Оптимізація дозування компонентів кормів



Розглянемо приклад рішення задачі оптимізації дозування компонентів кормів за допомогою методів лінійного програмування. Рішення задачі може виконуватись графічним або Симплекс методом з використанням пакету програм МfthCad або Excel.

Добовий раціон вівці вагою 80 кг після окоту складає 16 МДж/добу метаболічної енергії (МЕ) і 160 г/добу сирого протеїну. Гранична потреба вівці в сіні 12,79 грам СР сіна на 1 кг живої маси на добу. Використання концентратів знижує вживання вівцею сіна до 0,63 кг СР на 1 кг СР вжитих концентратів. Характеристики кормів наведені в таблиці 4.1. Визначити кількість витрачених кормів за добу за умови мінімізації використання концентратів.

                                                       Таблиця 4.1  

Поживні речовини Потрібно

Містить в 1 кг СР,

  не менше на добу Сіно, х1 Концентрати, х2
МЕ, МДж 16 7,74 12,78
Сирий протеїн, г 160 116 159
Потреба в сіні, кг СР, не більше 12,79×80/1000=1,02 1 0,63

 

Цільовою функцією, або критерієм оптимальності тут буде мінімізація використання концентратів:

Накладемо обмеження на вживання метаболічної енергії і сирого протеїну

Накладемо обмеження на вживання сіна:

Введемо умову невід’ємності параметрів оптимізації: х1 ³ 0 і х2 ³ 0.

Поживні речовини можуть бути внесені по нормі або з надлишком. Позначимо масу внесених надлишкової метаболічної енергії і сирого протеїну відповідно х3, і  х4. Не вжите сіно позначимо х5

Тоді нерівності обмежень перетворяться на рівності:


Для значень х3 = 0, х4 = 0 i х5 = 0 побудуємо в координатах х1, х2 графіки ліній обмежень параметрів оптимізації з використанням пакету MathCad. Ці лінії і умова невід’ємності створить поле допустимих значень D. Оптимум знайдемо пересуванням лінії цільової функції в напрямку оптимуму (в даній задачі мінімуму) до кута поля D.

 

Системи водопостачання і підведення кормів у пташнику, автоматичне збирання і транспортування яєць

Системи подачі кормів і води у пташник розглянемо на прикладах розробок фірми ТЕХНА. ПО ТЕХНА для роздавання кормів використовує автоматичні системи годування з бункерними кормороздавачами, які можуть використовувати не гранульовані корми і вводити жири.(рис. 4.5). Такі роздавачі мають високу точність роздачі у відповідності до заданих норм. Роздавання кормів виконується швидко і одночасно по всіх ярусах батарей з курми. На кожну батарею встановлюється по два кормороздавальні бункери і один привід з мотор-редуктором.

Конструкція роздавача дозволяє регулювати форму і шар розданого корму, розрівнювання корму по лотку без застійних зон. Корм зберігається у спеціальних бункерах, які встановлені зовні і від яких він до кормороздавальних бункерів поступає по спіральних або шнекових транспортерах.

Окремо розподілені зони для годування півнів і курей. Для півнів підвішені додаткові годівниці і їх годують по іншому раціону для підвищення їхньої продуктивності.

 Система напоювання птиці ПО ТЕХНА складається із вузла підготовки води, системи розведення води по батареях з птахами і поїлок.

У вузлі підготовки води встановлені два фільтри для механічного очищення води, манометри і медіатор для точного дозування і добавляння у воду дорогих медичних і біологічних препаратів, витратомір води і запірна арматура. Після цього вузла вода не контактує з чорними металами, а далі йде по пластикових трубках.

Система розведення води по батареях контролює тиск води в системі напоювання. Для цього використовуються бачки з поплавковими клапанами (рис. 4.6 а) або регулятори тиску. В кожній клітці з птахами встановлюють автоматичні поїлки на 3 – 6 ніпелів з уловлювачами крапель під ними (рис. 4.6 б). Поїлки встановлені таким чином, щоб птахи для напоювання відходили від годівниць і давали змогу підійти до них іншим птахам.

а)    б)

Рис. 4.6. Бачки для напоювання а) і ніпельні поїлки б) ПО ТЕХНА

 

Для зниження затрат праці при збиранні і сортуванні яєць, зменшення стресу у птахів при виконанні цієї процедури, збільшенню біологічної безпеки птахів розроблені різними фірмами системи автоматичного збирання і сортування яєць. До таких систем відносяться системи елеваторного і ліфтового збирання таких фірм як ТЕХНА і САЛМЕТ.

 

 

Рис. 4.7. Система збирання яєць фірми ТЕХНА

 

 Система елеваторного збирання яєць складається із привідних станцій яйцезбирання, встановлених на кожній батареї з птахами, повздовжніх конвеєрів для збирання яєць, які переносять їх до кінця батарей і перекладають на поперечні транспортери доставки яєць на склад, і елеваторів, які передають яйця із усіх поверхів на стіл сортування (рис. 4.7).

Така система має можливість плавного регулювання швидкості транспортування яєць, зменшує кількість пошкоджених яєць, за рахунок пластикових відбійників, надійна і доступна по ціні.

Система ліфтового збирання яєць відріз­няється від попередньої тим, що має в своєму складі поперечний похи­лий транспортер, який піднімається по черзі до кожного повздовжнього транспортеру, включає його і, зібравши з нього яйця, переміщується на інший поверх. Зібрані яйця поступають на сортування або на стіл накопичення. Коли яйця не збираються, для зручності пересування персоналу, «ліфтовий» транспортер піднімається до рівня другого поверху (рис.4.8). Така система також дає змогу плавно регулювати швидкість збирання яєць, зменшує ймовірність пошкодження яєць і зручна в обслуговуванні.

При роботі з інкубаційними яйцями, для мінімізації їх можливих ушкоджень використовують систему поверхового збирання яєць, коли яйця по повздовжніх батарейних транспортерах поступають до торця батарей на стіл даного поверху, де вручну проводиться збирання і сортування яєць. Така система дає змогу зменшити можливість ушкодження яєць, ефективно працювати з батьківським стадом і зменшити витрати електроенергії на транспортування яєць. 

Велику увагу бережному збиранню і транспортуванню яєць приділяє німецька фірма САЛМЕТ (SALMET) (рис.4.9). На додаток до сказаного наведені системи вона ще устатковує повітродувками для видалення пиляки і грязі і щітками для чищення транспортерів. Транспортер, який переміщує яйця на сортування, має змогу вилучати яйця без шкаралупи.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 122; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!