Висновок по четвертому питанню.



Отже, апеляційне, касаційне оскарження і перевірка судових рішень і ухвал, що не набрали чинності, є важливою процесуальною гарантією захисту прав осіб, які беруть участь у справі.

 

 

ВИСНОВОК ПО ЛЕКЦІЇ

 

Таким чином, підводячи підсумок по темі ми можемо зробити висновок, що процесуальний представник – адвокат – має характерні ознаки особи, яка бере участь у справі, і він обгрунтовано віднесений цивільно-процесуальним законодавством України до групи судових представників, які беруть участь у справі.

Отже, судові представники – це самостійні суб’єкти цивільно-процесуальних правовідносин і вони здійснюють свої функції судових представників за умови наявності належним чином оформлених відповідних повноважень.

 


Тема: Сучасні системи адвокатури.

 

ПЛАН

 

Вступ.

1. Організація адвокатури.

2. Адвокат у кримінальному процесі.

3. Представництво адвоката в цивільному процесі.

4. Оплата праці адвоката.

Висновок.

 

 

ЛІТЕРАТУРА

 

1. Адвокатура: історія і сучасність. За ред. Святоцького О.Д., Медведчука В.В. -К., 1997.

2. Організація адвокатури в зарубіжних країнах. -М., 1972.

3. Сучасні системи адвокатури. За ред. Святоцького О.Д. -К.: Право України, 1993.

 

 

ВСТУП

 

В лекції розглянуто сучасні системи адвокатури. Оскільки на даний час ця тема є дуже актуальною. В ній ми просліджуємо процес організації, розвитку інституту адвокатури в найбільш розвинутих країнах, і на цій основі виявимо його суть, тенденції, місце і роль в суспільстві. Як предмет дослідження обрано комплекс проблем методологічного і теоретичного характеру з висвітленням історичних особливостей виникнення і розвитку сучасних основних стандартів, організації і ролі адвокатури у механізмі захисту прав людини. Дана тема запропонована для поглиблення знань про існування сучасних систем адвокатури, а також порівняння з іншими вже відомими системами адвокатури.

 

Перше питання. ОРГАНІЗАЦІЯ АДВОКАТУРИ.

 

Організація сучасної адвокатури – це дуже складний та тривалий процес, який формується протягом століть.

В кожній країні є певний єдиний закон або нормативний акт про адвокатуру, в якому передбачено принципи її побудови й діяльності. Розглянемо на прикладі таких країн як: США, Франції та Англії.

В США існує загальне поняття юридичної професії. Американець, що отримав дозвіл займатися юридичними професіями, іменується юристом в широкому розумінні цього слова. Юрист, маючи ліцензію може бути адвокатом, суддею, прокурором, юрисконсультом.

Для зайняття адвокатською діяльністю необхідно пройти нелегкий тривалий шлях. Особа після здобуття середньої освіти відвідує університетський коледж, в якому вона перебуває три або чотири роки. Потім три роки правничої школи, яких в США існує близько 200, де американський студент одержує знання, зорієнтовані виключно на практику. Наступним етапом є насичений юридичними дисциплінами курс й іспит, який проводиться під контролем суду.

Необхідно зазначити, що сьогодні у половини штатів наявність університетського диплома для зайняття адвокатською діяльністю не є обов’язковою. Претенденти мають бути американськими громадянами та мати ценз осілості - проживати не менше 6 місяців у даному штаті.

Необхідні для роботи юристом вимоги у кожному штаті є різними. Той, хто визнаний юристом в даному штаті, може працювати у цій якості лише у цьому штаті. Кожний юрист, що одержав дозвіл практикувати в даному штаті, заплативши певну суму доларів, може бути внесений до списку адвокатів, яким дозволено виступати у Верховному суді США.

Американські адвокати займаються, як приватною практикою, так і створюють виробничі об’єднання у формі «товариств», «корпорацій», які

 

мають узагальнену назву «фірма». Адвокати, як правило, спеціалізуються за певними галузями права (патентного, спадкового, сімейно-шлюбного, податкового, авторського). Американські адвокати – активні учасники політичного життя США.

Поряд з організацією адвокатури США розглянемо організацію Франції. Щоб стати адвокатом необхідно або мати громадянство Франції або громадянство однієї з країн Спільного ринку за умов взаємного визнання дипломатів про вищу освіту. Іноземці мають відповідати ряду особливих вимог та пройти перевірку. Особа, що претендує на звання адвоката, не може бути засуджена за діяння, не сумісне з гідністю і порядністю, а також за серйозні дисциплінарні чи адміністративні проступки, чи покарана у зв’язку з банкрутством. Не може займатися вона й діяльністю, що є несумісною з професією адвоката. Кандидат на посаду повинен мати: вищу юридичну освіту (диплом магістра права), скласти вступні іспити в одному з регіональних центрів професійної підготовки, які працюють під егідою адвокатури та вищої школи, провчитися там рік, засвоїти теоретичний курс і пройти практичне стажування та повторно скласти іспити. При додержані цих умов, молодий юрист приймається до адвокатів та виголошує присягу. Після цього молодий адвокат проходить ще дворічне стажування зі спеціальності і одержує посвідчення. Лише після цього його ім’я вноситься до списків ордену, як повноправного члена.

Своєрідною також є організація адвокатури Англії. Відмінною рисою англійської адвокатури є історично сформований поділ практикуючих правозахисників на дві групи – соліситорів та баристерів. Баристери є переважно адвокати, що виступають в судах усіх інстанцій. Соліситори мають обмежене право на публічні виступи в них. Є й інші відмінності між двома групами цієї професії. Соліситори можуть входити у товариства як партнери, баристери не можуть. Оскільки соліситори працюють зі своїми клієнтами на договірних засадах, вони можуть вимагати винагороди через

 

суд; баристери, винагорода, яких розглядається здебільшого як гонорар, а не оплата за договором, не можуть цього роботи. Соліситорам клієнти самі доручають ведення справи; баристерам доручається ведення тільки через соліситора. Бути одночасно соліситором та баристером не можна, і хоча в принципі перехід з однієї категорії у іншу не заборонений, членство в соліситорах і баристерах фактично є довічним. Соліситори та баристери не можуть працювати разом в одній формі чи навіть в одному приміщені, допомагати та виконувати один за другого доручення юридичного характеру. Загальне керівництво адвокатурою, як соліситорами так і баристерами здійснюється лордом-канцлером.

Цікавою є організація адвокатури Німеччини. До адвокатської діяльності в цій країні допускається лише та особа, яка згідно з Законом про суддів визнається придатною до виконання суддівських обов’язків. Це означає, що особа має прослухати на юридичному факультеті вісім семестрів курсу правових наук і скласти державні іспити. Потім випускник проходить практику в усіх установах судової системи, як стажист-службовець протягом 2-3 років. Після закінчення практики йому необхідно скласти другий державний іспит і лише після цього він обирає, ким бути: суддею, адвокатом або консультантом фірми з юридичних питань. Особа, яка відповідає вказаним вимогам, звертається з заявою до управління юстиції адміністративно-територіальної одиниці ФРН – землі, де вона постійно проживає. До прийняття рішення управління юстиції береться до уваги думка правління тієї палати адвокатів, на території якої ця особа має намір практикувати. Правління палати зобов’язане негайно скласти експертний висновок про кандидата. Якщо протягом двох місяців палата його не подасть або не повідомить про причини затримання, то управління юстиції вправі вважати, що у правління палати відсутні підстави для відмови кандидату у дозволі займатися адвокатською практикою.

 

 

Рішення управління юстиції про відмову у дозволі займатися адвокатською практикою, як і негативний відгук палати адвокатів, можуть бути оскаржені до адвокатського суду, протягом одного місяця від дня вручення відмови. Про допуск до адвокатури претендент одержує від управління юстиції свідоцтво. З цього часу особа набуває право зватися адвокатом за професією. Видане свідоцтво може бути згодом анульоване, якщо виявиться випадок, за яким належало б відмовити у дозволі. Особі, яка одержала свідоцтво, дозволяється практикувати лише у певному суді звичайного судочинства. Адвокат має проживати на території компетентності суду, до якого він одержав доступ.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!