Прийомка заготовленої деревини.



Виконану роботу і заготовлену лісопродукцію приймають працівники лісництва у присутності бригадира. Прийом роботи проводиться після її закінчення, але не рідше одного разу на місяць. Характер виконаної роботи, місце її проведення та інші вимоги звіряють з нарядом на дану роботу. При відсутності зауважень оцінюється якість роботи. При оцінці "задовільно" і вище проводиться прийом роботи. Якщо виявлено порушення і якість роботи оцінені незадовільно, то прийняття буде проводитись після усунення виявлених недоліків.

При прийомі роботи визначаються виконані її об'єми. Так, для обліку, ділові сортименти укладають окремо за призначенням, видами і довжиною. Вимірюється поштучно довжина сортиментів із урахуванням припуску і діаметр у верхньому відрубі без кори або посередині в корі чибез кори. Вимірювання проводять з точністю до 1см. Об'єм визначається за допомогою відповідних кубатурних таблиць ГОСТ або ДСТУ в щільних кубометрах.

 

 

Для обліку дрова укладаються у дров'яний стос, полінницю. Дров'яне довгоття розкряжовується на однометрові відрізки, їх укладають між кілками на підкладки, акуратно вирівнюючи торці. Дрова хвойних і листяних порід укладаються окремо. Висота стандартної полінниця повинна бути 1 м. Для визначення об'єму вимірюють ширину полінниці (1 м), висоту (1 м), довжину і значення перемножують. Об'єм отримують у скл.м³.

51

 

Для переведення складометрів у щільний об'єм застосовують перевідні коефіцієнти: для хвойних порід - 0,70, а для листяних 0,68 або інші, визначені дослідним шляхом.Для обліку хворосту і хмизу їх укладають у стандартні купи, між кілками, що встановлені на відстані 1 м. Укладка ведеться окоренками в один бік. На лицевій стороні купи вимірюють її ширину і висоту, а довжину - по середній довжині купи, причому для обліку береться 3/4 цієї величини. Для визначення об'єму у складометрах вказані величини перемножують. При укладанні куп по висоті дається надбавка 10 - 20% на висихання та усадку. Для переведення складових об'ємів у щільні застосовують такі коефіцієнти:

- товстий хворост (діаметр 4-6 см), довжина 4-6м-0,40;

- тонкий хворост (діаметр до 4 см), довжина 4-6м-0,20;

- хворост довжиною2-4м-0,12;

- хмиз довжиноюдо 2м-0,1.
Якщо хворост очищується від дрібних гілок, вказані коефіцієнтизбільшуються на 25%.На кілку кожної купи робиться затіска, на якій пишуть номер купи і об'єм в складометрах.Прийняті об'єми виконаних робіт записуються в наряд-акт приймання виконаних робіт для подальшого нарахування заробітної плати робітникам.Заробітна плата нараховується по комплексній розцінці за виконаний об'єм робіт або по тарифних ставках за виконану кількість норм.Між членами бригада зарплата розподіляється пропорційно відпрацьованого часу, тарифного розряду і коефіцієнта суміщення робіт робітника.За якісні і кількісні досягнення, крім відрядної зарплати, може застосовуватись преміювання робітників.

 

Огляд місць рубок і заготовленої деревини.

Лісові підприємства зобов'язані систематично контролювати проведен­ня лісозаготівельних робіт у місцях рубань. Мета цих перевірок - недопущення можливих порушень при розробці лісосік.

Після закінчення строку вивезення деревини з лісосіки лісовою охоро­ною проводиться освідчення місць рубання з метою виявлення повноти і дотримання правильності розробки лісосік. За результатами освідчення лісосік складається акт відповідної форми. В акті зазначається кількість заготовленої деревини. Акт підписують представники лісового господарства (лісничий, майстри) і лісозаготівельники.

Строк заготівлі деревини встановлюється з 1 січня по 31 грудня того року, на який лісосіка призначена до рубання, строк вивезення - 1 травня наступного року.

При наявності лісосік, на яких не закінчено рубання, лісозаготівельники мають право отримувати відстрочку заготівлі деревини, яка оформляється документально. За незаготовлену деревину збільшується плата в розмірі 1,5% від таксової вартості деревини, залишеної на пні незалежно від терміну відстрочки. Термін відстрочки заготівлі деревини не повинен перевищувати 5 місяців у разі розпочатого і не закінченого вчасно рубання. При оформленні відстрочки на вивезення деревини вона надається до 8 місяців при наявності заготовленої деревини, збільшення плати встановлюється у розмірі 1,5 % таксової вартості деревини. По закінченні цих встановлених термінів незрубаний ліс і не вивезена деревина переходять у розпорядження підпри­ємств лісового господарства без відшкодування витрат лісозаготівельни­кам.

Після закінчення рубань і очищення ділянок від порубкових решток складається акт огляду місць рубань, на планшетах позначаються контури ділянок, зазначається вид рубання, площа і рік її проведення. У таксаційному описі зазначається вік рубання і кількість заготовленої деревини. Постійні лісокдристувачі повинну, ,:.

• вести книгу рубань,до яких заносять дані про площу та іншу інформацію;

• своєчасно складати акти закладення пробних ділянок, акт відведення до рубання, креслення ділянок, відомості польові перелікові, відомості матеріально-грошової оцінки, технологічні карти, акти огляду місці, рубань, вносити позначення в таксаційні описи і на планшети;

• здійснювати. систематичну перевірку в натурі відведених до рубання ділянок, проводити контрольні переліки дерев, оцінювати якість проведе­них рубань

• За результатами перевірки складається акт, в якому дається загальна оці­нка робіт, зазначаються, виявлені недоліки, визначаються заходи щодо їх усунення, У разі невиконання вимог Правил органи лісового господарства, органи Мінекобезпеки. та інші спеціально уповноважені на це державні органи мають право заборонити рубання до усунення-встановлених порушень.

52


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 343; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!