Інструменти і приладдя зварювальника при виконанні ремонтних робіт



До інструменту зварника належать: металічна щітка, молоток для збивання шлаку, зубило, молоток слюсарний, комбіноване зубило. (рисунок 3.5). клеймо, набір шаблонів для перевірки розмірів шва.

На заводах, в майстернях і на монтажних майданчиках, використовують пневматичні молотки з розширеними зубильцями. При використанні такого інструменту значно полегшується і прискорюється процес очищення зварних швів від шлаку та інших забруднень.

Засобами являються захисні щитки і маски – шоломи, які використовуються для захисту очей і обличчя зварника від зварювальної дуги і крапель розплавленого металу . Щитки і маски виготовляють з жаростійких матеріалів, що не проводять струм. Вага щитка чи маски не повинна перевищувати 0.6 кг в зв’язку з тим, щоб це не втомлювало зварника.

У зв’язку з діючими нормами щитки і маски повинні мати: висоту не менше 300 мм. ширину не менше 220 м і глибину не менше 150 мм.

В щитку (масці) передбачається встановлення рамки прямокутної форми розміром 55*105 мм, що служить для спостереження за дугою. В рамку отвору встановлюють захисне скло(світлофільтр), що захищає очі зварника від дії світлових, невидимих ультрафіолетових і інфрачервоних променів дуги. Від крапель розплавленого металу захисне скло захищають прозориим звичайним склом. Яке періодично міняють.

Металургійні процеси при зварюванні плавленням

При зв. плавленням наплавлений метал і метал шва є продуктом взаємодії металу стержня, електроду і металу шва з газами. Металургійні процеси скл. З шлакової і газової фази.

Шлакова фаза

Шлаки сскл. З різних окислів і солей, які мають малу щільність і тому розміщуються на поверхні металічної ванни. Шлаки виконують наступні функції:

-захищають рідкий метал від взаємодії з повітрям

-проведення процесів розкислення, легування, і рафінування металу

-поліпшення теплового режиму зв.за рахунок зниження шв. Охол. Металу.

-підтримання стійкості процесу зварювання.

-забезпечують правильне формування металу шва.

Газова фаза характеризується наявністю парів металу, компонентів шлаку, захисних газів і продуктів дисоціації складних з’єднань, які перебувають в стовпі дуги. Процес легування зздійснюють як через шлакову так і через газову фазу. Процес розкислення зв. ванни дозволяє проводити видалення розчиненого кисню із металу. При рафінуванні відбувається очищення металу від S , P, неметалічних включень.

Обладнання та технологія стикового зварювання оплавленням

Для електроконтактного зв. використовують різні зварювальні головки. Зв. головки виконують зажим труб, центровку і утримування їх в горизонтальному положенні, осьові переміщення при оплавленні і усадку при зварюванні. Головка має звварювальний трансформатор, який встаноалють на корпусі або виносять окремо. Трансформатори встановлені на зварювальних машинах мають опір к.з. 180-300 Ом, а кільцеві трансформатори установок типу ТКУС і ТКУП від 10 до 300 мкОм. Застосування кільцевих трансформаторів дозволило різко зменшити потужність зварювальних установок. Електричне живлення зварювальних установок типу ТКУС здійснюється від пересувних дизель-електричних станцій, а пересувних установок типу ТКУП від дизель-генераторів. У заключній стадії утв. зварного з’єднання на зовнішній і внутрішній поверхні утв. град. який потрібно видалити. Град знімають в гарячому стані при температурі 800-1400 град. Для забезпечення надійного електричного контакту між поверхнями труб і струмопідвідними башмаками необхідна зачистка смуг до металічного блиску. Цю операці. Здійснюють зачисні машини.

При трасовому способі зв. труби розкладають на відстані 1,5-2 м від майбутньої бровки трашеї.

Базовий спосіб зв. передбачає виконання операцій по зборці і зв. на стелажах, тому труби підвозять до стелажу з наступною розвозкою секцій по трасі.

Перед зборкою труб передбачається підготовка труб до зварювання і центровка. Підготовка труб заклечається в їх огляді, видалення з кінців снігу ,грязі і зачистки контактної кільцевої смуги. Центровка стика здійснюється механічною системою зв. головки, яка діє як зовнішній центра тор. Через відхилення розмірів труб допускається ззміщення кромок зварювальних труб в залежності від товщини стінки. Процес електроконтактного зв. труб скл. З двох стадій: оплавлення і усадки. Оплавлення передбачає нагрів кромок труб струмом. Усадка проводиться під струмом. Шв. Зближення кромок при усадці не меншн 20 мм/с при тиску 40-50 Мпа. При усадці ств. Пластична деформація стінок труб, що викликає їх потовщення.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 217; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!