Декількома адвокатами



1. За бажанням клієнта або за погодженням з ним допускається прийняття одного доручення декількома адвокатами. В цьому випадку угодою можуть бути визначені засади розподілу обов’язків та повноважень адвокатів, що сумісно виконуватимуть доручення, а також їх відповідальності перед клієнтом.

2. Забороняється спонукати клієнтом до укладення угоди з декількома адвокатами (що тягне за собою збільшення суми гонорару), якщо причина неможливості виконання доручення одним з них самостійно полягає в його некомпетентності.

3. У випадках, коли угода про надання правової допомоги укладається з адвокатським об’єднанням у цілому, рішення про призначення конкретного адвоката чи кількох адвокатів для виконання доручення або про заміну адвоката чи адвокатів (у випадках, коли це не суперечить закону) приймається адвокатським об’єднанням на свій розсуд (про що клієнту має бути попередньо повідомлено), якщо в угоді не вказаний інший порядок заміни адвоката.

4. У випадках, коли клієнт після укладення угоди про надання йому правової допомоги певним адвокатом без погодження з останнім укладе угоду з іншим адвокатом, то перший з адвокатів, а також і другий, якщо клієнт не повідомить його про наявність попередньої угоди, матиме право в односторонньому порядку розірвати укладену угоду про надання правової допомоги за винятком випадків, передбачених чинним законодавством, коли відмова адвоката від подальшого виконання професійних функцій щодо клієнта не допускається.

На стадії виконання адвокатом доручення клієнта адвокат повинен дотримуватися:

1. Принципу законності, який закріплений в Законі «Про адвокатуру», а саме: адвокату категорично забороняється використовувати при виконанні доручення клієнта незаконні та неетичні засоби, зокрема, спонукати свідків до давання за відомо неправдивих свідчень, вдаватися до протизаконних методів тиску на протилежну сторону чи свідків (погроз, шантажу тощо), використовувати свої особисті зв’язки для впливу на суд або інший орган, перед яким він здійснює представництво інтересів клієнтів, використовувати інформацію, отриману від колишнього клієнта, конфіденційність якої охороняється законом, використовувати інші засоби, що суперечать чинному законодавству або цим Правилам.

2. Дотримуватися права клієнта на вибір адвоката, що надаватиме йому правову допомогу, на стадії виконання доручення.

Адвокат не повинен без погодження з клієнтом передоручати виконання в цілому або його відносно самостійних частин іншим особам; вони можуть залучатися до виконання окремих допоміжних дій, пов’язаних із виконанням доручення, і при цьому адвокат несе відповідальність перед клієнтом за такі дії цих осіб.

Залучення інших адвокатів до сумісного виконання доручення допускається тільки якщо є угода клієнта на виконання доручення з декількома адвокатами (про це ми вже з вами говорили).

3. Інформування клієнта про хід виконання доручення.

Адвокат повинен з розумною регулярністю інформувати клієнта про хід виконання доручення і своєчасно відповідати на запити клієнта про стан його справи. Інформація має подаватися клієнту в обсязі, достатньому для того, щоб він міг приймати обґрунтовані рішення відносно суті свого доручення.

В житті ми не завжди можемо передбачити розвиток тих чи інших подій. І такий процес, як представництво теж річ не передбачена, тому іноді трапляються такі неприємні речі, як дострокове розірвання угоди про надання правової допомоги.

Це питання розглянемо з трьох позицій:

1.Одностороннє розірвання клієнтом угоди про надання правової допомоги.

2.Одностороння розірвана адвокатом угода про надання правової допомоги.

3.Розірвання угоди про надання правової допомоги за взаємною згодою адвоката і клієнта.

Одностороннє розірвання клієнтом угоди про надання правової допомоги.

1. Клієнт може в будь-який час і з будь-яких причин (або без їх пояснення) розірвати угоду з адвокатом в односторонньому порядку.

2. Адвокат не має права вчиняти тиск на клієнта з метою перешкодити реалізації цього права.

3. Водночас адвокат, котрому став відомий намір клієнта розірвати угоду з ним, повинен пояснити клієнту можливі наслідки цього для перспективи подальшого виконання його доручення, з’ясувати причини, що потягли за собою ініціювання клієнтом розірвання угоди, і якщо вони пов’язані з помилковим уявленням клієнта про хід захисту (представництва) його інтересів або обумовлені недоліками в захисті (представництві) клієнта адвокатом, які можуть бути усунені, - пояснити це клієнту і обговорити з ним можливість збереження угоди, якщо це об’єктивно відповідає інтересам клієнта.

Одностороннє розірвання адвокатом угоди про надання правової допомоги.

1. Адвокат може достроково (до завершення виконання доручення) розірвати угоду з клієнтом за сукупності таких умов:

- клієнт згоден на розірвання угоди, маючи достатню інформацію про можливі наслідки цього для перспективи виконання його доручення;

- у клієнта є реальна можливість звернутися до іншого адвоката;

- чинним законодавством не передбачено неможливість розірвання угоди про надання правової допомоги певному виду.

Обов’язки адвоката при розірванні угоди

При розірванні угоди (незалежно від причин) адвокат зобов’язаний:

1. Повернути клієнту отримані від нього документи, а також документи, видані адвокату для клієнта іншими особами в ході виконання доручення, майно, передане клієнтом на зберігання адвокату, та невитрачені кошти, що призначалися для погашення видатків, пов’язаних з виконанням доручення.

2. Проінформувати клієнта щодо здійсненої адвокатом роботи і передати клієнту копії процесуальних документів, складених адвокатом при виконанні доручення. Це правило не поширюється на випадки розірвання угоди адвокатом з підстав грубого порушення клієнтом зобов’язань, прийнятих на себе згідно з угодою, що виразилося у відмові від сплати або фактичній несплаті гонорару в повному обсязі.

Розірвання угоди про надання правової допомоги за взаємною згодою адвоката і клієнта.

Угода про надання правової допомоги може бути в будь-який час розірвана за взаємною згодою адвоката і клієнта за умови, що клієнту повідомлено можливі наслідки розірвання угоди для перспективи виконання його доручення.

Звертаю вашу увагу на деякі особливості виконання договору про надання правової допомоги, коли клієнтом виступає юридична особа.

По-перше, в період дії про надання правової допомоги клієнту - юридичній особі адвокат не повинен укладати угод про надання правової допомоги з особами, що перебувають у трудових, цивільно-правових та інших правовідносинах з клієнтом, якщо це може суперечити інтересам клієнта – юридичної особи.

По-друге, якщо у спілкуванні з посадовими особами, службовцями та іншими працівниками клієнта – юридичної особи, пов’язаному з наданням правової допомоги цьому клієнту, став очевидним, що виникає ситуація конфлікту інтересів, адвокат повинен недвозначно повідомити, що він представляє клієнта – юридичну особу і пояснити свої обов’язки, пов’язані з конфліктом інтересів.

Це дві такі особливості, а так взагалі на відносини щодо надання правової допомоги клієнту-юридичній особі в повному обсязі поширюються всі правила, щойно які ми розглядали.

Ми з вами так детально розглянули одне з професійних прав адвоката – представництва, тому що воно стоїть на головному місці. Тому що перш ніж виступати захисником по кримінальній справі чи представляти інтереси в цивільному процесі адвокат укладає угоду (договір).

Збирання відомостей про факти, які можуть бути використані як докази в цивільних, господарських, кримінальних справах і справах про адміністративні правопорушення.

Отже, адвокату надано право збирати докази для передачі їх у органи дізнання, слідства, прокуратури, загальні і господарські суди.

Перелік прав адвоката при збиранні доказів не є вичерпним. Зокрема, він може: запитувати і отримувати документи або їх копії від підприємств, установ, організацій, об’єднань, а від громадян – за їх згодою; ознайомлюватися на підприємствах, в установах, організаціях з необхідними для виконання доручення документами, за винятком тих, таємниця яких охороняється законом; отримувати письмові висновки фахівців з питань, що потребують спеціальних знань. Практично це означає можливість одержання від установ, які провадять експертизи (судово-медичні, автотехнічні, бухгалтерські тощо), а також від спеціалістів висновків для судових, слідчих, прокурорських органів. Адвокат може застосовувати згідно з чинним законодавством науково-технічні засоби. Йдеться про використання відеомагнітофонів, диктофонів, засобів множення та ін. при вивченні матеріалів справи, збиранні доказів, при допитах, в судових засіданнях, при відтворені обстановки і обставин події тощо. Cлід зазначити, що усе це достатньою мірою законодавчо не врегульовано, не передбачений і механізм реалізації. Щоб скористатись цим правом, адвокат має одержати дозвіл відповідної посадової особи (слідчого, прокурора, судді).

Адвокат має право викладати клопотання і скарги на прийомі у посадових осіб та відповідно до закону одержувати від них письмові мотивовані відповіді на ці клопотання і скарги, бути присутнім при розгляді своїх клопотань і скарг на засіданнях колегіальних органів і давати пояснення за суттю клопотань і скарг, а також виконувати інші дії, передбачені законодавством (ст. 6 Закону про адвокатуру).

Згідно з Законом про адвокатуру адвокати користуються правом на відпустку на усі види допомоги по державному соціальному страхуванню. Щодо розміру до нього, то вони сплачуються адвокатом як особою, що займається діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно на її праці.

Призначення і виплата допомог та пенсій адвокатам здійснюються відповідно до законодавства про соціальне страхування і соціальне забезпечення.

Оплата праці адвоката здійснюється на підставі угоди між громадянином (юридичною особою) і адвокатським об’єднанням. У разі участі останнього в кримінальній справі за призначенням та при звільненні громадянина від оплати юридичної допомоги через його малозабезпеченість оплата праці адвоката здійснюється за рахунок держави. Згідно Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави, встановлюється в розмірі 15 гривень за певний робочий день. Якщо адвокат був зайнятий у справі неповний робочий день, то оплата його праці проводиться пропорційно до затраченого часу, виходячи з цього розміру оплати.

В усіх інших випадках при визначенні обґрунтованого розміру гонорару (єдина допустима форма отримання адвокатом винагороду за надання правової допомоги клієнту) повинно враховуватися слідуючі фактори:

1.обсяг часу і роботи, що вимагаються для належного виконання доручення; ступінь складності та новизни правових питань, що стосуються доручення; необхідність досвіду для його успішного завершення;

2. вірогідність того, що прийняття доручення перешкоджатиме прийняттю адвокатом інших доручень або суттєво ускладнить їх виконання в звичайному часовому режимі;

3. необхідність виїзду у відрядження;

4. важливість доручення для клієнта;

5. досягнення за результатами виконання доручення позитивного результату, якого бажає клієнт;

6. особливі або додаткові вимоги клієнта стосовно строків виконання доручення;

7. характер і тривалість професійних відносин даного адвоката з клієнтом;

8. професійний досвід, науково – теоретична підготовка, репутація, значні

професійні здібності адвоката.

Всі вище перераховані фактори підлягають врахування в їх взаємозв’язку стосовно до обставин кожного конкретного випадку.

Розмір гонорару і порядок його внесення мають бути чітко визначені в угоді про надання правової допомоги.

Засади обчислення гонорару (фіксована сума, погодинна оплата, доплата гонорару, за позитивний результат по справі тощо) визначаються за домовленістю між адвокатом та клієнтом і також мають бути закріплені в угоді.

Угодою може бути передбачена можливість наступної зміни гонорару, визначеного у фіксованій сумі, у зв’язку із суттєвим зростанням або зменшенням обсягу допомоги.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 42; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!