Ремонт конструкції двошаровою муфтою



     Якщо в кільцевому монтажному шві виявлені неприпустимі дефекти (непровари, ланцюжки пор та шлакових включень, несплавлення кромок), а також в прилеглій до нього зоні - корозійні пошкодження глибиною, що перевищує 40 % від номінальної товщини стінки труби, встановлюється двошарова герметична муфта. Вона застосовується також у разі виявлення гофрів, розша­рування та великих корозійних пошкоджень, більше орієнтованих в окружному напрямку труби.

Двошарова муфта складається із двох пар технологічних кілець та герметичної муфти. Максимальна довжина муфти не повинна перевищувати 2 Dz.

Зварювання кільцевих швів можливо лише в тому випадку, коли залишкова товщина стінки перевищує 5 мм. При меншій товщині стінки, і коли неможливо змінити розташування зварних кільцевих з'єднань на трубопроводі, зварювання можливе тільки після корегування внутрішнього тиску на час ремон­ту.

У залежності від конструктивного оформлення з'єднань зварювання поздо­вжніх стиків герметичної муфти виконується на металевих підкладках, підкладках із склотканини або на основі базальту, а також у висячому стані без формуючої пі­дкладки.

Після зварювання поздовжніх стиків технологічних кілець, потрібно частини підкладок, які виступають, обрізати шліфмашинкою.

       Зварювання кільцевих налустково-стикових з'єднань (технологічних кілець з трубопроводом) потрібно вести знизу-вгору зворотньо-східчастим методом або по секторам. Кореневий шов виконується з поперечними коливаннями кінця електроду (така техніка зварювання допустима і для другого проходу), заповнювальні — з розкладкою швів.

       Зварювання герметичної муфти на магістральному трубопроводі виконується в наступній послідовності: спочатку зварюються поздовжні шві, піс­ля цього – кільцеві Для зварювання поздовжніх та кільцевих з'єднань застосовуються електроди з основним видом покриття. Дозволя­ється виконувати кореневі проходи електродами, що дають наплавлений металменшої міцності ніж має метал муфти.

           Кореневі шви поздовжніх стиків муфти повинні виконуватися електродами діаметром від 2,5 мм до 3,25 мм при величині зварювального струму від 80 А до 110 А, зі швидкістю зварювання від 4 м/год до 10 м/год.

     Зварювання кільцевих кутових герметизуючих швів муфти з техно­логічними кільцями виконується в такій послідовності: спочатку перший в напря­мку руху потоку нафти кільцевий шов, потім другий.


 

Ремонт трубопроводу компаудною муфтою

           При виявленні корозійних пошкоджень на поверхні кільцевих швів або прилеглих до них ділянках, розшарування, вм'ятин глибиною до 3,5 % Д а також зовнішніх корозійних пошкоджень глибиною від 20 % до 80 % від номінальної товщини стінки, використовується муфта з наповнювачем (компаундна муфта).

Компаундну муфту застосовують для дефектів, які орієнтовані уздовж осі трубопроводу і мають протяжність більшу за критичну.

     Довжину компаундної муфти треба вибирати з урахуванням перек­риття дефектної ділянки від 80 мм до 100 мм у кожний бік, і вона повинна бути в межах від 0,5 Д до 2,0 Д.

Товщина стінки компаундної муфти повинна бути не менша ніж тов­щина стінки трубопроводу.

Компаундна муфта складається з пари технологічних елементів, роз­різної муфти та пари ущільнювачів.

Технологічний елемент для встановлення потрібного зазору між муфтою і трубопроводом виготовляють з м'якого дроту сталевого низьковуглецевого згідно з ГОСТ 3282 який треба намотувати на трубопровід з кожної сторони від пошкодженої ділянки трубопроводу.

Діаметр дроту (товщину штаби) треба вибирати в межах від 1,6 мм до 6,0 мм у залежності від в'язкості наповнювача, а ширина технологічного еле­менту із дроту (штаби) повинна бути не менша ніж 10 мм.

Установлення та зварювання компаундної муфти на магістральному трубопроводі треба виконувати в наступній послідовності:

- на трубопровід намотують дріт з обох сторін від пошкодженої ділянки, при цьому суміжні витки з'єднують зварними прихопленнями;

- на намотаний дріт встановлюють нал і воболонки розрізної муфти;

- виконують зварювання поздовжніх стиків напівоболонок на підкладках, що залишаються;

виконують герметизацію торців розрізної муфти композицією, що швидко твердіє (ущільнювачем).


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 114; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!