Техніка безпеки при трелюванні лісу.



До керування трелювальними тракторами і лебідками допус­кають осіб, які пройшли спеціальну підготовку і стажування, і мають посвідчення на право керування трелювальними механізмами. Всі трелювальні механізми повинні бути обладнані звуковою сигна­лізацією і забезпечені справним допоміжним обладнанням. Тре­лювання деревини слід виконувати відповідно до затвердженої тех­нологічної карти на розробляння лісосіки. Робітники, які зайняті на трелюванні, повинні працювати з канатами і чокерами лише у ру­кавицях. Не дозволяється переходити через стовбури (дерева) і канати, які рухаються, наступати на них, поправляти і торкатися канатів руками. При транспортуванні пачки робітники повинні зна­ходитися позаду на відстані не менше 5 м від стовбурів (дерев), що рухаються. Забороняється відчіплювати чокери до повного ослаб­лення каната і розкочування пачки та знаходитись при цьому збоку. При трелюванні деревинної сировини тракторами під час руху не можна сходити з трактора або підніматися на нього, відкривати двері кабіни, знаходитись поза кабіною і на стовбурах (деревах), що трелюються.

55

Приступаючи до встановлення навантажувального щита у робоче або транспортне положення або до опускання пачки з навантажувального щита, тракторист повинен переконатися в тому, що поблизу нікого немає. І тільки за сигналом чокерувальника він вмикає лебідку і починає рух трактора. Забороняється трелювання впоперек схилу і рух з вантажем на спуску понад 100 °/0 на передачах більше III. Звільнення стовбурів або дерев, затиснутих між пнями, слід виконувати тільки після цілковитої зупинки трактора і ослаблення каната. Трелювання тракторами взимку і у дощову погоду влітку на поздовжніх схилах крутістю більше 14°, а в суху погоду влітку - більше 22° забороняється.

Пуск в експлуатацію канатних трелювальних установок дозволяється тільки після статичних випробувань їх навантаженням, що перевищує розрахункове на 25%. Дерева для щогол необхідно вибирати здорові, з добре розвинутою кореневою системою. Діаметр природної щогли у верхньому відрізі повинен бути не менше 28 см. Верхівки і гілки на цих деревах слід зрізати ножівкою. Розтяжки, якими кріплять щогли і опори, а також наземні блоки, повинні кріпитися до здорових пнів, що міцно сидять у землі. Блоки на щоглах, а також кутові напрямні блоки забезпечують запобіжними канатними петлями. Між лебідчиком, чокерувальником та іншими робітничими бригадами повинна бути налагоджена чітка сигналізація. Сигнал "стоп" лебідчик повинен виконувати незалежно від того, ким він був поданий, і вмикати барабан за сигналом виключно тих робітників, які працюють на відповідних операціях. Забороняється знаходитись під час роботи лебідчика у внутрішній зоні канатно-блочної системи і ближче 20 м від лінії несучого каната, а також поправляти канат, що намотується на барабан, переходити через канати, які рухаються. Огляд і ремонт лебідки і канатно-блочної системи можна виконувати лише при непрацюючій установці. На початку кожної зміни обов'язково слід перевіряти всі кріплення і стан канатно-блочної системи.

Техніка безпеки при очищенні дерев від сучків.

Для роботи з гілкозрізувальними бензиновими моторними пилками (полегшеного типу) допускають тільки спеціально підготовлених осіб, які мають відповідне посвідчення, пройшли медичний огляд, стажування та інструктаж з техніки безпеки. Робота з не­справною пилкою забороняється.

Гілки у небезпечно лежачих дерев обчищають після вжиття за­ходів, які унеможливлюють їх несподіване осідання або зісковзу­вання під час обробки. Зрізування нижніх гілок, на які опирається лежаче дерево, необхідно виконувати обережно, щоб уникнути його осідання. Переходити з працюючою бензиномоторною пилкою по Стовбурах дерев забороняється. При зрізуванні гілок робітник по­винен стояти по один бік стовбура і зрізувати їх з усіх доступних місць. При цьому підпора бензинової моторної пилки при будь-якому положенні інструменту повинна бути звернена вбік опера­тора. Робітникам, зайнятим збиранням, спалюванням та іншими роботами, не можна знаходитись ближче 2 м від працюючого пи­ляльного апарата пилки.

Усіх гілкозрізувачів, оснащених мотоінструментом, забезпечу­ють касками. До роботи на гілкозрізувальних машинах допуска­ються чоловіки, які досягнули 18 років і мають спеціальну підго­товку. Оператор повинен вміти визначити придатність до роботи канатно-блочної системи машини і знати норми вибраковування канатів. Майданчик для роботи гілкозрізувальної машини вибира­ють рівним. Підріст, чагарник і сушняк прибирають, а пні і купини зрізають нарівні із землею. Для роботи в нічний час машини об­ладнують додатковим освітленням. Місця робочої зони машини повинні бути освітлені. Зона, на якій нагромаджується запас стов­бурів, огороджується попереджувальними знаками.

Оператору забороняється працювати у зоні, розташованій ближ­че, ніж 50 м від місця звалювання дерев, подавати в зону оброб­ляння дерева діаметром понад 48 см в машину ЛП-ЗОБ і ЛП-ЗОВ і 79 см - в машину ЛП-33, а також подавати дерева з гілками діа­метром понад 15 см в машину ЛП-ЗОБ і ЛП-ЗОВ і більше 20 см-в машину ЛП-33, а також подавати в машину дерева, які мають кри­визну стовбура більше 15%. Оператор не повинен виходити з ка­біни при протягуванні дерева і працювати з відкритими дверима.

Завислі на фермі стовбури дозволяється стягувати тільки тре­лювальним трактором, щелепним навантажувачем або іншим ме­ханізмом. При всіх операціях з канатами спочатку необхідно зу­пинити їх рух і послабити натяг. Забороняється прибирання зрізаних гілок від різальної головки при роботі гілкозрізувальної головки.Після закінчення роботи оператор повинен очистити машину від бруду і гілок, перевірити справність вузлів механізму і про встановлені несправності доповісти механіку або майстру і своєму зміннику.

56


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 230; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!