Висновок по третьому питанню.



 

Виходячи з вищевикладеного, ми прийшли до висновку, що забезпечення участі адвоката у судовому засіданні сприяє всебічному, повному і об’єктивному з’ясуванні обставин справи у суді.

Четверте питання. ПРЕДСТАВНИЦТВО АДВОКАТА В СТАДІЇ АПЕЛЯЦІЙНОГО, КАСАЦІЙНОГО ОСКАРЖЕННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ ТА У ПРОВАДЖЕННІ ПОРЯДКОМ НАГЛЯДУ.

Апеляційне, касаційні оскарження і перевірка судових рішень і ухвал є важливою процесуальною гарантією захисту прав осіб, які беруть участь у справі.

Право апеляційного та касаційного оскарження, адвокати реалізують подачею апеляційної та касаційної скарги у письмовому вигляді, за формою, передбаченою законом: для апеляції ст.293 ЦПК;

касаційної скарги - ст.322 ЦПК України.

Зокрема: 1) Обов¢язково передбачено, що апеляційна та касаційна скарги викладаються чітким машинописним текстом.

2) Зміст, що включає:

а) назва суду, до якого подається скарга;

б) дані про особу, яка подає скаргу (місце проживання, поштовий індекс, номер засобів зв¢язку);

в) повна і точна назва осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання;

г) посилання на рішення,ухвалу,що оскаржується та межі оскарження;

д) обгрунтування скарги: у чому полягає неправильність рішення (ухвали) суду, обставини справи, та закон, якими спростовується рішення і т.п.

є) прохання особи, яка подає скаргу;

ж) переліки письмових матеріалів, що додаються до скарги.

Скарга підписується особою, яка її подає, або її представником.

Якщо скарга подана представником, до неї додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо в справі немає такого документа.

Подача адвокатом скарги здійснюється через суд першої інстанції, який розглянув справу, або в якому знаходиться справа (ст.294; 323 ЦПК України)

Звертаю вашу увагу на різні строки подачі скарг.

Так, згідно ст.292 ЦПК України термін для апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції становить протягом місяця з наступного дня після проголошення рішення.

Якщо в справі ухвалено додатковерішення, то строк на апеляційне оскарження обчислюється з наступного дня після його проголошення.

Наприклад, додаткове рішення приймається у випадку відносно якої - небудь позовної вимоги, з приводу якої, сторони подавали докази і давали пояснення, але не було постановлено рішення. Якщо брати шлюбно- сімейні відносини, то було прийнято рішення про розмір аліментів, але не зрозуміло, на чиєму прізвищі залишаються дружина.

Апеляційні скарги на ухвали суду першої інстанції подаються протягом 15 днів з наступного дня після їх ухвалення.

Касаційна скарга подається протягом 3-х місяців з дня проголошення ухвали, або рішення суду апеляційної інстанції, або протягом одного року з дня проголошення ухвали,або рішення суду першої інстанції, якщо ці ухвали,або рішення не були оскаржені в апеляційному порядку.

 

Перегляд судових рішень порядком нагляду

Перевірка порядком нагляду судових рішень, ухвал і постанов, які набрали чинності, є процесуальною гарантією, що забезпечує захист прав сторін, а також державних інтересів.

Сторони, або їх представники вправі звернутися із скаргою до уповноважених осіб суду або прокуратури про опротестування судових рішень порядком нагляду, протягом 3-х місяців з дня встановлення обставин, що є підставою для їх перегляду.

Змістом скарги може бути клопотання про зупинення виконання судового рішення до закінчення провадження в справі та про витребування додаткових матеріалів, які підтверджують наявність підстав для опротестування.

Подача скарги порядком нагляду будь-якими сторонами не обмежена.

При опротестуванні судового рішення процесуальне законодавство надає право особам, що брали участь у справі, в тому числі і адвокатам, одержання від суду копії протесту з тим, щоб вони мали можливість підготуватися до захисту інтересів довірителя, а у необхідних випадках – викласти у письмовій формі свою думку щодо протесту, заявити клопотання, в тому числі про витребування додаткових матеріалів.

Процесуальним представникам надано право заявляти клопотання з усіх питань, пов’язаних з розглядом справи у наглядній інстанції, давати усні пояснення та міркування у справі, про законність і обгрунтованість судового рішення, ухвали, постанови, про обгрунтованість протесту тощо.

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!