Вибір моменту для відкриття вогню. Корегування вогню



Момент відкриття вогню вибирається по команді командира „вогонь” чи самостійно в залежності від обстановки і положення цілі.

Відомо, що ймовірність попадання залежить від розмірів цілі, розсіювання куль і водночас суміщення центру розсіювання з центром цілі. При цьому, чим більші розміри цілі, менші розміри розсіювання і більш точно суміщений центр розсіювання з центром цілі, тим більша ймовірність попадання.

Тому найбільш вигідним для відкриття вогню є момент, коли: ціль можна поразити раптово і з близької відстані. Коли добре видно ціль і можна прицілитись більш точно, або коли противник скупчився, підставив фланг, чи піднімається у весь зріст.

Команда подається в такій послідовності:

Приклад:

1. Кому вести вогонь кулеметник;

2. Цілевказання „орієнтир 2, вправо 10, в окопі – снайпер”

3. Установка прицілу „Постійний” „5”

4. Установка цілика, чи винос

точки прицілювання „цілик вправо 2”, „вліво 2 фігури”

5. Висота точки прицілювання „під ціль”, „всередину”

6. Вид вогню по напруженості „короткими”, „довгими”, „одиночними”

7. Момент відкриття вогню „Вогонь!”

 

Навіть при ретельній підготовці вихідних даних і точному прицілюванні з стійкого положення кожна стрільба неминуче супроводжується помилками, в разі чого ціль може бути не вражена.

Спостереження за результатами вогню здійснюється по рикошетах куль на місцевості в районі цілі, по положенню трас куль відносно цілі, а також по поведінці цілі, що обстрілюють.

Корегування вогню по дальності і направленню здійснюється зміненим точки прицілювання по висоті або зміщенням прицілу.

Просте і швидке корегування вогню по дальності проводити зміною точки прицілювання по висоті:

23 при недольотах точку прицілу вибирають вище;

24 при перельотах точку прицілу вибирають нижче;

При відхиленні куль від цілі на Д 100 м необхідно змінити ділення цілика.

Корегування вогню по боковому напрямку здійснюється виносом точку прицілу на величину відхилення трас куль чи рикошетів в сторону протилежну їх відхиленню.

 

ВИСНОВОК:

1. Таким чином, в умовах стрільби які відрізняються від нормальних (табличних), потрібно обов’язково враховувати температуру і боковий вітер.

 

2. Для ведення влучного вогню велике значення має момент відкриття вогню, спостереження за результатом стрільби і своєчасне вміле корегування вогню.Основною особливістю стрільби по цілях що рухаються, є необхідність визначення і врахування усіх природних умов і досягання умінням правильно використовувати момент відкриття вогню, а також вміле ведення спостереження за веденням прицільного вогню і результатом стрільби.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 112; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!