Відведення і переробки курячого посліду і гною тварин



Сушіння курячого посліду

 

Вилучення посліду від курей виконується за допомогою повздовжніх стрічкових поліпро­піленових транспортерів, які очищуються скребками і мають натяжні станції.(рис. 4.10). Транспортери всіх поверхів мають один привід і одночасно вивантажують послід на швидкісний поперечний нахилений транспортер з резинової тканини, що завантажує послід на транспортний засіб. Послід вивантажується свіжим з вологістю до 65%, що дозволяє зменшити вміст вологи і аміаку в приміщенні. Поперечний транспортер в зимній період обігрівається теплим повітрям. Транспортери обладнані засобами для їх миття гарячою водою під тиском і якісним оцинкованим огородженням.

Сирий курячий послід сушать до вмісту 85 –90 % сухих речовин для надання йому товарного виду і вилучення запаху аміаку. Для сушіння використовують багатоярусні стрічкові конвекційні тунельні сушарки або барабанні сушарки.

Прикладом стрічкових сушарок є сушарки фірм «Біг Дачмен» і САЛМЕТ. (рис. 4.11). Сушіння виконується відпрацьованим теплим повітрям з пташника. Свіжий курячий послід поступає на верхню стрічку транспортерів сушарки, де рівномірно розподіляється, і далі по мірі висушування опускається донизу по 6 – 16 ярусах транспортерів. Вентилятором повітря наганяється в сушарку, де воно проходить через шар посліду, який лежить на перфорованій стрічці транспортера. На виході сушарки послід подрібнюється («Біг Дачмен») або гранулюється (САЛМЕТ). Під перфорованою стрічкою сушарки знаходиться транспортер із суцільною стрічкою, який затримує частинки сухого посліду з перфорованого транспортеру і забезпечує чистоту в сушарці.

Барабанний сушильний комплекс для посліду СК-1,6 випускає російська фірма ООО «Теплопроцесс» ( рис. 4.12).

До складу цього комплексу входять: газовий пальник 1, який встановлений в камері змішування 3, обладнаної шибером подачі атмосферного повітря 2 і захисним клапаном 4, шибер з димовою трубою 5, неіржавіючий повітропровід для гарячої суміші газів 6, вузол завантаження сушарки послідом 7, барабанна сушарка 8, вузол вивантаження посліду 9, вибуховий клапан 10, повітропроводи 11, батарейний циклон 12, вентилятор-димосос 13.

 

Рис. 4.11. Тунельна стрічкова сушарка посліду фірми САЛМЕТ

 

.

Рис. 4.12. Барабанний сушильний комплекс для посліду СК-1,6

 

Принцип роботи комплексу зрозумілий з рисунка. В барабанну сушарку 8 через шлюзовий затвор 7 поступає сирий послід, а через повітропровід 6 гарячі продукти спалювання газу з камери 3. В сушарці послід перемішується, поступово опускається до низу і, висушений, вивантажується на скребковий транспортер. Запилені продукти згоряння по повітропроводу поступають в циклони 12, де очищуються від пиляки і вентилятором-димососом 13 викидаються у повітря.  

Фірмою САЛМЕТ також пропонується система компостування посліду, яка складує, перемішує і гомогенізує послід і дає змогу на протязі 40 – 50 днів отримати з посліду компост для ферм.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 134; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!