Пристрої і системи обігріву і охолодження на фермах



Для створення оптимальних температур у пташниках і фермах використовують багато різних газових, електричних, водогрійних систем і інших систем. Використання нагрівальних пристроїв залежить від призначення об’єкту, віку тварини, наявності певної системи вентиляції.

Для забезпечення інтенсивного обігріву обмеженої площі протягом певного часу при вирощуванні курчат або молодняку тварин використовують в першу чергу газові брудери. В цих пристроях тепло при спалюванні газу (пропану) перетворюється на інфрачервоне випромінювання, яким, як під сонячними променями, зігріваються курчата курей-несучок, бройлерів, поросят та ін.

Перевага цих пристроїв в невеликих розмірах при великій продуктивності по теплу, значному діапазоні виробничих потужностей, невеликих витратах в розрахунку на одиницю продукції, виконання із нержавіючої сталі, відсутності забруднень і шуму. Приклади виконання таких пристроїв фірми ABBI-PRODUCTS наведені на рис. 3.3.

 

 

Рис. 3.3. Брудери SA2 і AM2 фірми ABBI-PRODUCTS потужністю 0,9 і 3,2 кВт і приклад їх використання

 

 

 Рис. 3.4. Брудери М8 і G12 фірми Big Dutchman

 

Фірма Big D u tch man також виготовляє газові брудери аналогічного призначення M8 і G12 потужністю 5 і 12 кВт з тиском природного газу 25-50 мбар з автоматичним запалюванням і відключенням газу (рис. 3.4).

Цією ж фірмою випускаються інфрачервоні випромінювачі великої потужності. В них теплові промені віддають енергію птахам практично без втрат тепла; разом з прохолодним оточуючим повітрям створюється приємна комфортна температура. Необхідне для процесу згорання повітря засмоктується знадвору. Відпрацьоване повітря відводиться з пташника через димар. Вбудований вентилятор рівномірно розподіляє тепле повітря по всьому приміщенню. Використання інфрачервоних випромінювачів дозволило знизити витрати тепла в порівнянні з система мами прямого нагрівання на 15%. Приклад використання пристроїв показано на рис. 3.5.

 

 

Рис. 3.5. Використання інфрачервоних випромінювачів в

приміщенні для відгодівлі півників

 

Існують більш потужні пристрої для нагрівання повітря в пташниках в яких спалюють газ або дизельне паливо. В цих пристроях тепло використовується на 100%. Завдяки вбудованому вентилятору тепле повітря рівномірно і далеко розповсюджується по приміщенню.

Фірма Big D u tch man випускає такі пристрої під назвою ДЖЕТ МАСТЕР різної потужності на природному газу від 30 до 120 кВт і на дизельному паливі від 40 до 120 кВт. Керування процесом горіння в таких обігрівачах виконується за допомогою термостату, а некероване запалення неможливе завдяки використанню спеціального запобіжника. Якщо якийсь із пальників не включається або не виключається , то спрацьовує запобіжник і відключає подачу газу (рис. 3.6). Таким чином, не допускається самовільне витікання газу. Крім вбудованого вентилятора для більш рівномірного розподілу тепла по приміщенню довгого пташника можуть використовуватись рециркуляційні вентилятори, які встановлюють за 20 – 30 метрів від обігрівача. Приклад такого обігрівача показано на рис. 3.7.

 

Рис. 3.7. Газовий обігрівач фірмиBig Dutchman GP120 потужністю 120 кВт

 

Подібні пристрої марки NG, в яких спалюється газ, потужністю від 15 до 100 кВт і марки NDA, в яких спалюється дизельне паливо, потужністю від 22 до 100 кВт випускає фірма АВВІ-PRODUCTS (рис. 3.8). Недоліком цих пристроїв є необхідність потужної вентиляції приміщення для видалення продуктів згорання і також додаткове підвищення вологості в приміщеннях.

 

Рис. 3.8. Обігрівач фірми АВВІ-PRODUCTS NDA100 потужністю 100 кВт на дизельному паливі

 

Там, де необхідно, щоб продукти згорання не попадали в приміщення, використовують пристрої, які працюють на принципі камери закритого згорання, де спалюється газ або дизельне паливо. Ці пристрої забезпечують чистоту повітря у пташнику, оскільки продукти згорання, шкідливі і токсичні гази, виводяться через димову трубу назовні. Прикладом тому є нагрівальний пристрій RGА-100 фірми Big Dutchman, який втягує свіже повітря через спеціальну трубу подавання, підігріває його і викидає підігріте повітря у пташник (рис. 3.9). Струмінь теплого повітря може досягати 50 метрів. Контроль полум’я пальника у цьому пристрої виконується за допомогою фотоелемента, сигнал з якого перекриває подачу палива до пристрою у випадку згасання вогню.

 

Рис. 3.9. RGA-100 – газовий нагрівач повітря з димовою трубою для відведення продуктів згорання палива

 

Якщо підприємство по вирощуванню птахів має свою котельню, або використовує біогаз для підігрівання води, то існують нагрівачі, в яких ця вода може бути використана. Це і звичайні радіатори різного виду і спеціальні пристрої типу Хіт Майстер фірми Big Dutchman, які мають у своєму складі теплообмінники, вентилятори різної потужності і станцію розподілу тепла (рис. 3.10).

 

Рис. 3.10. Використання Хіт Майстер 40 у приміщенні для відгодівлі півників

 

 Їх підвішують у пташнику на рівні 1 м. над підлогою. Повітря до нагрівача поступає згори, підігрівається у теплообміннику гарячою водою і вентилятором направляється вниз до птиці. Завдяки форми шестикутника, який має отвори для виходу теплого повітря, повітря рівномірно розповсюджується по приміщенню. Пристрій може мати і додаткові батареї, які встановлюються під стінами, для підігрівання їх водою.

В жаркий період для зниження температури і збільшення вологовмісту повітря виникає необхідність у крапельному розпилюванню води в приміщенні або розпилюванню води у вигляді туману (рис. 3.11). Для цього фірми, такі як Big Dutchman, випускають необхідні розпилювачі. Такі розпилювачі зручно використовувати для зменшення рівня запиленості у приміщенні і замочування приміщення пташника під час санітарної чистки. Форсунки із високоякісної сталі створюють високий аерозольний ефект розпилювання і ефективне використання води для охолодження приміщення.

  

 

Рис. 3.11. Використання розпилювачів води для охолодження приміщення в жаркий період

 

Для охолодження використовують так звані крос-системи, системи з «вологими» радіаторами. Розглянемо таку систему охолодження на прикладі системи Aerocool фірми Aerotech ( рис. 3.12 ).

 

а)            б)

 

Рис. 3.12. Система охолодження Aerocool фірми Aerotech

 

Система охолодження Aerocool дозволяє охолодити вхідне повітря на 6 – 12, а в деяких випадках і більше, градусів у випадку, коли температура навколишнього повітря перевищує 30 оС. Вода з басейна (рис. 3.12 а) прокачується через радіатор водяним насосом. «Вологий» радіатор (рис. 3.12 б) складається із з’єднаних між собою пластин, які мають жорсткі ребра, і зроблені вони з целюлози. Пластини встановлені так, що вода їх омиває, а повітря проходить через них. Знизу встановлений жолоб для збирання води. Товщина радіатора 15 см. Повітря, що проходить через «вологий» радіатор випаровує воду і, внаслідок цього, охолоджується.

Такі системи охолодження, як правило, встановлюються в приміщеннях з тунельною вентиляцією на вході повітря у приміщення. Завданням такої системи є забезпечити таку швидкість повітря на вході в приміщення, щоб його було достатньо для відведення тепла, яке виділяють птахи у пташнику, щоб підтримати процес вирощування птахів у робочому режимі.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 143; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!