Удосконалення механізму управління дебіторською та кредиторською заборгованістю на підприємстві



Колісніченко О.

студентки IV курсу, групи КО-93

Науковий керівник: Бондар Ю.А.

 

В економіці України обсяг невиконання платіжних зобов'язань почав стрімко збільшуватися, тому для підприємств досить важливим є питання управління дебіторською заборгованістю як на стадії формування так і на стадії її інкасації та кредиторською заборгованістю.

Дебіторська заборгованість - це складова оборотного капіталу, яка представляє собою вимоги до фізичних чи юридичних осіб щодо оплати товарів, продукції послуг. Збільшення дебіторської заборгованості означає вилучення коштів з обороту, що в свою чергу, вимагає додаткового фінансування.

Дня нормального функціонування підприємство повинно бути забезпечене необхідним розміром оборотного капіталу. Нестача оборотного капіталу викликає необхідність додаткового фінансування, відповідно і додаткових витрат на його забезпечення. Зміст та основна мета управління дебіторською заборгованістю - максимізація прибутку підприємства шляхом управління процесами формування та інкасації дебіторської заборгованості.

На сьогоднішній день, поряд з увагою до дебіторської заборгованості постає питання про управління кредиторською заборгованістю підприємства. Управління кредиторською заборгованістю являється важливим аспектом менеджменту на підприємстві, так як має вплив на ефективний розвиток сучасного бізнесу.

Кредиторська заборгованість - це зобов'язання, що виникли в результаті минулої чи поточної господарської діяльності та повинні бути виконаними в майбутньому. Суб'єктами таких відносин виступають кредитор та боржник. Об'єктом виступають ті грошові чи матеріальні цінності, затрати чи проекти стосовно яких укладена угода позики. При розумному управління кредитними ресурсами, вони можуть стати додатковими та відносно дешевими джерелами залучених ресурсів.

Отже управління дебіторською та кредиторською заборгованістю - це процес аналізу дебіторів та кредиторів, контролю за співвідношенням між ними, розробки політики щодо розрахунків з покупцями та постачальниками. Управління дебіторською та кредиторською заборгованістю безпосередньо впливає на прибутковість компанії і визначає дисконтну і кредитну політику для покупців, шляхи прискорення повертання боргів і зменшення безнадійних боргів, а також вибір умов продажу, що забезпечують гарантоване надходження грошових коштів.

Література

- Білик М.Д. Управління дебіторською заборгованістю підприємств// Фінанси України. - 2006.-№12.- С. 24.

- Лігоненко Л.О. Новікова н.М. управління дебіторською заборгованістю підприємства Навч. Пос. К.: Київ нац.. торг. - екон. Ун-т., 2007. 275с.

Нікбахт В., ГропелліА. Фінанси: - К.: Вік; Глобус,2004. - 418 с.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!