Особливості вибору зварювального струму при зварюванні каверн і вмятин



Підготовка зврювального обладнання , пристроїв .

Якість матеріалів елементів і деталей конструкцій, підготовлених до зварювання, вважається задовільним, якщо клас і марка сталі, розміри перерізів прокату, діаметри стрижнів, товщина листів і смуг відповідають вимогам проекту в межах допусків, регламентованих стандартами або технічними умовами, а також відсутні недопустимі дефекти в вигляді тріщин, розшарувань, рваних, зазубрених і зім'ятих крайок на глибину більше 0,1 товщини елемента або діаметра стрижня.

Зварювальні матеріали зберігають в умовах, якi захищають їх від зволоження, забруднення та механічних пошкоджень.

Електроди повинні мати сертифікати заводу-виготовлювача із зазначенням типу, марки, діаметра, виду покриття, механічних властивостей і хімічного складу металу. До вживання електроди необхідно зберігати в сухих приміщеннях. Перед зварюванням всі покриті електроди, порошкові дроти і флюси прожарюють з дотриманням режимів прокалки згідно з паспортними даними: температури прокалки 150-450 ° С, швидкості нагрівання 50-100 ° С / год, часу витримки при прокалки 1-2 год і терміну придатності до повторної прокалки при зберіганні в приміщенні з температурою не нижче 15 ° С в межах 5 діб. Повторних прокалок повинно бути не більше двох. Транспортувати прожарені зварювальні матеріали до робочих місць необхідно в закритій тарі. Число прожарений зварювальних матеріалів на робочому місці зварника не повинно перевищувати однозмінній потреби. Непокриту зварювальний дріт суцільного перерізу перед вживанням очищають від іржі, жирових і інших забруднень.

При підготовці до ручної або механічної зварюванні елементи монтуються сталевих конструкцій, випуски стрижнів арматури, заставні та з'єднувальні деталі збірних залізобетонних конструкцій у місцях накладення швів на ширину не менше 20 мм в обидві сторони від кромок з'єднувальних елементів і деталей очищають від іржі, слідів жиру, фарби і бруду (до чистою металу), а сніг, лід і конденсаційну вологу видаляють з поверхні сполук з нагріванням при необхідності полум'ям газових пальників або паяльних ламп. Перед зварюванням сполук встановлені конструкції перевіряють на правильність складання і підготовки стиків до зварювання.

Оброблення крайок і величина зазорів в зібраних елементах сталевих конструкцій повинні відповідати стандартам. Плоскі елементи конструкцій, що збираються для зварювання з напуском або утавр, повинні достатньо щільно прилягати один до іншого. Як виняток, допускаються зазори між плоскими елементами не більше 2 мм для зварювання з напуском і 3 мм для зварювання утавр без скосу кромок, а у всіх випадках зварювання оцинкованих елементів - 1 мм відрізка решт стрижнів арматури, елементів сталевих конструкцій і деталей при обробленні їх крайок електричною дугою для складання під зварювання не допускається.

Зазори між стержнями арматури для зварювання їх встик (ванною зваркою, механізованої зварюванням порошковим дротом, зварюванням на сталевих скобах-підкладках) слід приймати рівними 0,4-0,6 діаметру стрижня при складанні без скосу крайок і 0,25 - 0,30 діаметра стрижня при складанні зі скосами крайок під кутом 10-15 °.

53.Обслуговування електрозварювальної та газорізальної апаратури .

Як і будь-яка електротехніка, зварювальний апарат вимагає особливих умов застосування. У першу чергу, напруга електричного струму в мережі повинно відповідати необхідним параметрам для даного обладнання, в іншому випадку перебоїв у роботі не уникнути. При необхідності слід забезпечити фільтрацію напруги живлення і заземлення зварювального апарату, щоб уникнути поразки електричним струмом. Перед початком роботи необхідно подбати про захищеність навколишніх предметів і людей від впливу електромагнітного випромінювання. Беруться до уваги:

----- Кабелі, проводи, розташовані в безпосередній близькості від зварювального апарату;

----- Радіо і телевізійні приймачі та передавачі;

----- Комп'ютери;

----- Апаратуру безпеки, запобіжники;

----- Розташовані поблизу люди, що використовують слухові апарати, кардіостимулятори;

----- Вимірювальну і калібрувальну апаратуру;

----- Час дня, коли повинні проводитися зварювальні роботи.

Також для безпеки варто використовувати як можна більш короткі кабелі для зварювального апарату і розташовувати їх безпосередньо на підлозі. Уникайте металевих компонентів, з'єднаних з деталлю для зварювання і забезпечте надійну ізоляцію оператора в процесі роботи. > Обслуговування апарату

Також, в процесі експлуатації слід регулярно проводити огляд і технічне обслуговування техніки. Для цього відключіть апарат від мережі і акуратно розгвинтивши кріпильні елементи. В якості профілактичного заходу рекомендується видаляти пил з внутрішніх частин апарату, застосовуючи для цього спрямовані потоки повітря низького тиску, а також не менше одного разу на день виконувати перевірку правильності складання кінцевих частин зварювального пальника. Також, важливо періодично перевіряти стан кабелів приладу і вчасно здійснювати заміну зношених проводів.

 

Газова апаратура

Порожні ацетиленові балони після витрачання з них газу повинні зберігатися з щільно закритими венти лями. Це необхідно для того, щоб при підвищенні навко лишнього температури не міг виділятися з балона ацетил льон у приміщення, а при зниженні температури не міг засмоктуватися в балон навколишнє повітря. Причиною цього є зміна розчинності ацетилену, що залишився в балоні: при підвищенні температури розчинність падає і ацетилен виділяється з розчину, а при нижче му-розчинність зростає і в балоні створюється вакуум. Вентилі кисневого оаллона виготовляють з латуні. Сталь для деталей вентиля, що стикаються з киснем, застосовувати не можна, так як вона сильно кородує в середовищі стисненого вологого кислор да. У кисневому вентилі, внаслідок випадкового попадання ня масла або під час займання від тертя фіброєвої про кладки сальника, можливе загоряння сталевих деталей, оскільки сталь може горіти в струмені стисненого кисню. Латунь не горить у кисні, тому її застосування в кисневих вентилях безпечно. Зовнішні деталі (махо Вічк заглушки та ін) можна виготовляти зі сталі, алюмінію ніевих сплавів і пластмас. Приєднавши редуктор до вентиля, повністю послаблюють регулюючий гвинт редуктора, а потім відкривають вентиль балона, стежачи за показаннями манометра високого тиску по ня. Після цього можна встановлювати робочий тиск, обертаючи регулюючий гвинт за годинниковою стрілкою. Коли давши ня досягає потрібної величини, можна пустити газ в го пальника. анометри редуктора повинні бути справні і пра вильно показувати тиск газу. Несправний редуктор слід здати в ремонтну майстерню. Не дозволяється ремонтувати редуктор, встановлений на балоні, так як це може призвести до нещасного випадку. Рукава (шланги) служать для підведення газу в пальник або різак. Вони повинні мати достатню міцність, витримувати тиск газу, бути гнучкими і не обмежувати дви жений зварника. Шланги виготовляють з вулканізованої гуми з прокладками з тканини (рис. 37). За ГОСТ 9356-60 * випускаються рукави для ацетилену (тип I) і кисню (тип III). Для малих пальників застосовують про легченние шланги з внутрішнім діаметром 6 мм. Для го тарілок великої потужності - з внутрішнім діаметром 16 і 18 мм по ГОСТ 8318-57. Для бензину і гасу застосовують ють шланги з бензостойкой гуми (тип II).


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 128; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!