Питання третє. Система техніко-економічних показників будівельного проектування.



Для об'єктивної характеристики проектних рішень, при, приймаються на відповідних стадіях проектування, розраховується система техніко-економічних показників, головні з них: вартісні, які дозволяють комплексно оцінювати економічну ефективність технологічної та будівельної частин проекту в цілому; натуральні,більшість із яких – додаткові.

Усі техніко-економічні показники проектів можна розподілити на загальні, що характеризують ефективність проекту в цілому, і такі, що відносяться до окремих частин проекту. Загальні показники діляться на будівельні та експлуатаційні.

Експлуатаційні показникихарактеризують:

- номенклатуру та обсяг продукції;

- виробничі потужності за видами продукції;

- собівартість, прибуток та рентабельність одиниці продукції;

- чисельність працюючих і продуктивність праці;

- експлуатаційні витрати на одиницю продукції тощо.

До будівельних показників відносять:

- кошторисну вартість будівництва;

- обсяги будівельно-монтажних робіт;

- витрати конструкцій і матеріалів на одиницю кошторисної вартості робіт;

- трудомісткість монтажних та будівельних робіт;

- коефіцієнти використання територій;

- робочу й корисну площі тощо.

Усі техніко-економічні показники заносяться до техніко-економічного обґрунтування проекту.

Розроблені проекти та їх кошторисна документація на будівництво об’єктів обов’язково підлягають комплексній державній експертизі до їх затвердження. Мета і завдання експертизи – забезпечити високий техніко-економічний рівень будівництва об’єктів при обґрунтованих витратах матеріально-технічних, трудових і фінансових ресурсів.

Інвестиційні програми й проекти будівництва незалежно від джерел фінансування підлягають обов’язковій комплексній державній експертизі у повному обсязі, крім об’єктів, затвердження проектів будівництва яких не потребує висновку комплексної державної експертизи. Перелік таких об’єктів встановлюється Державним комітетом із будівництва та архітектури відповідно до законодавства.

Робоча документація підлягає комплексній державній експертизі в частині, що не відповідає раніше затвердженим проектним рішенням. Комплексна державна експертиза інвестиційних програм і проектів будівництва включає: державну інвестиційну експертизу інвестиційних програм та проектів будівництва; державну санітарно-гігієнічну експертизу інвестиційних програм та проектів будівництва; державну екологічну експертизу інвестиційних програм та проектів будівництва об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; державну експертизу проектно-кошторисної документації у частині пожежної безпеки; державну експертизу проектів будівництва об'єктів виробничого призначення у частині охорони праці; державну експертизу інвестиційних програм, що стосується енергозбереження, та енерготехнологічної частини проектно-кошторисної документації.

Проведення комплексної державної експертизи забезпечується відповідальними виконавцями – службами Укрінвестекспертизи, які згідно із законодавством:

1) укладають договори на проведення комплексної державної експертизи з інвесторами (замовниками);

2) залучають на договірних засадах виконавців складових частин комплексної державної експертизи;

3) визначають обсяги та разом із виконавцем окремої складової частини комплексної експертизи – вартість робіт;

4) роблять комплексні експертні висновки.

Висновок комплексної державної експертизи складається на підставі висновків виконавців її складових частин, затверджується керівником служби Укрінвест-експертизи і дійсний протягом терміну дії вихідних даних на проектування.

Питання четверте. Порядок визначення кошторисної вартості будівництва.

Вартість будівництва визначається: на стадії проектування – кошторисна вартість будівництва в складі інвесторської кошторисної документації; на стадії визначення виконавця робіт – договірна ціна.

Кошторисна вартість будівництва – це сума коштів, необхідних для його здійснення відповідно до проектних матеріалів. Вартість будівництва складають різні види витрат. До безпосередніх витрат належать кошти, які витрачаються на розробку проектно-кошторисної документації і на спорудження об'єкта. До супутніх витрат належать кошти, необхідні для будівництва в цілому.

Вартість будівництва розраховують за двома рівнями цін: базисним (постійним) за допомогою діючих кошторисних норм і цін; поточним рівнем за цінами, що склалися на час розрахунку, і їх рівнем на період здійснення будівництва за індексами вартості.

Кошторисна вартість за економічним змістом включає прямі витрати; загальновиробничі витрати і кошторисний прибуток.

1. Прямі витрати враховують у своєму складі заробітну плату робітників, вартість експлуатації будівельних машин і механізмів та вартість матеріалів, виробів, конструкцій.

2. Загальвиробничі витрати – це витрати, які включають до виробничої собівартості БМР, зв’язані зі створенням загальних умов будівництва, його організацією, управлінням та обслуговуванням.

3. Кошторисний прибуток  враховує економічно обґрунтовану величину прибутку підрядної організації від виконання будівельних і монтажних робіт.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 230; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!