Проблематика використання комп'ютерного аудиту в



УКРАЇНІ

Ганул К.С.

студентки IV курсу, групи КО-93

Науковий керівник: Бондар Ю.А.

 

Комп'ютеризація інформаційних систем аудиту є запорукою розвитку ефективного управління підприємством. Тому саме сьогодні питання комп'ютерного аудиту є актуальним, адже за рахунок використання передових технологій відбувається оптимізація аудиторської діяльності. Слід також враховувати, що тільки за допомогою: використання високоякісних інформаційних технологій можно отримати якіснії результати, інакше така автоматизація праці призведе до значної кількості помилок при проведенні аудиту.

Метою даної роботи є окреслення проблем використання інформаційних систем і технологій в аудиторській діяльності в Україні.

Україна тільки з 2006 року отримала передову форму незалежного контролю згідно до міжнародних вимог, наслідки чого виявились у кількості вітчизняної о[ програмного забезпечення для аудиту. Так національна система тільки однії: "Івахненков & Катеньов Аудит", а останні ж п'ять найбільш поширених на Україні систем не є вітчизняними: «Abacus Professional», «Ассистент Аудитора», «Помощник аудитора», «ІТ Audit: Аудитор», «ЭкспрессАудит: ТТРОФ» [1].

Тож слід зазначити, що в Україні фактично не розроблено інформаційних прогрнм для аудиторської діяльності, які б передбачали автоматизацію процесу даного виду | контролю. І навіть враховуючі те, що вітчизняні підприємства власними силами багата працюють в напрямку інформаційних розробок програмного забезпечення, то на данімі час і досі головними інструментами аудитора залишаються Microsoft Word та Microsoft Excel. Зрозуміло, що така ситуація в Україні є результатом низького рівня розвитку аудиторського ринку, через незначний період його становлення, низьку комп'ютерну грамотність користувачів та значні фінансові витрати на придбання комп'ютерній програм в аудиті [2].

За таких обставин для підприємств єдиною мотивацією користуванні! високоякісним програмним забезпеченням є саме конкуренція в аудиторсько«консалтинговому бізнесі. Змагання підприємців примушує їх розробляти нові стратегії щодо підвищення ефективності організації та рентабельності діяльності. І самі' підвищення ефективності організації передбачається за умов використанні! спеціалізованих програмних засобів.

Процес формування аудиторських висновків передбачає за собою незалежну думку аудитора, і тому автоматизація повинна стосуватися тільки технічного аспекі у аудиту. Кожен аудитор має свій власний досвід, який він може самостійно використані

при перевірках, а тому програмні продукта для автоматизації аудиту повинні надавати можливість вносити корективи до бази даних документів та алгоритмів самого аудитору. Тільки за рахунок такої умови комп'ютерний аудит буде швидким та достовірним, а праця аудитора продуктивною та легкою.

Література:

- Оліфіров О.В. Управлінські інформаційні системи в аналізі і аудиті. -Донецьк, 2011.-С.51-84.

Усач Б. Деякі аспекти проведення аудиту в комп'ютерному середовищі // Економічний аналіз. -2010. -№6. - С. 366-369.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!