Дії судді по підготовці справи визначені статтею 143 ЦПК України.



Процесуальні дії осіб, що беруть участь у справі, а також їх процесуальних представників здійснюються, в основному, на вимогу судді.

Разом з тим процесуальні дії по підготовці цивільної справи до судового розгляду можуть здійснюватися і за ініціативою процесуальних представників-адвокатів і спрямовуватися на визначення:

- характеру спірних правовідносин;

- обставини, які підлягають встановленню;

- на відшукання доказів;

- на визначення кола осіб, що братимуть участь у справі.

Адвокат вправі ставити перед суддею питання про витребування доказів від осіб, які відхилили вимогу адвоката про їх добровільну видачу, а також можуть порушувати клопотання про забезпечення доказів і позову (ст.149 ЦПК), про зміну умов його забезпечення або скасування (ст.ст.154, 155 ЦПК).

При оформлених повноваженнях на ведення справи в суді адвокат відповідача може використати загальні процесуальні засоби захисту, передбачені статтями 99 та 103 ЦПК, а також спеціальні процесуальні засоби – заперечення проти позову і зустрічний позов.

Заперечення проти позову подаються у письмовій формі за ініціативою відповідача і на вимогу судді (п.2 ст.143 ЦПК).

Право на пред’явлення зустрічного позову може бути реалізовано адвокатом не пізніше як за три дні до судового засідання. Він має бути втілений у процесуальну форму письмової зустрічної заяви з додержанням правил статей 137, 138 ЦПК України.

В стадії підготовки справи до судового розгляду процесуальні представники сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають право заявляти суду клопотання про призначення експертизи, проведення огляду на місці, об’єднання або роз’єднання позовів та вирішення інших питань для забезпечення своєчасного і правильного вирішення справи.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!