Діяльності адвокатури.



Особа, що одержала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, має право практикувати індивідуально, відкрити своє адвокатське бюро або об’єднатись з іншими адвокатами в колегії, фірми, контори та інші адвокатські об’єднання, які діють відповідно до закону про адвокатуру і своїх статутів.

Діяльність адвокатських об’єднань ґрунтується на засадах:

* добровільності;

* самоврядування;

* колегіальності;

* гласності.

Реєстрація адвокатських колегій, фірм, контор та інших адвокатських об’єднань провадиться у міністерстві юстиції України.

Для реєстрації адвокатського об’єднання до Мінюсту подаються:

1. Заява, підписана уповноваженим представником об’єднання.

2. Статут адвокатського об’єднання.

3. Установчий договір чи протокол зборів адвокатів про створення адвокатського об’єднання.

4. Дані про кількісний склад адвокатського об’єднання, наявність у його членів свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю.

5. Документ про внесення плати за реєстрацію.

Заява про реєстрацію адвокатського об’єднання розглядається у місячний термін від дня надходження всіх необхідних документів.

За результатами розгляду заяви можуть бути прийняті такі рішення про:

1. Реєстрацію адвокатського об’єднання.

2. Відмову в реєстрації адвокатського об’єднання.

3. Залишення заяви без розгляду.

У разі реєстрації адвокатського об’єднання йому видається свідоцтво про реєстрацію.

Відмова в реєстрації приймається, якщо статутні або інші документи, подані до реєстрації, суперечать законодавству України і в 10-денний термін надсилається заявникові. Рішення може бути оскаржене до суду.

Заява про реєстрацію адвокатського об’єднання залишається без розгляду, якщо вона подана без документів, які вимагаються для реєстрації. У разі усунення причин, на підставі яких було винесено рішення про залишення заяви без розгляду, заява розглядається в порядку і термін, встановлені для реєстрації.

Зареєстрованому адвокатському об’єднанню присвоюється відповідний номер, що вноситься до реєстру адвокатських об’єднань.

Після реєстрації в Мінюсті України представник від об’єднання повідомляє місцевим органам влади про свою реєстрацію, а адвокати – про одержання свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю.

Адвокатські бюро, колегії, фірми, контори є юридичними особами. Вони, як і адвокати, що приватно практикують, мають:

- рахунки у банках на території України (а у встановленому законодавством порядку – і в іноземних банках);

- печатку і штамп із своїм найменуванням.

Закон визначає відносини адвокатури з державними структурами, гарантуючи при цьому її самостійність та незалежність.

Так, Мінюст забезпечує фінансування оплати праці адвокатів за рахунок держави у випадку участі адвоката в кримінальній справі за призначенням та при звільненні громадян від оплати юридичної допомоги; узагальнює статистичну звітність про адвокатську діяльність; сприяє здійсненню заходів щодо підвищення професійного рівня адвокатів.

Стосовно місцевих органів державного управління, то вони у межах своєї компетенції сприяють адвокатам та адвокатським об’єднанням у вирішенні соціальних питань, забезпечують їх приміщеннями для роботи тощо.

Адвокати України виконують за Законом такі функції:

- дають консультації та роз’яснення з юридичних питань, усні і письмові довідки щодо законодавства;

- складають заяви, скарги та інші документи правового характеру;

- посвідчують копії документів у справах, які вони ведуть;

- здійснюють представництво в суді, інших державних органах;

- надають юридичну допомогу підприємствам, установам, організаціям;

- здійснюють правове забезпечення підприємницької та зовнішньоекономічної діяльності громадян і юридичних осіб;

- виконують свої обов’язки, передбачені кримінально-процесуальним законодавством, під час дізнання та на попередньому слідстві. Разом з тим адвокату надається можливість здійснювати згідно з законом й інші види юридичної допомоги.

Закон про адвокатуру вперше надав адвокатам та адвокатським об’єднанням право створювати регіональні, загальнодержавні та міжнародні спілки та асоціації, які представляють інтереси адвокатів у державних органах і громадських об’єднаннях, захищають їх соціальні та професійні права, здійснюють методичну і видавничу діяльність, сприяють підвищенню професійного рівня адвокатів, а також створюють спеціальні фонди. Об’єднання і асоціації діють на підставі статутів і реєструються в Міністерстві юстиції України.

Вперше організаційне оформлення української адвокатури, як незалежної організації від державних структур сталося у вересні 1990р. на установчому з’їзді - була створена Спілка адвокатів України – громадська всеукраїнська організація адвокатів України.

Метою Спілки за її статусом є об’єднання зусиль адвокатів у розбудові демократичної правової держави, поліпшення юридичної допомоги, що надається громадянам, установам, організаціями, підвищення ролі і авторитету адвокатури в суспільстві, сприяння розвитку індивідуальної адвокатської практики, захист прав і законних інтересів членів спілки та ін. Статутом Спілки (Статут громадської організації «Спілка адвокатів України» від 22.09.1990) передбачені її завдання, форми діяльності, структура, джерела формування коштів та майна. Детально регламентуються питання членства, яке може бути як індивідуальним, так і колективним, права і обов’язки членів.

Керівними органами Спілки є:

1. З’їзд.

2. Конференція.

3. Правління.

4. Ревізійна комісія.

З’їзд – вищий керівний орган Спілки, який скликається не рідше одного разу в три роки. Розглядає будь-які питання, що стосуються структурної діяльності Спілки, заслуховує звіт про роботу Спілки.

Виключною компетенцією з’їзду є:

а) затвердження Статуту Спілки;

б) обрання президента, віце-президента, ревізійної комісії;

в) затвердження складу Правління.

Конференція скликається щороку в період між з’їздами і вирішує такі питання:

1. Заслуховує і схвалює звіти Правління і ревізійної комісії.

2. Затверджує кошторис доходів і витрат Спілки.

3. Обговорює питання, що стосується статутної діяльності Спілки та інші питання статутної діяльності, якщо вони не віднесені до виключних повноважень з’їзду Спілки.

Правління створюються з представників від кожного регіонального відділення.

Повноваження:

1. Затверджує бюджет; плани роботи.

2. Розглядає питання статутної діяльності спілки.

3. Заслуховує звіти Президента Спілки.

Правління проводить засідання не рідше 2-х разів на рік.

Ревізійна комісія обирається у кількості 3-х осіб на альтернативній основі строком на три роки і діє згідно з Положенням про ревізійну комісію, яке затверджується з’їздом.

Керують Спілкою президент та три віце – президенти.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!