Об’єкти, що використовуються в нотації DFD



Об’єкт та його характеристика Зображення
Зовнішні сутності. Під зовнішньою сутністю розуміється матеріальний об'єкт, що є джерелом або приймачем інформації. Визначення деякого об'єкта як зовнішня сутність указує на те, що він перебуває за межами границь аналізованої інформаційної системи. Її ім'я повинне містити іменник. Передбачається, що об'єкти, представлені як зовнішні сутності, не повинні брати участь ні в якій обробці.
Процеси являють собою перетворення вхідних потоків даних у вихідні відповідно до певного алгоритму. У реальному житті процес може виконуватися деяким підрозділом організації. Номер процесу служить для його ідентифікації. У поле імені вводиться найменування процесу у вигляді пропозиції з дієсловом у невизначеній формі. Інформація в нижньому полі символу процесу вказує, який підрозділ чи співробітник виконує даний процес. Якщо таке поле відсутнє, то подібна інформація може бути зазначена в текстовій примітці.
Сховище (накопичувач) даних дозволяє на зазначених ділянках визначати дані, які будуть зберігатися в пам'яті між процесами. Фактично сховище представляє "зрізи" потоків даних у часі. Інформація, що міститься в сховищі, може використовуватися в будь-який час після її одержання, при цьому дані можуть вибиратися в будь-якому порядку. Ім'я сховища повинне визначати його зміст та бути іменником.
Потоки даних є абстракціями, що використовуються для моделювання передачі інформації (або фізичних компонентів) з однієї частини системи в іншу. Потоки на діаграмах зображуються іменованими стрілками, орієнтація яких указує напрямок руху інформації

До переваг методики DFD відноситься можливість однозначно визначити зовнішні сутності, аналізуючи потоки інформації усередині й поза системою; можливість проектування зверху вниз, що полегшує побудову моделі "як повинне бути"; наявність специфікацій процесів нижнього рівня, що дозволяє перебороти логічну незавершеність функціональної моделі й побудувати повну функціональну специфікацію розроблювальної системи. До недоліків моделі відносять: необхідність штучного уведення керуючих процесів, оскільки з погляду DFD вони нічим не відрізняються від звичайних; відсутність поняття часу, тобто відсутність аналізу часових проміжків при перетворенні даних (всі обмеження за часом повинні бути уведені в специфікаціях процесів).

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!