Аргонодугове зварювання та його технологія



Цим способом зв. користуються при виготовленні конструкцій із алюмінію. Аргоно-дугове зв. проводять плавким і неплавким електродрсм( вольфрамовим). Плавкий електрод використ. Для поворотного зв. тру з товщиню стінки більше 5 мм. Зв. вольфрамовим електродрм є найбільш розповсюдженим. Їх виготовляють з вольфрамових прутків різних марок і діаметром 0,5-3 мм-тянуті, 7-8 мм-ковані., а також зі сплаву вольфраму з присадкою торія ВТ-15 діаметром 1-7,5 мм.Для зв. на змінному струмі використ вольфрамовий електрод, а на постійному прямої полярності торійований вольфрамовий електрод. Аргон для зв. повинен бути високої частоти (Arне менше 99,9%).Зв. дріт d 1-12 мм виготовляють з алюмінію марок АД і АД 1. Запалювання дуги при зв. проводять на спеціальній графітній пластині. При РДЗ з вольфрамовим електродом припадочний дріт повинен знаходитися під кутом 90 град. Метал товщиною до 10 мм зв. без скосу кромок, а метал більшої товщини зі скосом кромок. ( кут розкриття повинен бути від 70-90 град.). Для живлення аргоно-дугового зв. використ. Генератори постійного струму з жорсткою або зростаючою ВАХ.

Дефекти трубопроводів, що підлягають ремонту

Корозійно механічні пошкодження; розшарування (без виходу на поверхню, з виходом на поверхню, у біляшовній зоні кільцевого шва, у біляшовній зоні поздовжнього (спірального шва), випинання); тріщини; дефекти геометрії труби (гофри висотою до 6% Д зовн, гофри висотою до 20 мм, вм’ятини глибиною до 3,5 % Д зовн, вм’ятини глибиною більшою за 3,5% Д зовн і недопустимі за розрахунком на міцність, вм’ятини любої глибини в комбінації з рискою, тріщиною, втратою металу); дефекти зварних швів (неприпустимі дефекти за НД у кільцевих зварних стиках, зміщення кромок у кільцевому стику трубопроводу, поверхневі у кільцевих стиках довжиною до 1/6 периметра та внутрішні(на глибині до 30 % від товщини стінки труби), аномалія поздовжнього (спірального) шва трубопроводу); наскрізні дефекти (технологічні отвори діаметром d більше рівне 100 мм, технологічні отвори діаметром 10 мм<d<рівне28 мм, наскрізні дефекти діаметром d менше рівне 50 мм, наскрізні дефекти діаметром менше 40 мм, технологічні отвори діаметром d 50 mm<d<рівне 250 мм).

Зварювальна дуга і суть процесів, що відбуваються у ній

Зварювальна дуга- дуга, яка горить між електродами в іонізованій суміші газів і парів різних матеріалів, які знаходяться під струмом. Зварювальна дуга складається з трьох частин:катодна область, стовп дуги, анодна область. Протяжність областей катодного і анодного падіння напруги приблизно рівна  см. Катодне падіння дуги змінюється від 8 до 26 В в залежності від номінальної напруги на дузі. Анодне падіння напруги для електродів рівне 6-8 В. Область катодного падіння напруги розміщується біля катода, а область анодного падіння біля анода. Одним із джерел зовнішніх сил при зв. є магнітне поле. Магнітне поле дуги оточує             дугу і діє на неї зі всіх сторін. В процесі утв. каплі на кінці електрода, її відриву і переходу через дугу на неї діє сила ваги, тяжіння, поверхневого натягу рідкого металу, електромагнітні сили, тиск газів, які утв. в всередині каплі в результаті хімічних реакцій.

Автоматичне зварювання під шаром флюсу з вільним і примусовим формуванням шва

Зварювання під флюсом виконується із вільним формуванням поверхні шва при природній тепловіддачі через шар шлаку і масу зварного виробу. Форма поверхні шва утворюється під впливом сил поверхневого натягу.

При необхідності зварювання швів в других положеннях застосовується більш складніші види зварювання під флюсом - зварювання з примусовим формуванням шва, двостороннє автоматичне зварюавання під шаром флюсу. Зварювання з примусовим формуванням шва дозволяють механізувати з'єднання стиків, що знаходяться в різних просторових положеннях, використовуючи штучне інтенсивне охолодження поверхні розплавленого металу і шлаку.

        Для примусового формування шва застосовують формуючі пристрої, охолоджувані водою або без охолодження. У результаті інтенсивного тепловідводу на границі розділу метал — шлак забезпечується необхідний поверхневий натяг, що виявляється достатнім для утримання зварювальної ванни в необхідному просторовому положенні.

Для зварювання вертикальних стиків циліндричних резервуарів застосовують флюс, що періодично засипають у зону плавлення, або порошковий дріт. Аркуші товщиною 8— 26 мм збирають із зазором 10—14 мм. Кромки аркушів, що зварюються, не мають скосу й електрод 1 подається в зазор таким чином, щоб його вісь збігалася з віссю шва (рисунок 2.3). Формування шва 4здійснюється повзунами, що переміщаються, 5 і2.

Якість вертикальних швів значною мірою залежить від регулювання висоти зварювальної ванни 3, повзун-рівень зварювальної ванни буде незмінним, якщо дотримується умова. Процес зварювання вертикальних швів починається з запалювання дуги на вивідних планках, що приварюють у нижній частині аркушів. Повзуни встановлюють таким чином, щоб рівень металевої ванни був трохи нижче заданого. Повзуни починають переміщатися після того, як рівень ванни досягне необхідного положення, на яке набудована схема зварювальної ванни. Закінчується зварювання на вивідних планках, що запобігає одержанню усадочної раковини наприкінці шва. На зварювальний процес із примусовим формуванням шва основний вплив роблять наступні елементи режиму: зварювальний струм, напруга дуги, швидкість зварювання, швидкість подачі дроту і глибина ванни.

Швидкість зварювання і тепловий режим процесузалежать від зварювального струму і ширини зазору. Збільшення струму приводить до зменшення ширини провару, що зв'язано з зануренням дуги в глиб ванни.

Напруга дуги, як і при зварюванні з вільним формуванням шва, впливає на ширину шва. Зі зростанням напруги ширина шва збільшується, але в меншому ступені, чим при вільному формуванні.

Для зварювання з примусовим формуванням шва використовують флюси марок АН-348А, ОСЦ-45, АНКФ-28 і дроту марок Св-08, Св-08ГА, Св-10М2 і ін. Зварювальні роботи виконують з використанням генераторів постійного струму.

Зварювання з примусовим формуванням шва можна також виконувати порошковим дротом. У цьому випадку розплавлений електродний метал і зварювальна ванна захищені від впливу атмосфери шлаком і газом, що виділяються при розплавлюванні шлакоутворюючих і розкладанні газоутворюючих складових сердечника порошкового дроту.

Вертикальні з'єднання з примусовим формуванням шва можна зварювати порошковим дротом з додатковим захистом вуглекислим газом. У цьому випадку відпадає необхідність вводити газоутворюючі матеріали в сердечник дроту.

         Для зварювання  порошковим дротом із примусовим формуванням щва застосовують пологопадаючу зовнішню характеристику.

Для виконання неповоротних стиків магістральних трубопроводів може бути також застосоване зварювання з примусовим формуванням шва


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 170; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!