Вогонь з ходу застосовується під час атаки, контратаки і при переслідуванні противника, що відходить.



Вогонь з коротких зупинок ведеться в наступі і зустрічному бою, при цьому ціль повинна бути ураженою з одної, або декількох зупинок. Дійсність такого вогню значно вища від дійсності вогню з ходу.

Підготовка стрільби проходить в русі, а під час зупинки уточняється наводка кулеметів і виконується кілька черг. При виборі місця для короткої зупинки використовуються складки місцевості та різноманітні прикриття.

 

По одиночній ясно видній цілі ведеться вогонь короткими і довгими чергами в залежності від важливості цілі, її розмірів і дальності до неї. Чим не безпечніша ціль і чим точніше до неї визначено дальність, тим довша повинна бути черга. Вогонь ведеться, поки ціль не буде знищена, або поки не сховається.

 

Для поразки цілі що з'являється необхідно визначити місце її появи, швидко навести кулемет в ціль і відкрити вогонь. Якщо ціль сховалася до відкриття вогню, при повторному її з'явленні уточнити наводку і відкрити вогонь. Ціль може з’являтися і на новому місці, через це, її ураження буде залежати від уваги і швидкості її виявлення і відкриття вогню.

Вогонь по цілі що з'являється необхідно вести чергами, швидко послідовно одна за другою. Групову ціль, яка складається із окремо видимих фігур, обстрілювати чергами, з послідовним перенесенням вогню з однією фігури на другу, вибираючи найбільш важливі з них.

 

Широку або замасковану одиночну ціль, уражати вогнем з розсіюванням по фронту на ширину цілі або змінюючи положення точки прицілювання вправо та вліво від попередніх на 1-2 поділки прицілу.

При стрільбі по цілях, які рухаються на стріляючого або від нього, установку прицілу вибирати відповідно тій дальності, на якій буде ціль в момент відкриття вогню.

Так, якщо ціль рухається від стрільця зі швидкістю 20 км/год (5,5 м/сек) і вогонь по ній буде відкрито через 20 сек. після визначення дальності до неї, то приціл потрібно збільшити на 1 поділку.

При стрільбі по цілям, які рухаються під кутом до напрямку стрільби точку прицілу необхідно вибирати спереду цілі і на такій відстані від неї, щоб за час польоту кулі ціль просунулась на цю відстань. Ця відстань має назву виносом точки прицілювання або випередженням на рух цілі (Убп).

Випередження може бути розраховане заздалегідь і до початку стрільби взяте за допомогою бокових поділок прицілу або від середини цілі в фігурах, цілі або метрах (виконано винесення точки прицілу). Бокові поправки на рух цілі, відкладаються в тій частині сітки прицілу від центральної вертикальної лінії, центральної марки прицілу звідки рухається ціль.

При визначені випередження для стрільби по цілях, які рухаються під кутом 90о до напрямку стрільби, користуватися таблицею:

Таблиця № 2

Двметрах Випередження при русі цілі зі швидкістю
Для КПВТ Для ПКТ
3 м/с 10 км /год 20 км/год 6 м/с 10км/год 3 м/с 20 км/год 6м/с
м тис м тис м тис м тис
  0,3   0,6   0,4   0,7  
  0,6   1,2 5,5 0,7   1,4  
  0,9   1,8 5,5 1,2   2,3  
  1,2   2,4 6,0 1,6   3,2  
  1,5   3,1 6,0 2,1   4,3  
  1,9   3,8 6,0 2,7 4,5 5,5  
  2,3   4,5 6,0 3,4   6,8  
  2,7   5,3 6,0 4,2   8,3  
  3,1   6,1 6,5 6,0 5,5    
  3,5   7,0   6,0   11,5  
  3,9 3,5 7,8          
  4,4 3,5 8,8          
  4,9 3,5 3,8 7,5        
  5,4   10,9 7,5        
  6,0   12,0          

 

При кутовому русі цілі випередження брати в два рази менше. Вогонь по цілі, яка рухається під кутом до напрямку стрільби, ведеться способом переслідування, вичікування цілі і по трасах куль.

При ведені вогню способом переслідування цілі навідник добивається точної наводки, і продовжуючи переміщення кулемета, відкриває вогонь.

При веденні вогню способом вичікування цілі, навідник вертикальним штрихом з вибраною установкою прицілу наводить кулемет на місцевий предмет, який знаходиться на шляху руху цілі, і при підході її до цього предмету на величину 1,5-2 табличних випередження відкриває вогонь, ведучи його в точку наведення довгою чергою. Якщо після 1-ої черги ціль не буде знищено, то на шляху руху цілі вибирається місцевий і інший предмет і стрільба продовжується.

При ведені вогню по трасах куль застосовуються патрони з трасуючими кулями і після того, як прицільна марка сітки прицілу буде грубо співпадати розрахованою точкою наводки, відкривається безперервний вогонь і обертанням маховиків поворотного та підйомного механізмів досягається спів падання трас з ціллю.

Приціл при цьому вибирається згідно дальності, і при стрільбі змінюватися не може.

За точку прицілювання по висоті приймають нижній край цілі, а по боковому напрямку вводяться поправки в залежності від швидкості і напрямку руху власної машини і характер цілі (яка з'являється чи рухається).

Напрямок руху БТР відносно цілі під час стрільби може бути:

11 фронтальним

12 кутовим

13 боковим.

Швидкість машини вимірюється за показами приборів.

При стрільбі з ходу постійно змінюється дальність до цілі і кут повороту кулеметів відносно осі машини.

Зміну дальності при стрільбі з ходу не враховувати, а на поворот кулеметів, починаючи з кута 30о і до 150о брати бокові поправки, вказані в таблиці:

Таблиця №3

 

Швидкістьмашини Бокові поправки в тисячних
Для КПВТ Для ПКТ
Бік Кутове Бік кутове
10 км /год        
20 км /год        

 

Бокові поправки відкладати від в сторону, протилежну повороту кулеметів відносно руху машини – вправо при стрільбі з лівого борту і вліво при стрільбі з правого борту.

При стрільбі з ходу по цілях що рухаються, необхідно враховувати бокові поправки на рух своєї машини і брати випередження на рух цілі.

При боковому русі до цілі на паралельному курсі:

14 бокові поправки не брати, якщо рух робиться в одному напрямку і приблизно з однаковою швидкістю;

15 бокова поправка дорівнює сумі з 2 бокових поправок, якщо рух здійснюється в різних напрямках;

16 бокова поправка береться відповідно різниці швидкості машини і цілі при русі в одному напрямку і в сторону більшої бокової поправки.

Винесення точки прицілювання на боковий вітер при стрільбі з ходу враховується так само, як при стрільбі з місця.

Якщо сумарна бокова поправка по своїй величині не виходить із габаритів цілі, то її при веденні вогню можна не враховувати.

 

1. дійсність стрільби визначається навичками навідника в наведенні кулеметів на ходу та знанням правил стрільби.

2. вміле застосування правил стрільби дозволяє наносити поразку противнику при найменшому розході боєзапасу і в найкоротший час.

 

Висновок: Таким чином для ефективного ведення вогню з озброєння БТР необхідно правильно і швидко визначити:

17 установку прицілу;

18 точку прицілювання;

19 поправку на відхилення умов стрільби від нормальних, упередження на рух цілі.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 30; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!