Дерево цілей” поняття та методи його побудови.



«Дерево цілей» — це наочне графічне зображення підпо­рядкованості та взаємозв'язку цілей, що демонструє розподіл за­гальної (генеральної) мети або місІЇ на підцілі, завдання та окремі дії.

«Дерево цілей» можна визначити, як «цільовий каркас» орг-ї, явища чи д-ності.

Декомпозиція (метод розкриття стр-ри с-ми, при якому за однією ознакою її поділяють на окремі складові) викор-ється для побудови «дерева цілей», щоб пов'язати генеральну мету зі способами її досягнення, сформу­льованими у вигляді завдань окремим виконавцям.

Не існує універсальних методів побудови «дерева цілей». Спосо­би його побудови залежать від характеру мети, обраного методоло­гічного підходу, а також від того, хто розробляє «дерево цілей.

Основне правило побудови «дерева цілей» — це «повнота редукції» (процес зведення складного явища, процесу або с-ми до більш простих складових).

«Дерево цілей» будується на основі координації вертик-ної і горизонтальної координації цілей.

Метод дезагрегації цілей застосовується для формалізованих ці­лей, які найчастіше характеризують реально існуючі об'єкти або ті, що створюються. Він базується на с-мному уявленні про об'єкт дослідження і передбачає викор-я таких понять: 1) с-ма як цілісний об'єкт, тобто генеральна ціль або іде­альне уявлення про те, що треба створити (О); 2) підс-ма як частина більш загальної с-ми (1, 2, 3, 4), у якій підс-ми є функц-но значущими; 3) ел-ти як сукупність складових ел-тів підс-м (1.1 - 1.5).

Другий та нижчі рівні «дерева цілей» мають містити основні та альтернативні ел-ти досягнення цілей вищого рівня. Далі побудову «і/або» - «дерева цілей» методом дезагрегації ви­конують за тими самими правилами: кожна з цілей поділяється на ел-ти і для кожної з них створюється комплекс альтернативних дій для їхнього досягнення.

Метод забезп-ня необхідних умов при побудові «дерева цілей» можна використати для декомпозиції мети будь-якого типу. Метод забезп-ня необхідних умов передбачає, що сформу­льована генеральна мета пропонується експертам для аналізу та по­будови «дерева цілей». Незал-і експерти висувають вимоги щодо форми та умов, необхідних для досягнення мети, пропонують пере­лік оцінок стр-ри цілей, а також заходи для досягнення цілей.

__________________________

Сутність стратегії, фактори, що найсуттєвіше впливають на її зміст.

Стратегія — це специфічний упр-ський план дій, спрямова­них на досягнення встановлених цілей. Вона визначає, як орг-я функціонуватиме та розвиватиметься, а також яких підприємни­цьких, конкурентних і функц-них заходів і дій буде вжито для того, щоб орг-я досягла бажаного стану. Стратегія є основою для розробки страт-их планів, проектів і програм, які є с-мною хар-кою напрямків розвитку п-ства і формується на основі дуже узагальненої, неповної та недостат­ньо точної інф-ії.

Стратегія — це довгостр-вий курс розвитку фірми, спосіб до­сягнення цілей, який вона визначає для себе, керуючись власними міркуваннями в межах своєї політики. Це довгостр-вий якісно визначений напрямок розвитку орг-ї, який торкається сфери д-ності орг-ї, засобів та форм її д-ності, с-ми взаємовідносин всередині орг-ї, а також позиції орг-ї у навколишньому серед-щі та призводить орг-ю до її цілей.

Стратегія дає визначення основних напрямків і шляхів досягнення цілей зміц­нення, зростання та забезп-ня виживання орг-ї в довгостр-вій перспективі на основі концентрації зусиль на певних пріоритетах;

Вона постійно уточнюється в процесі д-ності і є способом встановлення взаємодії фірми із зов-нім серед-щем

За допомогою стратегії, яка виступає як стандарт успішного розвитоку та рез-ту, відбувається налагодження еф-ої мотивації, контролю, обліку та аналізу.

На зміст стратегії найбільш суттєво впливають фактори: 1) потреби клієнтів; 2) наявність можл-ті та період впровадження необхідних ново­введень різних типів; 3) наявність необхідних ресурсів; 4) можл-ті викор-я власних і залучених капіталовкладень; 5) рівень діючої технології та можл-ті її модифікації; 6) тип і масштаб викор-я сучасних інф-ійних технологій; 7) кадровий потенціал та ін.

__________________________


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 649; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!