Існуючі схеми регулювання роботою електроприводів



 

У виробничих умовах іноді виникає необхідність за допомогою певних пристроїв без зупинки вентиляційної установки змінювати подачу вентилятора. При цьому зміняться тиск, що розвиває вентилятор, споживана привідним двигуном потужність та коефіцієнт корисної дії.

Досить поширеним способом регулювання параметрів вентиляційної установки є дроселювання, тобто встановлення перед вентилятором або за ним заслінки, що частково перекриває повітропровід. При цьому збільшується коефіцієнт місцевих втрат і, як наслідок, характеристика повітропроводу стає більш стрімкою. Регулювання вентиляційної установки за допомогою заслінки є неекономічним, тому що викликає зниження коефіцієнта корисної дії. При дроселюванні вентиляційних установок з радіальними вентиляторами потужність, споживана двигуном, зменшується. Отже, привідні двигуни радіальних вентиляторів запускають при закритій заслінці на повітропроводі (якщо вона є).

Осьові вентилятори при дроселюванні споживають більшу потужність, тому що потужність із зростанням продуктивності вентилятора падає. Тому пуск установок з осьовими вентиляторами здійснюють при максимальній подачі.

В умовах сільськогосподарського виробництва найчастіше регулювання параметрів вентилятора здійснюють зміною частоти обертання. Для цього використовують дво- і тришвидкісні двигуни (припливні системи вентиляції) та регулювання частоти обертання спеціальних двигунів зміною напруги на статорі. При використанні багатошвидкісних двигунів частота
обертання визначається кількістю пар полюсів:

                                                                       (2.36)

де  р — число пар полюсів; f — частота струму; s — ковзання.

При зміні частоти обертання n вентилятора продуктивність Q, повний тиск Н, потужність Р та коефіцієнт корисної дії h змінюються за такими само залежностями, що і для насосів (2.13).

Для керування насосними станціями і системами вентиляції в Україні використовуються автоматизовані пристрої і системи.

Комплексний пристрій «Каскад» виконує функції:

· автоматичний пуск і зупинку електронасосу залежно від рівня води;

· автоматичний пуск і електронасосу залежно від тиску стовпа води у водонапірній башті та зупинку насосу протягом заданого оператором часу;

· місцевий пуск і зупинку насосу залежно від рівня або тиску води;

· дистанційний пуск і зупинку насосу;

· захист насосу від різних факторів та ін.

Система автоматичного керування (САУНА) призначена для керування свердловинними відцентровими насосами з заглибними електродвигунами різної потужності.

Універсальна станція керування та захисту (УСУЗ) призначена для захисту та автоматичного керування заглибними електродвигунами потужністю до 11 кВт включно.

Для забезпечення потрібного повітрообміну та створення необхідного мікроклімату в тваринницьких і птахівницьких приміщеннях застосовують різноманітні комплекти вентиляційного обладнання, які за призначенням поділяють на три групи: припливні, витяжні та комбіновані. Найбільшого розповсюдження набули витяжні системи вентиляції, які вида­ляють відпрацьоване повітря з приміщення разом із шкідли­вими домішками (аміак, сірководень, вуглекислий газ, надлишкова волога).

Типовим є проект вентиляційного обладнання «Клімат-4М». Кількість вентиляторів у комплекті залежить від розрахункової подачі повітря і може коливатися від 6 до 24. Крім вентиляторів, до комплекту входять автоматичні вимикачі АЕ2016 для кожного вентилятора та станція керування ТСУ-2-КЛУЗ.

Пристрій ТСУ-2-КЛУЗ ("Кліматика-1") являє собою тиристорний регулятор напруги з цифровою системою керування на інтегральних мікросхемах, який забезпечує плавну зміну вихідної напруги за принципом фазового регулювання залежно від значення температури повітря в приміщенні. Передбачено ручний та автоматичний режими керування. Пристрій складається із 2 ящиків: блока регулятора, до якого входить силовий блок та блок керування, і блока перемикача. Останній виконує функції обвідного пристрою, а також захисту пристрою від коротких замикань. При положенні перемикача режиму роботи "Н" — некерований режим напруга подається на електродвигуни, обминаючи пристрій регулювання. У положенні "Р" — регульований режим двигуни одержують живлення з блока тиристорів.

Комбіновані припливно-витяжні вентиляційні установки ПВУ-4М та ПВУ-6М призначені для вентиляції та опалення тваринницьких приміщень. Комплекс ІІВУ-6М використовується переважно у пташниках.

До складу комплексу входять по шість припливно-витяжних установок, в яких суміщені подача свіжого і видалення відпрацьованого повітря. Переміщення повітря забезпечується двоконтурним робочим колесом вентилятора з двома робочими лопатками. Внутрішні лопатки переміщують відпрацьоване повітря по внутрішньому повітропроводу. Зовнішні – свіже  повітря по кільцево­му каналу між корпусом та внутрішнім повітропроводом. Змішува­льні заслінки забезпечують рециркуляцію повітря.

Для підігріву повітря в холодну пору року установки мають нагрівні елементи. Через стінки внутрішнього повітропроводу відбувається тепло­обмін між потоками відпрацьованого і свіжого повітря, завдяки чому 5 – 7 % теплоти внутрішнього повітря передається припливному повітрю, що забезпечує деяку економію енергоресурсів.

Схема керування установкою ПВУ-6М забезпечує закриття регулюючих заслінок та регулювання потужності нагрівних елементів установкою за p-законом при зниженні температури в приміщенні нижче заданого значення і відкривання заслінок при підвищення температури вище заданого значення.

 

Контрольні запитання

1. Що таке електричний привод і які елементи входять до нього ?

2. Який закон описує механічний рух електроприводу і його запис ?

3. Вкажіть чотири групи машин, які відрізняються механічними характеристиками. Як ці характеристики пов’язані з обертами електродвигуна?

4. Переваги і недоліки асинхронних електродвигунів, які використовуються у приводах сільськогосподарських машин ?

5. Що таке ковзання електродвигуна ?

6. Які характерні точки має механічна характеристика асинхронного електродвигуна ?

7. Від чого залежить електромагнітний момент асинхронного електродвигуна ?

8. Які насоси застосовують для сільськогосподарського водопостачання ?

9. Який зв'язок між кутовою швидкістю електродвигуна і такими характеристиками насоса як: продуктивність, напір і споживана потужність ?

10. Які способи використовуються для регулювання напору насосів і вентиляторів?

11. Яка послідовність запуску відцентрових і осьових насосів ?

12. Що називається вентиляцією ?

13. Коли вентиляцію проводять з використанням механічного спонукача?

14. Які пристрої використовуються для регулювання насосів а які для регулювання вентиляційних систем?

15. До якої ланки відноситься передатна функція асинхронного електродвигуна?


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 132; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!