Ключові поняття та терміни



ІНСТРУМЕНТАРІЙ ТА МЕТОДИ ОРГАНІЗАЦІЇ

ОБЛІКУ І КОНТРОЛЮ

Після вивчення матеріалу теми Ви повинні:

Знати: – поняття інструментарію організації обліку і контролю й класифікацію методів організації облікового процесу; – особливості застосування загальнонаукових методів пізнання в організації облікового і контрольного процесів; – основи проектного менеджменту.
Вміти: – моделювати структурну й функціональну організацію облікового й контрольного процесів; – розробляти проект організації обліку і контролю; – планувати проведення складних комплексів робіт.

Ключові поняття та терміни

– інструментарій організації – методи та моделі організації – проект організації обліку і контролю – методологія SADT, IDEF – діалектичні методи пізнання – регламентація облікового процесу

План (логіка) викладення матеріалу:

3.1. Загальнонаукові методи в організації обліку і контролю

3.2. Специфічні методи організації облікового і контрольного процесів

3.3. Методологія структурного аналізу та проектування

3.4. Проектний менеджмент в організації обліку і контролю

 

Будь-яка організаційна діяльність повинна забезпечуватися тим або іншим набором конкретних засобів цілеспрямованого впливу, або інструментарієм. Можна виділити масу інструментів, що в достатній мірі відомі суб’єктам організації облікового процесу та які можуть використовуватися в процесі організації обліку і контролю. Водночас, існує думка, що всі ці інструменти самодостатні, тобто сам факт використання будь-якого з них призводе до зростання ефективності функціонування підприємства або його облікової підсистеми. Але таке твердження не є справедливим з практичної точки зору. Нерідко буває так, що для впровадження тих або інших управлінських інструментів витрачаються значні кошти, а в результаті інструменти начебто функціонують, але поставлені завдання залишилися невирішеними. Для вирішення такого протиріччя необхідно створити умови для того, щоб різноманітні управлінські інструменти застосовувалися не самі по собі, а в тісному взаємозв’язку з ясною постановкою завдань. Тільки так можна обирати ті інструменти, які вирішать ці завдання, впроваджувати їх й, тим самим, формувати інструментарій організації.

Інструментарій організації – упорядкована сукупність, комплекс взаємно адаптованих засобів цілеспрямованого впливу й методів їх використання. На відміну від окремого інструмента, вибір й застосування якого можуть відбуватися спонтанно, виходячи з поточної ситуації, інструментарій початково розробляється й формується як єдиний комплекс забезпечення певної діяльності. Вибір й формування організації обумовлює, а у багатьох випадках безпосередньо визначає ідеологію здійснення організаційної діяльності. Він виступає засобом інтеграції, об'єднання й цілеспрямованого дослідження й організаційного впливу на процеси та системи.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!