведено SWOT-аналіз, концептуальну сутність, аналіз характерних особливостей проекту, проектний аналіз та рішення щодо прийняття проекту.

Третій розділ роботи представляє розробку та планування проекту, зокрема структуризацію проекту та формування основних планових рішень і документів по проекту. Для структуризації проекту застосований ряд спеціальних моделей: структура робіт (WBS), організаційна структура (OBS), матриця відповідальності (RAM), структура ресурсів (RBS), структура витрат (CBS),тривимірна структура проекту, об'єднуюча WBS, OBS і CBS (CTR-словник).

В четвертому розділі роботи розкрито основні аспекти реалізації проекту, а саме побудована система методів та засобів здійснення процесів моніторингу і контролю проекту, проаналізовано особливості управління критичними процесами на стадії реалізації проекту та надано case-приклад оперативного управління проектом.

РОЗДІЛ 1

ОПИС ПРОБЛЕМИ ТА ДОСВІДУ ЇЇ РОЗВ’ЯЗАННЯ


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!