Страт-ий набір” як сис-ма стратегій, визначення та вимоги.



Страт-ий набір — це с-ма стратегій різного типу, що їх розробляє п-ство на певний відрізок часу, яка відбиває спе­цифіку фнкц-ня та розвитку п-ства, а також рівень його претендування на місце й роль у зов-ньому серед-щі.

Не може бути двох ідентичних страт-их наборів, якими ке­руються фірми, навіть якщо вони належать до однієї й тієї самої га­лузі. Добре сформований страт-ий набір — той, що відбиває досяг­нутий рівень розвитку, особл-ті та умови його подальшого руху, відповідно до обраних стратегій. Обгрунтований страт-ий набір — той, що є правильним для да­ного п-ства і якого можна досягти за допомогою наявного потен­ціалу та певних зусиль щодо його трансформації для забезп-ня конк.спр-ного рівня в довгостр-вій перспективі. Страт-ий набір має заповнити «страт-у прогалину» п-ства, тобто забезпечити умови для його саморозвитку

Вимоги до страт-ого набору:1) орієнтація на досягнення реальних взаємопов'язаних цілей; 2) ясність змісту та розуміння необхідності застосування певно­го набору (с-ми) стратегій; 3) ієрархічний характер, оскільки можна виокремити загальну стратегію, прод-тово-товарні стратегії окремих підрозділів, основ­ні та забезпечуючі стратегії (ресурсні та функц-ні) для кожно­го зі скалярних ланцюгів; 4) надійність, що передбачає його всебічну обгрунтованість, зваженість; 5) відображення господарських процесів у їхній сукупності та взаємозв'язку; 6) гнучкість і динамічність страт-ого набору, тобто врахуван­ня змін у зов-ньому та внутр-ньому серед-щі, що відбува­ється в змінах у пріоритетах і змісті, а також, у разі потреби, перехо­ді на резервні стратегії; 7) баланс рівноваги між прибутковими і витратними стратегія­ми, основними та компенсаційними, резервними.

__________________________

29. Загальна хар-ка складових "стратегічного набору".

Існують такі стратегії: 1) загальні для всього п-ства в цілому (зростання, підтримки, рестр-ризації, скорочення, скорочення, ліквідації, їх комбінація – для поліпрод-тових фірм); 2) загальні конкурентні за окремими бізнес-напрямками (лідирування у зниженні витрат (цін), дифер-ція, фокусування); 3) для кожного з напрямків д-ності орг-ї (як з вир-ва різних видів товарів, так і з надання різних послуг); 4) для кожної з функц-них підс-м п-ства (виробнича, фін-ня, упр-ня персоналом, маркетингова); 5) ресурсні для забезп-ня досягнення страт-их орієнтирів загального, функц-ного та прод-тово-товарного типів.

__________________________

Поняття страт-ої прогалини і специфічні напрямки процесу її заповнення.

Страт-а прогалина — це інтервал між можл-тями, зумо­вленими наявними тенденціями зростання п-ства, та бажа­ними орієнтирами, необхідними для розв'язання нагальних проблем зростання та зміцнення п-ства в довгостр-вій перспективі.

Страт-а прогалина — це поле страт-их рішень, які мають прийняти керівники п-ства для вирішення виявлених проблем з метою наближення (переведення) наявних тенденцій розвитку в ба­жані. Як правило, прогалину компенсують уведенням нових прод-тів (за умов збереження або вир-ва існуючих) і заповненням нових ринків існуючими та новими товарами. Крім того, специфічні напрям­ки процесу заповнення страт-ої прогалини передбачають: 1) пошук нових можл-тей зростання; 2) активний пошук інновацій різних типів для забезп-ня досяг­нення потрібних параметрів; 3) визначення таких сфер д-ності, де п-ство є конк.спр-ним і розробка заходів щодо підвищення (створення) конк.спр-ності всього п-ства; 4) перерозподіл ресурсів з неперспективних і конк.спр-них напрямків д-ності; 5) вибір «розмаху різноманітності» щодо напрямків д-ності та розв'язання проблем злиття, поглинання, рестр-ризації або лік­відації окремих підс-м з метою досягнення синергічного ефекту.

__________________________

Основні види загальних стратегій організації.

Теорія та практика мдж-ту довели доцільність застосуван­ня концепції «життєвого циклу» (ЖЦ) п-ства при визначенні загальних стратегій. ЖЦ п-ства може тривати від кількох місяців (малі п-ства, внутр-ні венчури великих п-ств) до десятків років (вугільні копальні, залізниці та ін.).

Зв'язок загальних стратегій та етапів ЖЦ п-ства — без­посередній. За допомогою формул-ня та виконання відповід­них стратегій здійснюється упр-ня ЖЦ п-ства. У точках прийняття рішення керівники мають змогу визначити подальшу долю п-ства: його розвиток, стабілізацію або скорочення (подальшу ліквідацію).

Загальні стратегії: 1) стратегії зростання (різними темпами) за рахунок: експансії, диверсифікації, вертик-ної та горизонтальної інтеграції; глобалізації д-ності; 2) стратегії підтримки (стабілізації) за рахунок: захисту частки ринку; підтримки виробничого потенціалу п-ства; модифікації продукції; 3) стратегії рестр-ризації за рахунок: скорочення витрат і відсікання зайвого; коротко- та довгостр-вої рестр-ризації (в т.ч. за рахунок переорієнтації); освоєння нових видів д-ності та ринків; 4) стратегії скорочення д-ності: скорочення частки ринку; організований відступ; «збирання врожаю»; 5) ліквідація / санація (розпродаж); процедура банкрутства; закриття; 6) комбінація вищезгаданих стратегій (для поліпрод-тових фірм).

__________________________


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 258; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!