Облік і аудит операцій пов'язаних з оплатою праці



Стебловська Г.

студентки IV курсу, групи КО-93

Науковий керівник: Ланова М.І.

 

В умовах подальшого розвитку економічних відносин актуальності набуває рівень оплати праці, який останнім часом недостатньо зростає. На кожному підприємстві виникає необхідність оцінити і оплатити працю, включивши такі витрати на до собівартості продукції.

Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу (ст. 94 Кодексу законів про працю).

Винагорода за працю є основним стимулом працівників, які здійснюють процес виробництва та виробляють матеріальні блага. Витрати на оплату праці як складова собівартості безпосередньо впливають на результати фінансово-господарської діяльності підприємства, однак їх збільшення при нормальній організації виробничого процесу є наслідком підвищення рівня продуктивності праці, якісних характеристик продукту, що виробляється, та доходу [1].

Через організацію заробітної плати повинен досягатися необхідний компроміс між інтересами роботодавця та робітника, що сприяє розвитку відносин соціального партнерства між двома рушійними силами ринкової економіки. Ще одним, не менш важливим питанням щодо оплати праці є стимулювання працівників підприємства.

Правильні підходи в організації формування і розподілу фонду оплати праці покликані забезпечити соціальну справедливість, об'єктивність, підвищити стимулювання та мотивацію робітників, чому в значній мірі сприяє ефективний внутрішній і зовнішній контроль господарської діяльності підприємств.

Аудит розрахунків з оплати праці є однією найважливіших ділянок аудиторської роботи оскільки безпосередньо зачіпає економічні інтереси усіх працівників підприємства. Це пов'язано з тим, що облік праці і заробітної плати є трудомістким, потребує уваги і сконцентрованості, оскільки пов'язаний з обробленням великої кількості первинної інформації, має багато однотипних операцій, здійснення яких потребує багато часу.

Мета аудиту розрахунків з оплати праці — встановити дотримання підприємством чинного законодавства з оплати праці та правильність відображення господарських операцій в обліку, провести оцінку здатності підприємства забезпечувати відтворювальну, стимулюючу, регулюючу та соціальну функції заробітної плати для забезпечення подальшої безперервної діяльності підприємства [2].

Отже, в ході проведення аудиту розрахунків з оплати праці та інших виплат працівникам формуються пропозиції, впровадження яких вдосконалить як матеріальне стимулювання, так і трудові відносини в колективі.

Література:

І. Бухгалтерський облік в Україні: навч. посібник/Р.Л. Хом'як, М.Т. Костишина, Г.О. Партии, Л. М. Пилипенко та ін.; за ред. Р.Л. Хом'яка. Національний університет «Львівська політехніка»,-Л.:Бух. центр «Ажур», 2010. - С. 361. 2. Петрик Е. Аудит расчетов по оплате труда и другим выплатам работникам: требования к организации и методике / Е. Петрик // Бухгалтерский учет и аудит. — 2006. — №12. — С. 78.

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!