Отже, виходячи з вище викладеного, підведемо підсумок.



Положення ч. 1 ст. 59 Конституції України гарантує кожному право на вільний вибір захисника своїх прав. Згідно тлумачення ст. 59, яке дав Конституційний суд України, як захисники підозрюваних, обвинувачених і підсудних допускаються особи, які мають свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю (адвокати), а також інші фахівці у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Тобто це положення треба розуміти як одну з конституційних гарантій, що надає підозрюваному, обвинуваченому і підсудному можливість реалізувати своє прав вільно вибирати захисника.

Адвокат вступає в кримінальний процес як за угодою, так і за призначенням. Повноваження адвоката на участь у справі повинно бути підтверджено відповідним свідоцтвом, а також ордером про наявність угоди чи доручення у справі.

При захисті адвокат повинен використати всі зазначені в законі засоби захисту з метою з’ясування обставин, що знімають підозру з підозрюваного, виправдують обвинуваченого чи підсудного або пом’якшують чи виключають його кримінальну відповідальність, надаючи їм необхідну юридичну допомогу.

 

Друге питання. УЧАСТЬ АДВОКАТА В АПЕЛЯЦІЙНОМУ ПРОВАДЖЕННІ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ.

Перевірка судом другої інстанції законності й обгрунтованості рішень суду першої інстанції є надзвичайно важливим засобом охорони прав і законних інтересів учасників кримінального судочинства. Не випадково право на перегляд вироку суду вищестоящою судовою інстанцією проголошено світовим співтовариством у п. 5 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (1966) як одне з найважливіших прав людини й громадянина.

З прийняттям Конституції України в ст. 129 передбачено, що однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду. З 21.05.2001р. в нашому судочинстві з’являється апеляційне провадження.

Однією з форм здійснення адвокатом захисту є оскарження ним вироку, що не набрав законної сили. Завдання адвоката в апеляційному суді полягає в тому, щоб захищаючи права і законні інтереси засудженого чи виправданого, домогтися скасування незаконного необгрунтованого вироку або, навпаки, якщо підсудний був виправданий судом першої інстанції і вирок оскаржено потерпілим чи на нього прокурор вніс подання - відстояти законний і обгрунтований вирок в інтересах засудженого чи виправданого. В цьому напрямі захисник має діяти шляхом подачі апеляції на

1) Вироки, які не набрали законної сили, ухвалені місцевими судами (15 днів з моменту їх проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

2) На постанови про застосування чи незастосування примусових заходів виховного і медичного характеру, ухвалені місцевими судами.

3) На ухвали (постанови), ухвалені місцевим судом, про закриття справи або направлення справи на додаткове розслідування.

4) На окремі ухвали (постанови), ухвалені місцевим судом, та інші постанови місцевих судів.

Зміст апеляції

Назва суду, якому адресується апеляція.

Особа, яка подає апеляцію.

Вирок, ухвала чи постанова, на які подається апеляція, і назва суду, який їх постановив.

Вказівка на те, в чому полягає незаконність вироку, ухвали, постанови та доводи на її обгрунтування.

Прохання особи, яка подає апеляцію.

Перелік документів, які додаються до апеляції.

При обгрунтуванні захисником необхідності зміни чи скасування вироку, ухвали, постанови апеляція повинна містити посилання на відповідні аркуші справи.

За загальним правилом подається через суд, який постановив вирок, ухвалу чи постанову. До апеляції додається стільки її копій, щоб їх можна було вручати всім учасникам судового розгляду інтересів, яких стосується апеляція. До початку розгляду справи в апеляційному суді особа, яка подала апеляцію, має право доповнити, змінити або відкликати її, а також подати свої заперечення на апеляцію іншого учасника судового розгляду.

Захисник, який вступив до справи в апеляційному провадженні, може змінити чи доповнити апеляцію захисника, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, лише за згодою засудженого чи виправданого та їх законних представників.

На вирок, ухвали і постанови апеляційного суду захисник має право від імені заінтересованої особи подати до Верховного Суду України касаційну скаргу. (один місяць з моменту проголошення вироку, а засудженим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії).

Касаційні скарги подаються через суд, який постановив вирок.

Справа з касаційними скаргами розглядається з обов’язковим повідомленням осіб, які мають право на касаційне оскарження (ст. 394 КПК України).

Для виконання ухвали касаційного суду справа надсилається до суду першої інстанції не пізніше п’яти діб після її розгляду.

Отже, адвокат - суб’єкт кримінального судочинства і коло його прав передбачає право оскаржити вирок, який не набрав законної сили, - подати апеляцію.

 


Третє питання. АДВОКАТ - ПРЕДСТАВНИК


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 11; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!