Питання четверте. Особливості ціноутворення в будівництві.



На сучасному етапі капітальному будівництву необхідна якісна нова система цін, яка б сприяла інтенсифікації будівельного виробництва, широкому використанню економічних методів управління, зміцненню господарського розрахунку, що дозволить прискорити соціально-економічний розвиток.

Будівельна продукція дуже різноманітна відносно її призначення, конструктивно-планових рішень, технології виробництва і тривалості створення, а також строків служби. Сате такі особливості істотно впливають на ціноутворення та обґрунтоване визначення цін на будівельну продукцію.

У будівництві широко розвинені типізація, стандартизація та уніфікація об’ємно-планових та конструкторських рішень будинків та споруд на проміжну та кінцеву продукцію – це зумовлює застосування прейскурантних цін. Але існує локальна закріпленість будівель, споруд, зовнішніх інженерних мереж, це пов’язано із географічними, гідрогеологічними та місцевими умовами, що впливають на витрати при будівництві навіть однотипних об’єктів, – це є перша особливість ціноутворення.

Друга особливість ціноутворення на будівельну продукцію пов’язана з методом нормування планових нагромаджень. Їх норми встановлені в однаковому проценті до середньогалузевої собівартості будівельної продукції, а не до фондомісткості продукції, як прийнято у промисловості.

Ціну будівельної продукції для будівельних організацій можна визначити (Ц):

Ц= Св * (1+  ),                                 (6.1)

де – норма планових нагромаджень (нормативний прибутку),%;

Св – кошторисна собівартість будівельної продукції, грн.

Третя особливість стосується порядку формування та затвердження норм на будівельну продукцію. На підставі „Державних будівельних норм в Україні”, визначається кошторисна вартість будинків та споруд затверджується відповідними органами замовників, яким це доручено.

Кошторисна вартість будівництва – це грошовий вираз витрат, які необхідні для нового будівництва, розширення та реконструкції окремих будинків, споруд.

На рівень кошторисної вартості впливають такі фактори: якість проектних рішень; використання прогресивних кошторисних нормативів, типових кошторисів і прейскурантів, кошторисних цін матеріалами конструкції та інші вироби. Залежно від економічних особливостей витрат в загальній кошторисній вартості будови виділяють три їх основні групи відповідно до технологічної структури капітальних вкладень:

Ø будівельно-монтажні роботи по зведенню будинків, споруд;

Ø витрати на придбання технологічного устаткування, інструментів, виробничого інвентаря, які необхідні для наступної експлуатації збудованого об’єкта;

Ø  інші капітальні витрати та роботи, що пов’язані з підготовкою і проведенням будівництва.

Кошторисна вартість будівельних робіт складається з прямих, накладних витрат і планових нагромаджень (нормативний прибуток).

До прямих витрат відносяться: кошторис на нова вартість будівельних матеріалів, конструкцій, основна заробітна плата робітників, витрати на експлуатацію будівельних машин.

ПВ = ),                         (6.2)

– одинична розцінка -ї роботи, грн.;

– обсяг (кількість) окремих видів робіт, (м2, м3, кг, шт.);

– відповідно норма витрат та кошторисна ціна матеріалів, конструкції, що враховані в одному розділі прямих витрат = 65-70%;

– обсяг кошторисних елементів, відповідних видів робіт, вартість матеріалів яких повністю не ввійшла до одиничної розцінки.

Накладні витрати, не пов’язані безпосередньо з технологічним процесом, а призначені для його обслуговування, поділяються на чотири групи:

1. Адміністративно-господарські, основна та допоміжна заробітна плата керівників, спеціалістів, службовців, витрати на службові відрядження.

2. Витрати на обслуговування всіх працівників: внески на соціальне страхування, витрати на санітарно-побутове обслуговування, охорону праці, техніку безпеки, відрахування профспілкам на спортивну та культурно-масову роботу.

3.  Витрати на організацію робіт на будівельних майданчиках: утримання виробничого інвентаря (поточний ремонт), амортизація і поточний ремонт устаткування комбінатів, лабораторій для випробування, витрати на науково-дослідну роботу.

4. Інші накладні витрати: відрахування до фонду преміювання за створення, освоєння та впровадження нової техніки, витрати на виконання важливих завдань, для надання одноразової допомоги.

За своїм впливом на рівень собівартості будівельних робіт умовно-постійні та умовно-змінні.

Планові нагромадження (нормативний прибуток) передбачається в кошторисах на будівництво об’єктів в % від суми прямих і накладних витрат.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 205; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!