Терміни та визначення понять дефектів (бандаж, ум’ятини, втрата матеріалу, муфта, гофра, двошарова геометрична муфта та інші)



Бандаж- сталева неприварна ремонтна конструкція, що складається з двох напівоболонок, при монтажі яких виконується обтиснення дефектної ділянки трубопроводу з наступним зварюванням поздовжніх швів напівоболонок.

Ум’ятини – локальне зменшення прохідного перетину труби в результаті механічного впливу, при якому відсутній злам осі труби нафтопроводу.

Втрата металу – зміна номінальної товщини стінки труби, що характеризується локальним потоншенням стінки у результаті механічного чи корозійного ушкодження або обумовлене технологією виготовлення.

 Двошарова герметична муфта – сталева приварна ремонтна конструкція, що складається з двох пар технологічних кілець, зварених з трубопроводом двома кільцевими напустковими стиковими стиками та муфти, яка встановлюється на кільцях і герметизується поздовжніми стиковими та кільцевими кутовими швами.

Гофри – поперечні опуклості та увігнутості стінки труби, які чергуються і приводять до зламу осі та зменшення прохідного перетину трубопроводу.

Компаудна муфта – сталева неприварна оболонка, що заповнюється компаундною сумішшю і встановлюється за спеціальною компаудно-муфтовою технологією.

Композитний бандаж- багатошарова ремонтна конструкція із склотканини (або ін матеріалу) та клейової композиції.

Латка накладна- металева пластина овальної або круглої форми, яка має кривизну зовнішньої поверхні труби і приварюється до її стінки.

Класифікація джерел живлення для дугового зварювання при ремонтах та їх характеристика

При зварюванні і ремонті магістральних трубопроводів використовують джерела живлення постійного струму. В якості джерел живлення для ручного, автоматичного і напівавтоматичного зварювання можна використовувати зварювальні трансформатори, випрямлячі, перетворювачі, пересувні зварювальні агрегати, самохідні зварювальні установки.

Вимоги до джерел живлення при зварюванні труб і конструкцій

Вимоги до джерел живлення:

1) напруга холостого ходу джерела живлення має бути в 2-3 рази вищою за напругу зварювальної дуги, що необхідно для полегшення запалювання дуги. В той же час ця напруга має бути безпечною при виконанні необхідних правил. ГОСТ визначає максимальне значення напруги холостого ходу не вище 80 В для джерела живлення змінного струму і 90 В- постійного струму;

2) зміна напруги дуги, що відбувається зі зміною її довжини, не повинна викликати значної зміни зварювального струму, а значить, зміни теплового режиму зварювання;

3) сила струму при короткому замиканні має бути обмеженою. Нормальний процес дугового зварювання забезпечується, якщо струм короткого замикання вищий від зварювального струму в 1,1-1,5, а інколи й у 2 рази;

4) час відновлення напруги після короткого замикання має бути невеликим (зазвичай необхідно, щоб напруга відновлювалась від 0 до 25 В за час, не більший 0,05 секунд). Це необхідно для забезпечення стійкості дуги;

5) джерело живлення дуги повинно мати пристрій для регулювання зварювального струму. Регулювання струму необхідне, щоб мати можливість проводити зварювання електродами різних діаметрів. Межі регулювання струму мають складати приблизно

30 - 130% від номінального зварювального струму;

6) внутрішні вольтамперні характеристики повинні відповідати виду зварювання і типу зварювального апарату;

7) мати невелику вагу, розміри, а також бути зручними в експлуатації.

Характеристика агрегатів з колекторним генератором

Генератор постійного струму є основним вузлом зварювальних агрегатів. В складі зварювальних агрегатів використовують одно постові зварювальні генератори ГСО-300-5, ГД-310, ГД-3120, ГСМ-500. колекторні генератори мають одинакову електричну схему і відрізняються границями регулювання струму і деякими конструктивними особливостями. Ці генератори являються чотирьохполюсні, постійного струму із самозбудженням із послідовною обмоткою розмагнічування. Технічні характеристики цих генераторів можна вивчити по таблицях. Генератор ГСМ-500 двохпостовий із самозбудженням. Напруга регулюється реостатом, а струм баластним реостатом у зварювальному колі.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 123; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!