Електроди для виконання робіт при ремонтних роботах і їх характеристика.



       Для зварювальних робіт можна застосовувати наступні електроди:

Електроди УОНИ-13/45 чи УОНИ-13/55 забезпечують стабільне горіння дуги у всіх просторових положеннях і високу якість зварних зєднань. Коефіцієнт наплавки рівний 9 – 9,5 г/А·год. Недоліком цих електродів в тому, що ними можна варити шви на постійному струмі оберненої полярності.

Електроди ОММ-5 використовуються для роботи в любому просторовому положенні на постійному і змінному струмі. Недостатком е порівняно малий коефіцієнт наплавки (7 – 7,5 г/А·год), затруднена зварка у стельовому положенні через утворення великої кількості шлаку.

Електроди ЦМ-7 позволяють вести зварку на змінному і постійному струмах у всіх просторових положеннях. Перед зваркою не потребується детальна зачистка кромок металу від ржавчини. Коефіцієнт наплавки високий( 11 г/А·год)

Електроди СМ-11 призначенні для зварки в любому просторовому положенні. Володіють меншою схильністю до утворення пор в металі при наявності ржавчини. Недоліком є те, що вони забезпечують більш низкі механічні властивості, чим УОНИ-13/45.

Електроди ВСР-50. В склад їх обмазки введена природна двоокись титану. Зварка получається високої якості у всіх просторових положеннях, шлак легко виділяється на поверхню, зменшуючи можливість виникнення пор.

Зварювання трубопроводів у середовищі захисних газів. (обладнання і технологія)

       Зварювання в середовищі вуглекислого газу застосовують для виконання першого (кореневого) шару магістральних трубопроводів на напівстаціонар них трубозварювальних базах, заготівельних цехах, а також для всіх шарів шва трубопроводів малого діаметру з великою товщиною стінок.

       Зварювальні установки напівстаціонар них зварювальних баз мають джерело електричного струму, стаціонарний пункт електрогазового живлення, які укомплектовані напівавтоматами А-547Р чи аналогічними їм А-547, ПДГ-315К, ПДГ-401, ПДГО-510Т чи любим другим портативним напівавтоматом.

       В якості джерела струму застосовують зварювальні агрегати з двигунами внутрішнього згорання, випрямлячами в взаємодії з пересувними дизельними електростанціями. Такі електростанції можуть живити струмом відповідно один- два стаціонарних зварювальних поста.

Підготовка дільниці трубопроводу до ремонту.

Ацитиленово-кисневе різання при виконанні ремонтних робіт та їх замінники.

Джерела живлення змінного струму та їх характеристики

    Одно постові джерела живлення змінного струму з падаючою внутрішньою характеристикою бувають реактивного і трансформаторного типу. В джерелі живлення реактивного типу падаюча характеристика забезпечується з допомогою включення в зварне коло індуктивного опору джерел (реактора), завжди спорудженого в трансформаторі. Якщо джерело живлення має понижений однофазний трансформатор, який понижує напругу до напруги холостого ходу 60-70 В, що необхідно для безпечної роботи. Дросель, об’єднаний з трансформатором складає падаючу характеристику і регулює зварювальний струм. Джерело живлення цього типу випускають однокорпусним виконанням.

Особливості технології зварювання змінним струмом

Складальні пристрої при ремонтах труб діаметром до 500 мм.

Гарячі тріщини при зварюванні термічно зміцнених сталей

Технологічна міцність зварних з 'єднань значною мірою визнача­ється їхньою стійкістю до утворення гарячих тріщин. Гарячими тріщинами (ГТ) називають крихкі між кристалічні руйнування зварних з'єднань при високих температурах, переважно в процесі первинної кристалізації швів, а інколи і після її закінчення при температурах, дещо нижчих за солідус, коли величина деформації перевищує їхню пластичність. У першому випадку це будуть гарячі кристалізаційні тріщини (ГКТ), а в другому — гарячі підсолідусиі тріщини (ЛІТ). У практиці зварювання значно частіше зустрічаються ГКТ.

Геометрія ГТ може бути різною, але спільним для всіх них є те, що вони зароджуються та розвиваються межами зерен. На відміну від холодних тріщин, їхній ступінь розкриття більший, і поверхня звичайно окислена. Дуже часто ГТ утворюються в місцях знаходження легкоплавких евтектик, сірчистих переважно в сталях і фосфідних у чавунах.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!